Talking points: Další mínus v prosincovém plánu

Zápas s Arsenalem ukázal světlou a temnou stránku hry Reds a dobře rozjetý zápas nás znovu stál 3 body. Fanoušci se neshodují v názorech a snaží se najít příčiny. Pomůže k tomu talking points?

Č.1 – When is something wrong out there

Gunners stačilo na vstřelení gólu nejen 5. minut, ale také pouze 4 střely vyslané na Mignoleta. Počínaje nepozorností a lehkovážností v podání Gomeze, následovala dominantí hra Gunners. Otázkou těchto momentů je ale příčina. Za stavu 2:0 pro Reds bylo na našich hráčích vidět, jak kdyby si myslli, že je po všem a Arsenal se porazí sám. Ono ve finále týmy světové extratřídy by si toto vedení udrželo. Až na Liverpool FC…

Plán, který byl stanoven před prosincem v podání pouze chtěné remízy s Arsenalem, se najednou hází do šuplíku a snažíme se spokojit s tím, že máme pouze 2 prohry v PL, no ono když si k tomu připočteme pouze 2 prosincové ligové výhry a celkových 8 remíz za sezónu, je až zázrakem, že si stále držíme 4 místo v tabulce. Zda-li se něco změní před zápasem se Swansey, bůh ví.

Č.2 – Kolaps v obraně a Mignoletův úlet

Jak už bylo řečeno v prvním bodě, hráči LFC si po druhém vstřeleném gólu mysleli, že je hotovo. Jenže klinická smrt defenzivní činosti vrátila Gunners do hry, přičemž jsme byli rádi aspoň za bod. Nepochopitelné řešení 2 situací Gomeze znamenalo, že se ve finále domácí hráči na změně skóre ani nenamohli. Chci podotknout, že Arsenal hrál stále to nic, které praktikoval od začátku zápasu, ale i s tímto hnojem nás dokázali zaskočit.

Rána Xhaki. Někteří to berou jako totální střelu sezóny, ale někteří to vidí jako smůlu pro Mignoleta. Zákrok ukázaný asi 20x v záznamu ale jasně ukázal, že Mignolet už opravdu nechytí ani taxík. Rána, kterou vyslal středový záložník totiž letěla přímo na něj, ale místo toho aby Simon do střely vložil obě ruce, chtěl si mistrovsky míč vyboxovat jednou rukou. Je jen otázkou, zda-li dochytá sezónu, nebo ho nahradí Karius, který si v LM zadím nevede nějak zle.

Výsledek obrázku pro mignolet mistake xhaka

Č.3 – Klopp a jeho statistiky

Tady mě asi někteří svěřenci vyřvou, ale jak dnes bylo řečeno na sociálních sítích, tým pod vedením Kloppa už ztratil celkem 43 bodů ze zápasů, ve kterých vedl. I přes to všechno, si stále jeden svoje ve stylu střídaní na posledních 5-10 minut, nebo stavění hráčů, kteří na Liverpool prostě nemají. Přes to všechno bychom, ale neměli říkat, že dvakrát ve smyslu včerejšího kolapsu, nevstoupíš do stejné řeky. No zavzpomínejme na zápas finále EL se Sevillou, LM se Sevillou, Watford, Bournemouth minulou sezónu a zakončíme – li to Arsenalem netřeba nic dodávat.

Přesto, že tyto výsledky jsou týmová zpráva, to co ale Klopp vypouští do médií po zápasech je ale k neuvěření. Po včerejším zápase například na adresu Mignoleta řekl: ,, Vsadím se, že kdyby na něj letělo dalších 1000 takovýchle střel, 99,9% by chytil, nedá se nic dělat“ přidáme k tomu vyjádření na celkovou hru jako OK, tak potom je něco špatně. Bohužel pokud si bude stavět své svěřence, který mají TZV. Klopphug, nikam se neposuneme. Je rozdíl vyhrát Bundesligu s Hummelsem a Subotičem a nebo hrát s Lovrenem a Klavanem.

Č.4 – Přínos Milnera

Aby ale nebyl článek jen negativní, musíme vzít v potaz přínos Milnera, který se kapitánské pásky po zranění Henda zmocnil skvěle. Klid na míči, přehled a bojovnost jsou jeho hlavní přednosti, které ukazoval. Střed hřiště byl v jeho režii a je jen škoda, že tam včera měl nýmanda Cana, který už je hlavou v Juventusu a neudělá na hřišti nic navíc.

Bohužel James už není nejmladší a projevilo se to na něm ve druhé půli, kdy už doslova tahal nohy. Nelze mu tohle vyčítat, ale spíš to měl vidět manažer a dát mu oddych. Pro tým ale už se opakuji, že byl velkým přínosem do sestavy místo Henda, který krom sprintu u kterého se zranil, neukázal za 10 minut vůbec nic.

Výsledek obrázku pro milner arsenal

Č.5 – Lze vůbec něco změnit?

Otázka je jasná, po několika stejných kolapsech, který Liverpool předvádí pár sezón je tahle otázka na místě. Je vůbec možnost jak tyto nesmyslné ztráty proměnit ve výhry? Přiznejme si, nejsme už nějaký ten pátek World class team, ale co si fanoušci Reds nezaslouží jsou vtípky ohledně těchto zápasů Liverpoolu. Změna nepřijde do té doby, dokud se Klopp neprobudí ze snění o anglickém titulu o 11 hráčích a koupí konečně hráče, kteří mu dovolí hrát to co chce.

Dovolím si použít jeden citát z filmu Moneyball, kde Billy Beane řekl ,,jestli chcete hrát jako Yankees tady uvnitř, venku prohrajete“ pokusím se tento citát vzít do našeho klubu. Klopp se snaží být v útoku jako Manchester City, nebo Tottenham, kteří dokážou za zápas dát 5 gólů a nepustit soupeře k ničemu. Dejme tomu první část splňujeme dobře, ale přece musí i antifotbalista vidět, že to co se děje v zadních řadách Reds je do čela klepající. Dokud nezačneme hrát takticky a logicky, ničeho se nedočkáme.

Výsledek obrázku pro liverpool arsena

 

5 Comments

 1. MengiCZE

  23. decembra 2017 at 17:31

  I přesto, že jsem v některých věcech negativní, doufám že se vám nápad rubriky líbí.. Z mé strany je někdy opravdu těžké nenapsat věci z mého pohledu.

  Přeji všem krásné Vánoce a něco hezkého pod stromečkem.

  • kresi16

   23. decembra 2017 at 19:02

   Talking points vítám. Je fajn shrnout si druhý den co jsme vlastně včera viděli.
   Když si sectu celý můj náhled na současný stav LFC, vidím to tak, že hned teď v zimě se musí zapracovat na defenzivnich posilách. A nejen náhradu za ty naše světový stopery, ale taky hlavně defenzivní záložníky. Nemůžeme čekat na Keitu až do léta, když je v současný době schopný jen James.

 2. JURAJ

  23. decembra 2017 at 19:50

  – Dal si si kopec námahy so zosumarizovaním biedy Klubu;
  Ťažko sa hrdinom žije, kór – keď brankára pri prvom nástupe za klub, trafí lopta a cez noc kopu fans slintali nad „hrdinom“ – super kaufom.
  Bol, alebo, bude toto jeho posledným *macherský Zákrokom v LFC?*.

  Výhľad ako na Žitnom Ostrove a, …

  Pánove, Krajšie zajtrajšky a Šťastný Nový Rok.

 3. keeno

  23. decembra 2017 at 20:02

  Mengi, Mengi, Mengi

  Toto je absolútna špičková blog písanie žurnalistika

  Má to hlavu patu začiatok koniec myšlienku

  Nesúhlasím so všetkým, ale 80 percent, čo si napísal na 100 percent

  Navyše sa to skvele číta

  Ďakujem veľmi pekne, šťastné a veselé

 4. MartinLFC

  25. decembra 2017 at 16:18

  Veľmi dobrá rubrika. Snažím sa čítať každú. Tentoraz sa dá prakticky so všetkým súhlasiť.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply