Talking points: Bez zálohy sa nevyhráva. Určite nie v Paríži

Talking points sú teraz plné frustrácie a nepríjemných pocitov. Lebo na štadióne PSG sa dá prehrať aj inak, ako tomu urobil Liverpool.

Z Paríža si Liverpool neberie ani bod. Rozhodne posledný zápas

Dokedy ešte, Jürgen?

Ako cez kopirák. Ak sa do stredovej rady postavia J. Henderson, Wijnaldum a Milner, je to jedným slovom bieda. Dvomi absolútna bieda a celou vetou absolútna bieda s vypojením útočných hviezd z hry a odrovnaním Wijnalduma, ktorý musí hrať za dvoch – lebo captain FUNtastic sa ani nepohne.

Takto je to vždy. Takto zložená záloha neodohrala ešte ani jeden poriadny zápas, takto zložená záloha by mala problém aj s hráčmi FC Tešedíkovo.

Nielen u nás, ale všeobecne na internete, je aktuálne možné sa dočítať konšpiráciu, že keby tu bol Buvać, bolo by to iné. A možno aj ten Buvać stojí za príchodom Nabyho Keïtu a možno je aj Klopp bez neho kompletne slepý, keďže Hendo po tom, ako na Watforde bol supertrápny, odohral v Paríži pri obdobnom výkone celé stretnutie.

Konšpirácie sú síce v týchto časoch výrazne populárne, majú však asi takú výpovednú hodnotu ako keď Golonka zaje .. zašpinený od chlebíčkov tliacha niečo o Ragulinovi či ako keď Mojsej po prvej fľaši borovičky postuje motivačné citáty.

Nie, Američania nás nepostrekujú chemtrails, deti, keď sa od malička učia cudzie jazyky, nestrácajú náklonnosť k vlastnému národu, očkovanie nie je zlo, Slovania nepostavili pyramídy či Čínsky múr a rozhodne svet neovládajú jašteri. A takisto ani Buvać nie je ten, kto zobral kolegovi oči a mozog. Fakt je ten, že Klopp proste verí, že Henderson je kvalitný futbalista….. a možno mu len Jordan pravidelne do nápojov niečo sype ..

PSG shows grit and fighting spirit in beating Liverpool 2-1

Neymar (vpravo), Bernat a Mbappé sa tešia z gólu.

Bez strely

Chýba hráč, ktorý by dokázal vystreliť aj spoza 16-ky. Bez strely na bránu sa totiž len ťažko dá vyhrať, byť úspešný.

Myslím si, že chýba Oxlade-Chamberlain, ktorý toto má, ktorý to vie. Myslím si, že chýba jeho dravosť.

Jasné, mnohí si povedia, že však na lavičke sme mali (dovedna) takmer 100-miliónových záložníkov, prečo potom hrali tí, ktorých spolupráca bola biedna, je bieda a je vysoký predpoklad, že taký aj vždy bude.

Budem ale teraz (aj keď  to nie je populárne) brať to Kloppovo – že ani N. Keïta, ani Fabinho ešte nie sú dostatočne zžití s tímom, ešte potrebujú čas na aklimatizáciu – a áno, kto sa na futbal pozerá, kto pozná Premier League, kto pozná náročnosť Kloppových tréningov, jeho prístup, tak to proste musí vidieť.

Nebudem sa teraz zaoberať argumentom, že v iných tímoch  v lete príchodzí hráči už zaberajú v základných jedenástkach, v tomto zmysle sú mi mená ako Kovačić, Jorginho, Fred, Mahrez úplne jedno. Ide mi teraz o to, že chýba hráč, ktorý Kloppovu filozofiu chápe, možno paradoxne ide o hráča, ktorý si tiež pod Nemcom niekoľko mesiacov posedel a to bol Ox hráč priamo z Premier League.

Žiaľ, anglický reprezentant sa ešte nejaký ten čas na trávniku neobjaví, a tak je predpoklad, že si ešte toho Henda či Milnera v zálohe „užijeme“ až až.

Liverpool manager Jürgen Klopp

Klopp nemal po zápase v Paríži dôvod na úsmev. (foto: liverpoolfc.com)

Bobbyho forma je problém

Firmino dal na štadióne Watfordu gól na 3:0, jeho forma ale nie je od začiatku sezóny optimálna. Na deviatke mu to nejde tak, ako by sa čakalo.

A čo je horšie ako jeho poslabšia gólová produktivita je to, že to prirodzené prepojenie medzi ním, Salahom a Maném škrípe. Minulosezónne kombinácie, dokonalá chémia, momenty, kedy táto trojica hrala priam naslepo, nefunguje. Teda do istej miery nie a to je problém.

A keď ešte máme takú zálohu, ako v Parc des Princes, problém sa ešte znásobuje. Niet sa potom prečo čudovať, keď skončí tak, ako hovorí titulok predošlého odstavca.

James Milner bol v Paríži jediným liverpoolskym strelcom.

Už to nemáme v rukách

Anfied síce bude 11.12. burácať, bude plný očakávania, už to ale vo vlastných rukách nemáme.

Jasné, veľa fans si povie, že Neapol doma v pohode dáme, ideálne na spôsob Olympiacosu 2005 presnou trefou v samom závere, lenže situácia je trochu iná.

Vo vtedajšom LFC, ktorý sezónu zakončil istanbulským zázrakom, neboli také očakávania, ako sa na The Reds kladú dnes. Na The Reds, ktorí hrali v minulej sezóne Ligy majstrov vo finále, na The Reds, ktorí vynakladajú na prestupy desiatky miliónov libier.

A zasa, Neapol určite nie je Olympiacos.

Už to nemáme v rukách lebo príšerný výkon v Neapole, ešte horší v Belehrade a fakt zlý v Paríži.

Liverpool prehral v Champions League posledné 4 zápasy vonku, ak počítame aj finálový s Realom Madrid, tak päť.  Hneď tri v tejto sezóne.

A to je alarmujúce.

4 Comments

 1. keeno

  29. novembra 2018 at 9:42

  Citujem

  Takto je to vždy. Takto zložená záloha neodohrala ešte ani jeden poriadny zápas. takto zložená záloha by mala problém aj s hráčmi FC Tešedíkovo.

  Posledný super výkon podal LFC túto sezónu práve v prvom strtnutí v skupine LM proti PSG doma , a s takmer identickou zostavou ako včera, a s trojicou v strede poľa ako včera.

  Trent a Sturridge začali od začiatku,inak identická zostava.

  Nebránim rozhodnutie Kloppa ,že včera hral Hendo, Milner a Gini, práve naopak, len mi to vyzchádza, že on proste verí v zohratosť tých troch a kašle na individuálnu kvalitu jednotlivých hráčov, a že títo traja spolu presovať vedia, čo už neraz dokázali v spolupráci s útočným trojlístkom v zložení Mane, Salah a Firmino.

  A toto je pre mňa veľká neznáma, hneď dve, ktoré nechápem.

  Už asi dva mesiace tento tím nepresuje ako presoval dva roky , nehovorím, že to má byť každý zápas, ale prečo úplne upustiť od jednej z najsilnejších zbraní toho tímu, nepochopiteľné.

  Opakovane zaráža skutočnosť, že útočné trio sa dostalo niekam na začiatok ich spolupráce, kedy sa spoznávali a zohrávali a hľadali si cestu k sebe. Nejde im to, proste to nefunguje, nebojím sa povedať, že aj poriadne škrípe.

  Nemyslím si, že chýba Buvac, som presvedčený, že chýba Coutinho a veľmi, preto nechápem, že Shaqiri, ktorý jediný v posledných zápasoch spĺňa /jeho forma a sebadôvera bola jasne vidieť v reprezentačnom zápase proti Belgicku/ , čo sa od kreatívnych hráčov vyžaduje opäť sedí na lavičke.

  Klopp buď niečo nevidí, možno prehliada, ale ak by postavil aj kvalitatívne lepšiu záložnú trojicu / Fabinho, Gini, Milner – Keita/, ktorá by určite za včerajšou nezaostala, tak bez formy hrajúceho útočného tria by to bolo o tom istom.

 2. Alex85

  29. novembra 2018 at 15:47

  No pomaly vyvstava otazka, ci „prispobenie“ Kloppovmu „systemu“ by nebolo na skodu. Sice tam bol Keita iba chvilu, ale mne teda neprislo, ze by bol volajaky strateny. Navyse ma se..ie, ze PSG boli zjavne cely druhy polcas posrani az za usami… Keby sme na nich dupli, futbalovym vykonom, tak sa rozsypu… Sak brazilsky drbko, sa tam skoro rozlial na kolomaz…
  Ale my sme zostali dajaki pritajeni…
  Inak za mna jasny problem v hlave tych co boli na ihrisku a malo odvahy u JK poslat tam superonfezivu ako PSG. U mna rozhodne vyssiu „papierovu“ kvalitu ako my nemaju. Teda ked neratame filmovanie….

 3. Burton

  29. novembra 2018 at 17:58

  Čo bolo náplňou práve Buvača? Nie náhodu detailný rozbor súpera? Nemohlo by toto chýbať? Lebo mne sa zdá akoby Klopp postavil 11-ku a potom zistil, že hráme niečo, čo sa voči súperovi vôbec nehodí …

  Výroky typu „Nie sú dostatočne zžití s tímom“, „ešte potrebujú čas na aklimatizáciu“, „Premier League je ťažká súťaž“ a pod. síce majú rácio, ale sakra Champions League je úplne iná súťaž, európska a tam proste Fabinho s Keitom sedieť nemôžu … a keď už, tak chceme šetriť sily, tak postavme B-čko, však je jedno kto prehrá a chlapom čo nehrávajú vôbec to aspoň pomôže a možno by aj odohrali lepší zápas resp. aspoň s lepším nasadením …

 4. keeno

  30. novembra 2018 at 3:46

  Velmi zaujimavy pohlad na sucasny stav LFC

  Paris St-Germain 2-1 Liverpool: Reds need to improve attack to make Champions League progress – Stephen Warnock

  https://www.bbc.com/sport/football/46379846

  I just don’t feel that Liverpool’s front three are clicking in the same way they have done in the past.

  As good as Liverpool’s midfield three are at protecting their back four and making it difficult for the opposition, they do not get forward much.

  Long-ball Liverpool playing fewer intricate passes

  Less pressing is part of the problem too

  Now is the time to find out how good Liverpool really are

  After 13 league games last season, Liverpool were sixth in the Premier League, 14 points behind leaders Manchester City – it is Klopp’s changes that have closed that gap.

  The international breaks during the first few months of the season can be very frustrating when you are working on things as a team, because all your players keep disappearing and it is easy to lose your momentum.

  But Klopp knows now he has got his players together until March, so he can work on things week in, week out – and try to bring back some rhythm to their attacking play.

  vybral som iba heslovite par myslienok z rozhovoru a pohladu Warnocka, myslim, ze odhalil a popisal kompletne sucasny stav a nedostatky v hre LFC

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply