Suárez: Museli jsme respektovat sílu Man Utd a zavřít ústa

S odstupem času se Luis Suárez vrátil k incidentu s obráncem Manchesteru United Patricem Evrou a popsal, jak těžké období zažíval.


Jen v rychlosti si všechno připomenem. V polovině října roku 2011 se hrál na Anfield Road ligový duel mezi odvěkými rivaly, Liverpoolem a Manchesterem United.

Domácí byli v zápase mnohem lepším týmem, sahali po výhře, ale bohužel kvůli spoustě neproměněných šancí skončil zápas remízou 1:1.

To ale nebylo ho nejhorší, co se stalo. Po zápase levý obránce hostí Patrice Evra, muž, který byl údajně jeden z hlavním aktérů aféry ve francouzském národním týmu při fiasku na MS 2010 v JAR, prohlásil, že ho útočník Reds Luis Suárez rasisticky urážel a to dokonce několikrát po sobě.

Kauza nabrala obrovského rozměru. Anglická fotbalová asociace ovšem ke zděšení všech fanoušků Reds pouze na základě svědectví Partice Evry rozhodla v jeho prospěch a Suáreze potrestala.

A to velmi tvrdě, 8-mi zápasový trest v anglických soutěžích a pokuta 40 tisích liber.

Reds do té doby sahali stále po postupu do Ligy mistrů, jenže nepřítomnost Suáreze byla citelná.

Luis se ke všemu s odstupem času vrátil a pro uruquayskou televizi RR.Gol řekl:

„Byly to pro mě obrovsky náročné dny. Obvykle neříkám otevřeně, co cítím, ale tohle byly těžké časy.“

„Spousta lidí v Liverpoolu byla přesvědčena, že tohle byla cesta Manchesteru United, jak mě odtrhnout od týmu a zastavit tak Liverpool. Politická moc Manchesteru je v Anglii obrovská a my jsme to museli respektovat a zavřít ústa.“

Tohle ale nebyl úplný konec v kauze Evra vs. Suárez. Velmi se čekalo na to, až se oba dva týmy spolu potkají, respektive oba dva aktéři této aféry nastoupí proti sobě.

Stalo se tak v únoru tohoto roku v 25. kole Premier League. Nejsledovanější bylo podání rukou.

Tam totiž Suárez Evrovi ruku nepodal, což opět vyvolalo řadu emocí. I když lépe by se hodilo říci Evra Suárezovi ruku nepodal.

Až zpomalené záběry ukázaly, jak to vlastně bylo a že provokatérem je evidentně Evra, který po vyhraném zápase dokonce poskakoval přímo před zraky Suáreze a opět se snažil vyvolat nějaký konflikt.

Postupem času ale celá aféra opadla. Sám Suárez přiznává, že byl špatně pochopen a spousta lidí se na aféru dívala špatně.

„V Anglii pouze ukazovali, co chtěli. Tedy, že jsem mu nepodal ruku. Ale neukázali, co bylo předtím, že ji dal dole.“

„Pouze média v Uruquay a Španělsku ukázaly celou pravdu. Že jsem mu chtěl rukou potřást.“

„Slíbil jsem totiž své ženě, manažerům a ředitelům, že mu rukou potřesu. Byla to šance pro oba týmy, aby si podali ruce jako to bylo v zápase QPR-Chelsea.“

„Neměl jsem s tím žádný problém. Jistě, kvůli němu jsem byl potrestán, ale s potřesením rukama problém nemám.“

Závěrem rozhovoru znovu zmínil Luis, jak těžké časy to pro něj byly.

„Disciplinární slyšení pro mě bylo velmi komplikované. Do Manchesteru jsem jel taxíkem. Vstával jsem v 7 ráno a vrátil se v 9 večer.“

„Byl jsem tolik vyčerpaný a unavený. Chtělo se mi křičet a kopnout do všech věcí, co jsem měl kolem sebe. Ale nešlo to, protože byla doma moje dcera.“

„Byly to náročné dny a to období, co přišlo po oznámení trestu, bylo ještě těžší.“

zdroj: skysports.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply