Talking points: Končí sa kariéra Divocka Origiho v LFC?

Liverpool sa včera (15.7.2018) predstavil na štadióne Bury, ale svojim nemastným, neslaným výkonom vôbec nepresvedčil.

1. Útočníci Liverpoolu, ktorí nepresvedčili aj presvedčili

Divock Origi: Belgický zakončovateľ sa po návrate z hosťovania výrazne trápi. Zlý výber miesta, zlé zakončenia, zlé prihrávky a v neposlednom rade zlé riešenia situácií. Všetky tieto aspekty jeho hry si viete pozrieť v každom prípravnom zápase. Vidí to aj Klopp a s veľkou pravdepodobnosťou jeho kariéra v LFC smeruje ku koncu.

Daniel Sturridge: Najlepší útočník v Anglicku vo svojom čase a samozrejme hráč poznačený mnohými zraneniami. Daniel už dlhé roky bojuje skôr so sebou ako na ihrisku. No túto letnú prípravu zvláda veľmi dobre a ukazuje všetkým, aký veľký a kvalitný hráč to je. Bojuje o svoju šancu zotrvania v LFC a patrí v každom zápase k tým lepším na ihrisku. Uvidíme, či presvedčí najpovolanejšiu osobu v tomto rozhodovaní, a to Jurgena Kloppa.

2. Pán Loris Karius

Od finále LM je tento pán pod drobnohľadom každého fanúšika LFC. Každá, čo i len najmenšia chyba je na titulných stranách denníkov a pod paľbou kritiky. V zápase proti Bury dostal o trochu vyšší herný čas, ale veľa práce nemal. No chybu si znova neodpustil. Zlé vybehnutie mohlo stáť Liverpool inkasovaný gól, no súper povolaním pekár alebo kováč loptu zle spracoval a nebolo z toho nič.

Jedná vec je však istá v každom doposiaľ prípravnom zápase Loris zazmätkoval alebo spravil nejakú chybu. Áno, netreba z toho robiť vedu, keďže sa jedná o priateľské zápasy proti slabým mužstvám ALE takéto chyby nás v PL budú stať body, a to je jasné. Karius by mal, čo najskôr vyhľadať odbornú pomoc, pretože jeho psychické rozpoloženie je veľmi zlé.

3. Wilson a Kent pôjdu na hosťovanie

Prestupové okno, leto 2018: H. Wilson pôjde na hosťovanie!

Harry Wilson a Ryan Kent boli včera vynechaní zo zostavy Liverpoolu. Pri Wilsonovi sa vyjadril Klopp, že pôjde na hosťovanie a nechce riskovať jeho prípadné zranenie v priateľskom zápase. To isté sa dá predpokladať aj u Kenta aj keď to ešte klubom nebolo oznámené, ako pri Wilsonovi. Uvidíme, čo budúcnosť prinesie pre týchto rozhodne talentovaných hráčov.

4. Ak nepríde hráč na pozíciu čísla 10, dostane šancu Curtis Jones?

Toto jméno si zapamatujme (1): Je Curtis Jones nový Steven Gerrad?

V prípravných zápasoch sa rovnako darí aj mladíkovi Curtisovi Jonesovi. Jeho rýchle nohy a tvorba šancí boli jednou z pozitívnych vecí v zápase proti Bury. Ako vieme, prestup Fekira stroskotal a v LFC stále chýba tvorca hry. Na prestupovom trhu je rozhodne niekoľko zaujímavých mien, ale títo hráči sú veľmi cenení svojimi klubmi a prestupové čiastky budu obrovské. Čo tak dať šancu mladíkovi, ktorého máme zadarmo v tíme?

Zaujímavosťou je, že Curtis Jones už v minulej sezóne začal trénovať s A-tímom Liverpoolu a Klopp ho má na očiach dlhšiu dobu. Takže práve on môže byť čiernym koňom nemeckého manažéra.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply