Talking points: Nevýrazný útok nevadil, LFC porazil The Eagles

V pondelkovom zápase si LFC odniesol zo Selhurst Parku tri body. Tu je niekoľko „talking points“.

1. Zápasy na domácom štadióne Crystal Palace

Zápasy na Selhurst Parku neprinášajú pekný futbal. Nedá sa tu hrať kombinačne, kreatívne, oku lahodiaci futbal. Väčšinou ide o ťažký boj. Bojovný futbal, kde sú pokopané nohy, ktoré bolia. Podobne to bolo aj včera. Liverpool chcel získať tri body, ale vedel, že ich nemôže získať podobnou hrou, aká bola proti West Hamu.

Crystal Palace sa bránil zubami, nechtami. Spočiatku behali, išli do každého súboja, občas aj za cenu faulu. Našťastie sa našlo dosť momentov, ktoré ukázali cestu pre Reds. Dostali sa pred brankára. Podarilo sa im ho ohroziť, aj prekonať.

Zápasy na domácom štadióne Crystal Palace vždy bolia. Je tam bojovná atmosféra, ktorá už dopredu ukazuje, že sa nebude ukazovať pekný futbal. Aj to víťazstvo Reds bolo vydreté. Hrali, snažili sa a nevzdávali sa. Pevne verím, že sa nájde spôsob ako hrať proti „autobusovým“ súperom. Včera to bolo vydreté víťazstvo a nemôžeme sa baviť o peknom futbale. Je skvelé, že sa im to podarilo vyhrať. Crystal Palace bude doma veľmi ťažkým súperom.

Selhurst Park

2. Obrana

V takom zápase je potrebné mať kvalitnú obranu. To sú zápasy, kde sa útočí. Prakticky skoro celý zápas sa hrá na jednej polovici. Občas sa stane, že pri zlej rozohrávke zachytí loptu brániaci hráč a uteká z polovice ihriska sám, nikým nekrytý na bránu. Práve pri takýchto zápasoch treba byť v obrane opatrný. Opatrný v rozohrávke, v hlavičkových súbojoch a byť dôrazny v súbojoch jeden na jedneho.

V zápase Crystal Palace – Liverpool FC sa hosťujúca obrana ukázala skvele. Výborný van Dijk dirigoval obrannú činnosť mužstva, ale aj ostatných hráčov. Často obrancom pomohli aj Milner a Wijnaldum.

Veľmi dobre sa na pozícií stopéra ukazuje Joe Gomez. Je behavý, ide do každého súboja a urobí všetko preto, aby zabránil gólu. Pri absencii Lovrena a Matipa ukazuje, že o miesto stopéra v základnej zostave chce bojovať. Za posledné dva zápasy na mňa veľmi zapôsobil.

3. Alisson

Alisson v Selhurst Parku ukazoval pokoj. Nielenže chytil pár šancí, ale nebál sa rozohrávok a jeho prihrávky boli presné. Zdá sa, že si rozumie s obranou a spoločne začínajú rozohrávať útok. Brankár Liverpoolu musí byť pozorný.  Včera ma Alisson zaujal tým, že bol pozorný. Ako pri zákrokoch, tak pri rozohrávkach. Takisto ma fascinoval svojim pokojom. Akoby hráčom ukazoval, nebojte sa, všetko dobre dopadne. Veľmi dobrý výkon!

Alisson

4. Maného tretí gól do siete Eagles za sebou

Sadio Mané sa včerajším gólom na 0:2 stal hráčom, ktorý strelili gól do siete Crystal Palace v troch po sebe idúcich zápasoch.

V minulej sezóne sa stretol LFC s Crystal Palace prvýkrát doma. 19. augusta zdolal londýnsky klub 1-0 gólom Sadia Maného. V jarnej časti 31. marca sa hralo v Selhurst Parku. Liverpool prehrával, ale Mané vyrovnal. To bol jeho druhý gól do siete Crystal Palace za sebou. (LFC v tom zápase vyhral. Gól na 1-2 strelil Salah. Pozn.) Tretí gól strelil v druhom kole Premier League v sezóne 2018/2019. Stal sa tak hráčom, ktorý strelil 3 góly vo všetkých 3 zápasoch po sebe do siete Crystal Palace.

5. Salah – Firmino – Mané

V zápase proti Hodgsonovým zverencom boli nevýrazní. Nebol to ich útok, na aký sme boli zvyknutí minulú sezónu. Salah až veľmi chcel a často skúšal po svojom. Firmina poriadne nebolo vidieť a Mané občas vystrčil rožky.

Iste, na pôde Crystal Palace sa nedá hrať kreatívny futbal s peknými šancami a gólmi. Chýbala mi ich chémia, na ktorú som bol zvyknutý minulú sezónu. Avšak, možno je to len otázka času, kedy sa opäť spoločne rozbehnú.

Na druhej strane, Salah bol pri oboch góloch. Pri prvom vypracoval penaltu a pri druhom prihral Manému na 0:2 v samotnom závere.

Sadio Mané

13 Comments

 1. IgoR

  21. augusta 2018 at 17:00

  Fajn stručné zhrnutie ..

  Takto .. na tomto štadióne niekto z top 6ky určite túto sezónu stratí body .. my sme to neboli, čiže super.
  Ten smiešny páprd Hodgson to prekvapivo celkom dobre poskladal a má niektorých skutočne nebezpečných hráčov – Zaha, Wann-Bissaka a v podstate aj Sakho či Benteke, ktorého ale včera zničil VVD).

  Veľmi ťažký zápas ..ale taký typický, keď hrá veľmi kvalitné top mužstvo s veľmi kvalitným mužstvom zo stredu tabuľky, ktorý vie doma pripraviť peklo.
  Mám rád ten ich štadión – typické Anglicko, atmosféra .. ktorá po strelení gólu domácich oslabí tvoj výkon o úctyhodné percentá.

  My sme ten gol nedostali – v minulosti by sme ho dostali a buď by sme prehrali 1:2 či kludne 1:3 alebo by sme boli radi aj za bod.
  Včera nie .. pretože máme v tíme kvalitu a tá rozhoduje zápasy.

  Salah nepremenil šance, povedali by sme, že mu to úplne nešlo .. no aj tak vyrobil penaltu a nahral na gól. Mané 1.polčas super, druhý skoro nevideteľný .. aj tak ale pridal gólovú poistku v závere.
  Bobby sa zohráva, potrebujem nabrať minúty .. preto hral tak dlho. Klopp vie, že on bude hrávať. Ono si to zase sadne a naše útočné trio bude opäť v top forme.
  Výhodou takéhoto triptychu je .. že vždy môže potiahnúť niekto iný. A o to tu ide! (A to máme na lavičke Sturridga, Shaqiriho, Lallanu 🙂 ..)

  Lenže .. tento zápas by sme nevyhrali, ak by sme nemali VVD a v tomto momente ani Allisona.
  Pretože .. VVD absolútne .. aleže absolútne .. ešte raz absolútne zničil Bentekeho – hlavnú spojku, ktorá jednak mala veľa distribuovať lopty pre rýchlych spoluhráčov – najmä Zahu a tiež si mal sám šance vytvárať.
  Do toho rýchly Gomez, ktorý navyše celkom dobre čítal hru a preto musel Zaha hrať občas aj na opačnej strane, aby si zahral. (Btw, domnievam sa, že cez Lovrena by si to pohodlne hádzal ..)
  Hej a Keita bude v 10. kole hrať asi ako na Playstatione ..kriste, šak ten je všade a pritom sa zdá, že len tak vyplnuje priestor.

  Klopp vytvára (a niečo už aj vytvoril) presne to, prečo som ho tak neskutočne chcel do LFC, a prečo je a bol tou najlepšou voľbou – žiaden Ancelotti, De Boer

  Uvedomte si .. že my sme neboli a stále niesme Mcity, Mancs či Chelski. Hlavne sme nimi neboli keď k nám JK prišiel a preto bolo jasné, že okamžite nedostane obrovský budget .. a nech sa páči . kupuj si čo chceš.
  Navyše JK to ani tak nerobí.
  On si vytvorí vzťah s hráčmi, ktorých má .. dodá im dôveru v ich schopnosti a mnohokrát tak urobí z obyčajných hráčov lepších ako poniektoré supertalenty.
  Môže za to aj systém, ktorý preferuje a teda kolektívny metal. No šak a viete, že v športe je to aj tak z väčšej miery o psychike.

  A tak ako to urobil v Dortmunde, kde dovtedy úplne neznámi hráči ako Grosskreutz, Blasczykovski, Lewandowski atd atd .. zrazu zdemolovali slávny Real Madrid v LM či 2x po sebe vyhrali Bundesligu nad dovtedy neohrozeným (dodnes stále finančne)Bayernom …. tak …

  .. tak teraz takmer to isté robí aj u nás, keď Milner hrá najlepšie za posledné roky, ku koncu minulej sezóny ale aj teraz keď hrá vyššie hrá skvele aj Gini, do toho mladý TAA, pred rokom absolútne odpisovaný Robertson – dnes jeden z najlepších leftbekov v lige. Nehovoriac o trochu podcenovanom Maném .. pri kt. nejak zvlášť veľký optimizmus nepanoval po jeho príchode.

  Jasné .. doba je trochu iná .. aj situácia v klube a preto bol nevyhnutný nákup VVD (bcs napr. v BVB mali dominantných Subotica ci Hummelsa) .. do toho ďalšie skvelé nákupy ako Keita, Shaqiri, Salah či Allison.

  Tento zápas bol veľmi dôležitý .. a dúfam, že na „podzim“ sa naše mužstvo ukáže v najlepšom svetle (práve vtedy nás inak čakajú najtažšie zápasy) – vtedy, keď naplno preukážeme kondíciu a súčasne s tým aj konečne širší káder – kurva, keby nebol out ešte ten OX.

  Inak ja som si zápas užil ..

 2. robbie66fowler

  21. augusta 2018 at 20:55

  K tomu Alissonovi – jednoducho WAU! Konečne máme vzadu človeka, ktorý nie je zbrklý, vie vybehnúť na centre, vie vychytať napr. Milivojevičov priamy kop a čo je hlavné – nezakopáva! Vie rozohrať aj na polku ihriska presne na nohu spoluhráčovi a vidno že obrancovia mu veria. Myslím že to bola akcia pred tým ako Andy vysunul Salaha, keď obranca vzadu nezakopol do autu ale s kľudom prihral dozadu na brankára, ktorý rozohral a po pár dotykoch bol Salah sám pred brankárom. Aj tí hráči si uvedomujú, že keď je vzadu Karius, tak je bezpečnejšie to zakopnúť niekde do štyridsiatej rady na tribúne. A keď hovoríme že brankár je hlavným prínosom pre obranu, tak sa skúsme zamyslieť presne nad touto situáciou.
  Keby bol v bráne Karius, tak obranca zakopne a CP majú vhadzovanie.
  Takto vznikla z hlbokej obrannej činnosti čistá gólová šanca, ktorej zabránil dobrým vybehnutím Hennesy. Takže kvalitný brankár je nakoniec veľmi užitočným aj pre ofenzívu. Nechcem predbiehať (predsa odchytal zatiaľ len 180 minút) ale pevne dúfam že máme konečne v bráne dlhodobé riešenie.

 3. robroy

  21. augusta 2018 at 21:08

  V každom kole súťaže najvyššej Angl. ligy sa celemu Svetu ukazuje, aká je PL náročná, zaujímavá a nevyspytatelná.

  V minulosti nám v podobných zápasoch, zo strednou častou tabulky, či nižšie a nielen s CP, zakaždým trnulo, že ako to uhráme ako dopadneme, či bude aspoň ten bodík..

  Trvalo to aj J. Kloppovi, kým sa usadil a z orientoval v novej sútaži, kde si teraz formuje káder podla možností, aké mu klub poskytuje.. Vysledky jeho práce sú priam oku lahodiace, hráme heavy metal, kt. často zaujme aj uplných laikov, či dokonca triezvych fans z iních táborov, či súťaži.. Trochu som ostal sklamaný z letných prestupov, najprv som sa velmi potešil, že hladáme náhradu do ofenzivy za utečenca z Brazílie, Fekir by ho možno aj nahradil, ale potom sme (ne)očakávane cukli.. Zase..:(

  Sme jednoducho stále čitatelní a teda ja vidím káder (čo do kvality) nie je celkom konkurencie schopný dvom najsilnejším „top“ kádrom súťaže … Ked už sa na nás takto perfektne dokáže pripravit náš bývalý extrener a starý pán (71r.) R. Hodgson kt. má sice k dispozícii celkom slušných hráčov ako je Milivojevíč, Towsend, Zaha, či Benteke a pár snaživých rýchlonohých mladíkov, kt. sa celkom slušne držali taktiky a trenerových inštrukcii.

  Čo chcem ?? Body vezieme domov vyhrali sme.. To ano.. Prvý gol z penalty, teda, nezdala sa vám prísna ? A druhý sme dali domácim v oslabení, ked sa už hral viac menej vabank .. A čo to brvno nad Beckerom ? Keby padlo, tak prehrávame a zápas by nemusel dopadnúť takto..

  Chcem len povedat, že v januari naša ofenzíva stratila utekom brazilca minimálne 25% svojej sily a streleckej kapacity. Nenahradil ho ani Chamberlane, Lallana, Solanke či Xherdan, lebo na to nemajú, nie sú extratrieda ako bol Couts a je ním Firmino, Salah a Mané.. Je ním aj D Sturridge, ale len do chvíle, kým sa nezraní, Nechápem, že sa nedokáže snimi zladiť, zrejme nesedí chémia..
  Závistou sledujem ako posilnila naša hlavná konkurencia.. do ofenzívy. Preto tvrdím, že sme lahko čitatelní..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply