Talking points: Gini je pass master a Salah bol pri 3 góloch

Liverpool v 10. kole Premier League zdolal Cardiff City 4-1. Tu je niekoľko Talking points.

1. Fabinho a jeho bojovnosť

V zápase ma zaujal Fabinho. Brazílčan od začiatku pracoval, vybojoval loptu a hneď utekal dopredu. Mal obrovské množstvo prihrávok, zachytil súperové prihrávky a hneď zakladal útok. Pozícia defenzívneho záložníka je veľmi zložitá. Na jednej strane on je ten, čo založí myšlienku, posunie loptu a koľkokrát zachytí rodiaci sa útok útočníka. Na druhej strane, väčšinou je táto pozícia neviditeľná. Fabinho však ukazuje, že práve vďaka nemu je ten stred pevnejší. Je cítiť na ihrisku a veľmi sa teším, že túto náročnú úlohu zvládol na výbornú. (Pýta sa do základu zostavy?)

2. Giniho 118 prihrávok v zápase

Holandský záložník ma zaujal už v úvode. V jednom súboji ho kopli do hrude a pár sekúnd bol na zemi. Pozbieral sa z toho a pracoval ďalej. Wijnaldum vkuse odovzdaval loptu a bol ďalší z tých, ktorí dreli. Holanďan sa snažil, bojoval a podporval obranu, ba aj útok. Takých záložníkov je potrebné mať. Úspech sa tvorí prihrávkami a dodáva mužstvu istotu a pohodu. Preto za 118 prihrávok si zaslúžil aj titul „pass master“. (Mimochodom Gini Wijnaldum dal najviac prihrávok zo všetkých hráčov na ihrisku.)

Georginio Wijnaldum

3. Útok

Prvý gól strelil Salah po prestrelke. Dalo by sa povedať, že Salah utekal v dezorientovanej obrane a úplne voľný strieľal na bránku. Tu vidieť jeho ďalší pokrok. Uteká od hráčov a pre obrancov je to fyzicky a psychicky náročné.

Ďalší gól pripravil Mané. Senegalčan má občas v sebe akúsi prirodzenú dravosť. Povedal by som, že niekedy ide ako tank cez troch, štyroch hráčov. Pri druhom góle sa takým tankovým spôsobom predral cez niekoľkých hráčov a vystrelil. Sadia zdobí „obojnohosť“, jeho kopacia technika je skvelá.

Sadio Mané strieľa

 

Tretí gól sa mi páčil najmä kvôli Salahovi. Egypťan je v prvom rade postrach pre obranu súperov, až potom strelec. (To by mala byť inak najzákladnejšia vlastnosť útočnikov.) Shaqiri je Salahovi dosť podobný, hrajú smerom dopredu obaja dosť behavo. Keď si vezmem posledný zápas Ligy majstrov, Shaqiri nahrával Salahovi akoby presne na nohu. Mohamed mu to tentokrát vymenil službu krásnou prihrávkou a Shaqiri strelil svoj prvý gól na Anfilede.

Štvrtý gól pridal opäť Sadio Mané. Salah a Mané si vedia nahrať presne na nohu alebo do behu. Tentokrát Mané dostal loptu, zrýchlil svoj špirnt a dravosť a bolo 4-1.

Bol to presne ten útočný Liverpool, na ktorého zápasy sa tak dobré pozerá. Teším sa na ďalšie.

8 Comments

 1. kloppinho

  29. októbra 2018 at 10:03

  Dneska musíme čarovať….1X

  • keeno

   29. októbra 2018 at 16:43

   kloppinho

   mám na teba otázku, keďže v poslednom čase sem do diskusie takmer nikto nechodí, tak oslovím priamo teba.

   pýtam sa ohľadom totálne nudného prejavu Liverpoolu od zápasu s PSG, tak po tom fantastickom zápase hrajú The Reds absolútne trpezlivo doslova nudne vo viere, že ten jeden gól dáme a žiadny nedostaneme.
   Účel svätí prostriedky.

   Dokázal Klopp sa poučiť z prehier 6 – tich finále v rade, a už nechce a nebude zomierať na krásu, alebo je tu herná kríza útočného futbalu a vyhráva sa , lebo kvalita vybudovaná je?

   Preto sa pýtam, že mi chýba ľahkosť v hre tímu a akcie sú kostrbaté, ale samo, že som šťastný , že to funguje, len otázka je, či je to aj taktika od Kloppa , že / Dobre, nechcete hrať vy , tak my vyhráme jedna nula a hotovo, na konci sa nerátajú góly a počet najvyšších víťazstiev, /

   Preto, že ja osobne vidím kostrbatosť v hre . Ale samozrejme, že body zbierať je podstata, plus je cítiť obrovské sebavedomie u hráčov, žiadna panika, až moc, čo sa podľa mňa vypomstilo proti Neapolu.

   Nekritizujem , pýtam sa na názor

   • kloppinho

    29. októbra 2018 at 21:42

    po huddersfielde…jurgen: „Za tento zápas rozhodně nemůžeme napsat knihu o tom, jak vyhrávat trofeje. Existuje jen jedna cesta, a ta je vyhrávat zápasy. A to můžeme dokázat různými způsoby. Abych byl upřímný, někdy dávám přednost velkolepým způsobům a cestám, ale tentokrát jsem spokojený.“
    totalne nudny prejav tak to prehanas. sme namlsany strasnou hrou z minulej sezony. ale netreba zabudat ze sezona je dlha…este neskoncila ani 1. tretina (kde sme boli vlani o takomto case? klopp out). priemerny superi proti nam betonuju a naco do nich furt busit ked to ide aj inac. v pohari s cukotkou sme nemali stastie, v neapole sme nemali den, so city to bola tazka taktika. ja si myslim ze heavy metal pride…nalada bude gradovat…poznas to stare zname klise..bic plieska na konci.
    lenze teraz ideme na arsenal….a chcel by som videt zapas snov 😉

    • keeno

     29. októbra 2018 at 22:01

     kloppinho, asi som zle opytal, mne to nevadi, ze zbierame body

     otazka, je, ze je to kloppova taktika tvarit sa, za je nespokojny a pritom je spokojny, lebo vie, ze sa moze spolahnut konecne na obranu, ktoru vybudoval a ze v utoku uz nebudeme busit ako sprosti, lebo kvalita vpredu jasna.

     Pytam sa , len , ci to je zamer?

 2. kloppinho

  29. októbra 2018 at 22:42

  neviem ci sa tvari nespokojny ale proti priemerakom hrame zamerne inac jak vlani 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply