Talking points: Kloppove trojbodové nervy (na rozhodcov), Benítez bol rád

Tri body proti NUFC, ako sme čakali, môžeme byť spokojní. Aj keď Kloppovi mietami išlo od nervov hlavu roztrhnúť.

Č. 1 – Trpezlivý LFC, ktorý vie, že Salah proste skóruje

Benítez pri svojom návrate na Anfield neprekvapil. V zásade pozorná a veľmi elastická defenzíva s kvalitným pressingom robila domácim problémy (OK, Lascelles hneď v úvode pred vlastnou päťkou riadne zazmätkoval, Mané ale v konečnom dôsledku zostal veľmi prekvapený).

Ale práve preto (keď je treba udať zápasový ráz) je tu Mohamed Salah, ktorý zasa raz vytrhol The Reds z biedy, zasa raz ukázal, že je proste kúpou sezóny. A nielen v rámci LFC, ale v celej Premier League.

Č. 2 – Bobby je k nezaplateniu

Už z videa vyššie je vidieť, aký veľký vplyv na hru tímu má Roberto Firmino. Počas duelu s Newcastlom si mnoho fans aj na internetových fórach hovorilo, že toto nie je zrovna jeho zápas. Brazílčan ale duel skončil ako pán – parádne prihral na druhý gól Manému, ten prvý ide z veľkej časti tiež na jeho triko, veď výborne otvoril na pravej strane (z pohľadu hostí) súpera priestor.

A na záver, síce nespokojný, že neodohrá celú minutáž, či preto, že tých gólov po sľubných akciách nebolo viac, ukázal aj tzv. no-look substitution. Po no-look góloch tu teda máme ďalšiu vec, ktorá z Bobbyho robí nesmierne špeciálneho hráča .. A zároveň … no, nemaj ho rád 🙂

PS: Sadio Mané vyzerá opäť raz, že si svoju hru i futbal užíva. A to je výborné zistenie.

Č. 3 – Kloppovi takmer rupla „céfka“. Čo je ale toto za level, ktorí ponúkajú sudí???

Futbal je hra plná chýb, chybných rozhodnutí, omylov. Rozhodcovia sú tiež len ľudia, robia chyby. Na druhej strane ale potom stojí spiatočnícka FIFA či UEFA, ktorá stále v dobe (teda až na pár, podľa mňa trápnych výnimiek) vyspelých technológií nepoužíva akési „jastrabie oko“. Reči proti sú trápne, vôbec ich neberiem..

Pred pár týždňami sa rozhodcovia na Liverpoole vyvŕšili v dueli s Tottenhamom. Doma sme remizovali so „sliepkami“ 2:2 a to výlučne vďaka Jonathanovi Mossovi a jeho pomocníkovi Eddiemu Smartovi, ktorý chcel byť na titulných stranách mnohých európskych novín.

Po konfrontácii s NUFC také nervy na rozhodcov nemáme. Nestratili sme totiž body, a tak sa ani táto téma príliš neomieľa. Penalta na Salaha sa ale pískať dala. Pískať sa mala. Rovnako tak mal byť v závere po zákroku rovnako na Salaha vylúčený hosťujúci Lascelles. Sudí Graham Scott pochybil a zasa raz nič. Zasa sa nič nedeje. Tentoraz sme ale o body neprišli, a tak je téma slabé výkony rozhodcov posunutá do stratena.

Otázka je ale iná, prečo, keď rozhodcovia vidia, že sa hrá za hranicami pravidiel,  posudzujú to úplne opačne? A potom, prečo FA nekoná? Jasné, odpoveď si môžeme maximálne tak vycucať z prsta. Každopádne, taký Moss (na fotke nižšie aj s kolegom Smartom, ten je vľavo) po tom, ako do…. zápas The Reds so sliepkami, pískal aj o týždeň na to. Však pohodička..

PS: Benítezov návrat do Liverpoolu stratu pre domácich neznamenal, tak to má byť. Spokojné sú teda oba strany, „strakám“, samozrejme, Španiel z profesionálneho hľadiska bodovať chcel, ale úplne smutný predsa nebude, viď jeho vzťah k LFC, k mestu Liverpool. Každopádne, Newcastlu prajem zotrvanie v najvyššej súťaži 🙂

Č. 4 – Kariusov dôležitý zákrok

Nemecký gólman stúpa. Výkonnostne. Na začiatku januára mu Klopp povedal, že bude do konca sezóny jednotkou. Je zrejmé, že to bolo v zmysle, ak sa chytíš, v lete ťa nepošlem kade ľahšie. Koncom minulého roka, v dobe, kedy nemecký manažér prišiel k rozhodnutiu vymeniť Kariusa za Mignoleta, sa aj tu na lfcway.com rozpútala diskusia, že k čomu to ako je dobré, keď sa vlastne nahrádza gólman jednej úrovne gólmanom tej istej.

Vravel som, dokonca sa expresívne stavil s kýmkoľvek, že tieto reči o nedostatočnej kvalite Kariusa pominú hneď ako dostane 8-10 zápasov v rade, resp., keď v nich zachytá. A Lorius zachytal. Od Burnley je presne 10 stretnutí, fans upustili od hatu, prestávajú sa báť, keď letí lopta do 5-ky.

Klopp naposledy vyhlásil, že by musel byť najväčší blázon vo futbale, keby vedel, že Karius nie je dobrý brankár a aj tak by ho staval. Aktuálne má aspoň čiastočne pravdu a som za to rád. Lebo, keď už nič iné, práve Klopp ako manažér potrebuje na prácu čas a trpezlivosť fans. Karius nie je žiadny de Gea, ale narozdiel od Mignoleta nie je stopercentne zodpovedané, že ním nikdy nebude.

(Toho Diamého vychytal naozaj pekne. A vo veľmi dôležitej fáze zápasu)

Č. 5 – Hendo s kapitánovským výkonom

Konečne. Za ten čas, čo je v Liverpoole, za čas, čo mu kapitánuje sme si len párkrát mohli povedať, že Jordan Henderson výkonom naplnil funkciu lídra tímu.

V sobotu (3.3) na Anfielde to ale bol príkladný kapitánsky výkon, Angličan veľmi dobre čítal hru, nebál sa ísť do sklzu, do súboja, neuhýnal z nich, nevyhýbal sa im. Ale tú loptu by predsa len ešte mohol o čosi rýchlejšie odovzdávať.

PS: Ox a Emre ale neboli horší 🙂

20 Comments

 1. robroy

  4. marca 2018 at 12:22

  Súhlasím, s Tvojimi postrehmi, azda jedna maličkosť( kedže máme 3 body, tak maličkosť) zákrok na Saláha nemohla byť penalta, lebo sa to udialo pred šestnástkou.

 2. Zivel

  4. marca 2018 at 15:10

  Kwope k tomu no-look střídání. On zrovna v momentě střídání ležel na zemi s bolestivou grimasou Lallana, tak Bobby kontroloval, jestli je ok, aby tým nehrál zbytečně v 10. Ale vypadá to frajersky, o tom žádná. 🙂

 3. keeno

  4. marca 2018 at 16:25

  Predtým, než sa pokúsim súhlasiť takmer so všetkým v tomto blogu, chcem povedať úprimne, že
  Kwopor
  Pre mňa ako si napísal tento blog je vrchol novinarciny vulgárne povedané, bol by som šťastný, keby si nestrácal energiu a vieru v to ako myslíš a píšeš, aj kvôli napríklad mne osobne, že nie vždy všetko rozumiem a správam sa ako hulvat pri najlepšom

  Dám pohľad najprv na bod číslo jedna

  V zásade pozorná defenzíva a veľmi elastická defenzíva s kvalitným pressingom
  Presne, toto sa Klopp potrebuje od Benitez naučiť, iba to

  • keeno

   4. marca 2018 at 19:14

   Bod číslo 2

   Každý z nás si myslíme, že keď máme radi futbal, hráme ho a rozumieme jeho podstate, že vidíme do všetkého

   Nikdy som nekritizoval Firminho, ale nevidel som v ňom to, čo Kwopor po pár zápasoch Firminho v drese Liverpoolu jasne od začiatku ukazoval a ukazuje

   Hovorím to preto, lebo, ak niekto niekedy skúsi ešte raz kritizovať obviňovať Kwopora, že nerozumie futbalu, nech sa pozrie do zrkadla a opýta sa sám seba, či videl to, čo ja vtedy určite nie,
   Že Bobby je srdce tímu

  • keeno

   4. marca 2018 at 20:34

   Bod číslo 3

   Téma rozhodcovia

   Ako hráč som za moju krátku futbalovú kariéru dostal tri červené

   V hádzanej jednu pri treťom vylúčení

   Tie tri červené boli, lebo som sa nekoncentroval na hru sto percentne a nechal sa rozhodit človekom, ktorý mal oblečenie rozhodcu a píšťalka v ruke, možno mal len zlý deň….

   Keď som bol tréner, tak som deťom zakázal dve veci, plakať filmovať a sústrediť sa na očividné chyby rozhodcov

   Ak sa nenahnevate skúsme sa aj my vyhýbať téme rozhodca, chyby robia a budú

  • keeno

   4. marca 2018 at 20:36

   Bod číslo 4

   Nech pokračuje ďalej a rozvíja sa

  • keeno

   4. marca 2018 at 20:38

   Bod číslo Henderson

   Vôbec aj napriek tomu, že ho aj v BBC štúdiu označili za hráča zápasu, ani len trochu nesúhlasím, podal priemerný výkon ako vždy

   A to bude môj prvý blog do troch dní
   Henderson v zápase Liverpool vs Newcastle

 4. MengiCZE

  4. marca 2018 at 16:50

  Brighton krása

 5. Johny1891

  4. marca 2018 at 19:07

  Tak do konca súťaže ešte ostáva 9 kôl, máme to ideálne rozohrané, podľa mňa si môžme dovoliť ešte nejaké 3 zakopnutia a LM by mala byť istá. Dnes som kukal Chelsea posledných 15 minút a na to sa nedalo kukať, môžeme byť radi, že tu máme Kloppa a nie Conteho, či ešte horšie Mourinha.

  Neviem, či je ešte skoro, ale mám pocit, že nám Coutinho nejako extra nechýba. Nech si zhnije v tej Barcelone 😀

  Inak ešte som rád, že sa Karius chytil, stále si stojím za tým, že v tej chvíli to bolo nesprávne rozhodnutie, ale niekedy sa aj nesprávne zmení na správne a je veľmi dobré, že sme sa hejteri Kariusa mýlili a Nemec chytá schopne.

  • keeno

   4. marca 2018 at 19:45

   Johnny

   Coutinho veľmi chýba a bude

   • Johny1891

    4. marca 2018 at 20:18

    V čom konkrétne ti chýba? Lebo čakal som od nás oveľa horšie výkony, predviedli sme síce dva zlé zápasy so Swansea a WBA, ale odvtedy hráme vo vysokom štandarde aj bez Coutinha

    • keeno

     4. marca 2018 at 20:26

     V čom mi chýba?

     Ak zabudneme na všetky jeho futbalové kvality, tak minimálne v tom, že je lepšie mať na lavičke Coutinho ako Henderson alebo Wijnaldum

     Čiže, minimálne mať v tíme 16 hráčov na tej istej úrovni

     • Johny1891

      4. marca 2018 at 21:09

      Všetky jeho futbalové kvality beriem rovnako to čo si napísal, ale nemyslím si, že s Coutinhom v tíme by sme boli v nejakej lepšej situácií ako sme teraz.

      • keeno

       4. marca 2018 at 22:08

       To , ci by sme boli v lepsej, alebo horsej pozicii uz nezistime

       Ale mne osobne chyba velmi avsak suhlasim, ze v tejto chvili momente nechyba, pravda

       • kloppinho

        4. marca 2018 at 23:36

        jasne ze nam chyba v strede jeho kreativita….trestne kopy atd. tak ale ma co chcel placko..vyhra titul v barce, na ktorom bude mat levi podiel, LM kuka v telke.. dobre mu je splnil sa mu sen. bez neho sme v lige odohrali 8z 6v 1r 1p 19:8 , karius 4×0 , jurgen je mag.. trochu pozmenil hru a normalka ideme dalej v lete smrkaca nahradime

  • johnysheek

   5. marca 2018 at 10:23

   neda mi sa tu nevyjadrit…

   Coutinho napriek vsetkemu je rozdielovy hrac a to, ze aktualne nepocitujeme jeho stratu je len a len super..

   avsak pridu zapasy (caka nas 1/4fin LM a snad i dalsie) kedy by jeho pritomnost v time neskutocne pomohla.. je super, ze sa chytil Ox.. ze Emre hra na urovni… ze i Hendovi ide a Milner chyta „druhu mladost“.. avsak ak by Couts nemal co dat timu ako je Barca, tak by ho nekupovali a LFC ma k Barce este celkom kusok 😉

 6. Yogino

  5. marca 2018 at 11:25

  Ja som bol jeden s tych, ktori kritizovali Kloppove rozhodnutie ohladom Kariusa. Som rad, ze som sa mylil a ze Loris odvtedy stupa hore. Nech sa mu dari, bude to v prospech vsetkych.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply