Suárez vs. Evra aneb jedna velká přetvářka

Kauzu Suárez vs. Evra bych nyní nazval „Nekonečným příběhem“, protože to, co se děje v Anglii nemá obdoby. V tomto blogu chci ale poukázat na chování několika lidí, ale také LFC.


Luis Suárez

Začnu trošku drsně, tak doufám, že mě za to neukřižujete. Luis se chová jako malý harant, svou povahou nerozčiluje pouze fans jiných klubů, ale i nás liverpoolské. Jenže můžeme se mu divit? Nechci zde psát, že za všechno může jižanská povaha to ne, problém je taky někde jinde. S Evrou jsou téměř stejní, liší se pouze druhem prasečího chování. Suárez je spíše výbušný, nechává se při zápase strhnout emocemi a je v takové chvíli schopen provést cokoliv.

Luis je skvělý fotbalista, jeho technika je skvělá, nebýt jeho děsného chování, tak si myslím, že by byl jedním z nejžádanějších útočníků. Bohužel jeho chování je takové, jaké je. Kvůli tomu si myslím, že od nás brzy odejde. A to buďto z jeho rozhodnutí, protože si myslím, že to dlouho psychicky nevydrží anebo z rozhodnutí z někoho z vyšších míst LFC. Myslím, že by to mohlo být dobré řešení, jenže Liverpool by pak v létě musel koupit dva útočníky.

Tak či tak, ale nadále budu podporovat Luise, dokud jeho cesta v LFC neskončí. A i kdybych byl fanda jiného klubu, tak by mi přišlo absurdní někoho obvinit z rasismu bez důkazů. Dokonce bych pochopil nepodání ruky soupeři, protože mi to přijde zcela normální, i když nemorální.

Představte si, že jste známá osobnost, nějaký rom (omlouvám se spoluobčanům, ale příjde mi to charakteristické) vás obviní z rasismu, vy mu zaplatíte odškodnění a média si s vámi krásně pohrají. Kdo z vás by byl schopen podat ruku tomu člověku, který vám zničil život?

Tento blog není mířen pouze na fans LFC nebo United, zkrátka chci poukázat na to, že ti, co píšou, že je Suárez debil apod., tak jsou zaslepení, snaží se být moralisty, přitom se jen přetváří, jelikož většina z nás by ruku nepříteli nepodala, dokonce by se chtěla i nějaká část pomstít. Ano, je pravda, že i mezi soupeři musí být nějaké čestné chování, ale jak může být někdo čestný k člověku jako je Evra?

Patrice Evra

Hm. Co bych tak o tomto vyližprdelkovi mohl napsat, když je to škoda slov? Rozhodně ho pavažuji za větší hov*do, než je Luis. A to nejen, z důvodu mé zaujatosti, ale také z toho, že v minulosti udělal rozhodně více prasáren. Patrice je nejenom obrovský uplakánek a žalovníček první třídy, ale je to i stejné dítě jako Luis, sotva se ho někdo dotkne tak se cítí být ublížený apod. Všichni víme jaký je.

Zkrátka s tím nepodáním ruky to zahrál skvěle, aby byl zase ten nejhorší Luis, což se také povedlo. Ovšem jeho taneček na konci zápasu nebylo nic jiného, než ubohost. Nejenže chtěl Luise vyprovokovat (tleskám Luisovi, že to nechal být), ale v mých očích ho tím i ponížil. Ano, na Anfield Road si prožil taky své, ale aby se nějaký hráč zachoval tak prasácky jako on, to jsem nezaznamenal, dokonce si myslím, že až na takový bod ubohosti by nespadl ani Suárez.

Ale zpět k zápasu na Old S*itffordu. Pokud jste si všimli, tak hned od začátku se chtěl Suárez vyhýbat Evrovi. Jenže ten měl jiné úmysly od začátku zápasu. Kdyby se nesrazil s Ferdinandem, tak by podle mě Luis pěkně letěl, krásně by ho totiž Evra sestřelil.

Nestačím se divit, čeho je tento hráč schopen, a to je kapitánem slavného UNITED!!! Tento hráč by neměl dostat kapitánskou pásku, protože jí není hoden. Kapitán by se totiž takhle chovat vůbec neměl, ale nechci nějak moralizovat, však nejsem fanda United. A to mě hned směřuje k manažerům.

Sir Alex Ferguson

Jak pozoruhodné moralizovat a kritizovat hráče Liverpoolu, když není sám schopen se postarat o své vlastní hráče. Jestli je Luis ostuda LFC, tak Evra je asi ostuda celého fotbalu, neboť část fans mancs ho bere stejně jako ostatní, zkrátka za big pig!

Fergie akorát chtěl přidat zase do ohně, aby vyprovokoval vášně mezi fans ještě více. Přitom jak už jsem psal, on má dokonalý tým. Samozřejmě je ale nejváženější manažer v Anglii, tak proč by si nemohl dovolit kritizovat jiné.

Navíc když ví o podpoře FA. I on sám nám však dokázal, že není schopen přijmout kompromis, když mu King Kenny před zápasem v FA Cupu navrhoval, aby nechali vášně mimo hřiště. Výsledek už všichni víme, Sir Fergie poslal Kennyho korektně do… Já bych to bral jako nepodání ruky Kennymu, ovšem nechci zde zase slovíčkařit, aby s tím někdo neměl problém. Jen chci poukázat na to, jak morální je tento vážený pán, který je schopen zkritizovat i mojí babičku.

King Kenny Dalglish

Ach Kenny, jsem zklamaný. Přijde mi, že se něčeho bojíš, protože všechno přijímáš a vůbec se nebráníš. Přijde mi, že nechceš říci svůj názor, že ho dusíš v sobě. A i kdybys souhlasil s Fergiem, raději bych to přijal od tebe, než od té žvýkačky. Opravdu nechápu, čeho se bojíš, vždyť ty jsi zde šéf a hráči i fans musí tvé názory respektovat. Také si myslím, že kdyby ses bál ztráty důvěry ve fans, tak by to náš (alespoň můj) názor na tebe nezměnilo, takhle spíše nevíme, co od toho čekat. My se zkrátka nechceme vzdávat tak lehce!

LIVERPOOL FC

Nejraději bych byl, kdyby LFC nepřijal každý trest, ale bránil se všemi silami, občas mi totiž přijde, že ze strachu zapomínají šéfové na slogan YNWA, který mluví za vše. Taktéž i na slova Billa Shanklyho.

Pokud jsme opravdoví fanoušci, tak naše podpora bude stejná, i když budeme vítězi, ale i poraženými, a to i v době zlé. Momentálně nás, ale nemá co povbudit, protože přijmeme opravdu každý trest bez boje, což nás sráží všechny. Dělejte s tím něco, neschovávejte se, nebraňte se říkat své názory, ale bojujte!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply