Talking points: Konečne LFC, aký chceme vidieť

Možno by k rozhodujúcemu zápasu Liverpoolu v skupinovej fáze Ligy majstrov 2018/19 stačil len tento nadpis. Každopádne si tých bodov dáme viac.

Alisson a Salah udržali Liverpool v Lige majstrov!

Dominancia má meno van Dijk

Takéhoto stopéra sme potrebovali roky. A po odchode Gerrarda aj lídra. Holanďanovi chýba možno už len jedno – kapitánka páska.

Virgil aj v dueli proti Neapolu dirigoval obranu, usmerňoval spoluhráčov, hasil ich chyby, či náznaky chýb.

Báli sme sa zálohy. Neprávom (?)

Stredová trojica v zložení J. Henderson, Wijnaldum, Milner už spolu odohrala nejeden zápas. Nejeden zápas nahovno. Preto boli pred duelom s SSC u mnohých z nás obavy, ako to dopadne.

Iní zasa pripomínali, že práve táto záloha nastúpila vo víťaznom zápase s PSG (3:2).

Napokon to bol od Kloppa dobrý ťah. A hlavne efektívny. Celkovo tím ako celok výrazne lepšie pressoval ako v predošlých zápasoch, touto činnosťou pripomínal Liverpool zo sezóny 2017/18.

Svoje do celkového úspechu (ktorým je zvládnutie zápasu, ktorý nás udržal v Lige majstrov) vložili aj spomínaní Hendo, Milly a Gini zahrali nadštandardne.

Kapitán Jordan Henderson navýšil kvalitu svojich predošlých výkonov aspoň o 2 levely vyššie (v poslednej dobe hral tak na 2-ku či 3-kuz v 10-bodovej škále), bol odhodlaný, kvalitne pressoval, ale zo zálohy bol až tretí najlepší. Dôležité ale je, že nie výrazne horší ako zvyšná dvojica. Dôležité je, že to fungovalo, že Liverpool fungoval ako tím.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sadio mane napoli

Maného laxnosť

Sadio pokojne mohol dať hetrik. Pri šanciach, ktoré spálil, sme si mnohí mysleli, že by sme ich poľahky premenili.

Senegalský útočník toho veľa nabehal, bol energický, nebezpečný pre súpera (na čo sme si už zvykli), aj pri všetkých týchto pozitívach ale nad jeho výkon stojí laxnosť, s akou pristupoval k šanciam. Pokojne nás to mohlo stáť postup.

Alisson je neskutočná posila

Brazílsky gólman si najlepší zákrok v zápase ponechal na samotný záver. Ak by Milik so svojej superšance skóroval, dva potrebné góly už nedáme. Dá sa teda povedať, že nám Alisson svojim zákrokom vybavil postup do vyraďovačky.

Ako povedal van Dijk, ex-brankár rímskeho AS je v bráne na to, aby chytal. A tiež na to, aby ukázal, že všetky tie do neho vrazené desiatky miliónov stáli za to. A Alisson nás od zápasu k zápasu utvrdzuje, že to bola výborná a zároveň chytrá kúpa.

6 Comments

 1. robroy

  12. decembra 2018 at 13:43

  Okrem laxnosti si Sadio niekolko krát nepstrážil ofsajdové situacie, kde chvílku postával a bol následne načapaný a to by sa tiež nemalo tak často stávat.. Z tých šanci by sa patrilo aspon premenit jednu a nás by to nemrzelo tak ako mohlo. A v prípade vyrovnania, by mastala katasrofa..

  Nákupy Virgila, Beckera, a Keitu za horibilné peniaze, mi nesedelo do obrazu a tak je to doteraz.. Vyvalit také čiastky za hráčov bolo mimo misu a chápania. Nuž ale robia to všetky top kluby a my sme ten krôčik taktiež urobili.. Rekordné sumy investované za Dijka a Beckera sa nám však práve asi vracajú takýmto spôsobom.. Kto chce kvalitu, musi si priplatit, ináč to nebude..

 2. kloppinho

  12. decembra 2018 at 18:33

  Nizozemský stoper ve skluzu sice trefil míč, ale opakované záběry ukázaly, že zasáhl také kotník Mertensovy stojné nohy a belgickému útočníkovi hrozilo vážné zranění. Sudí Damir Skomina udělil Van Dijkovi pouze žlutou kartu, kvůli které přijde o první osmifinále. Liverpool se vzápětí dostal do vedení a také díky dobré obraně nizozemského fotbalisty postupovou výhru ubránil.

  „Měla to být červená. Opakované záběry to jasně ukázaly,“ stěžoval si Ancelotti. „Hodně se mluví o zavedení VAR, a brzy se tak stane v Lize mistrů, ale pro nás to bude už příliš pozdě,“ prohlásil.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply