Talking points: LFC nás navnadilo, stále je ale cesta dlouhá

Reds si v nedělním utkání proti kladivářům připravili výborný vstup do sezóny. Je tu i několik „talking points“

1. Naby Keïta byl všude

Tak dlouho jsme čekali na tohoto afrického středopolaře až se celá rodina Liverpoolu dočkala. Naby se v utkání s West Hamem představil před domácím publikem v tom nejlepším světle. Nesou se na něj pouze slova chvály a pouze potvrdil, že čekání se vyplatilo. V zápase s týmem z Londýna jsme totálně dominovali středu hřiště a díky Keïtovo přehledu a pevné hře jsme častokrát zastavili postupný útok kladivářů ještě na jejich půlce.

Naby Keïta se zapojoval jak do obrany tak do tvorby útoku a nechybělo málo a mohl mít na kopačce i premiérový gól. Důkazem jeho přehledu byla i počáteční akce u prvního gólu LFC, kde si krásně seběhl do prostoru a založil tak protiútok, na jehož konci stála Salahova kopačka a změna skóre na 1:0.

2. Výborný výkon Gomeze

Po absenci Matipa, Klavana a Dejana Lovrena se po boku holandského stopera van Dijka představil anglický stoper Joe Gomez a v zápase s WHU potvrdil, že se s ním po vydařené přípravě musí stále počítat. Samozřejmě je potřeba zmínit i skvělou komunikaci a vůdčí schopnosti jeho kolegy van Dijka, ale J. Gomez nedělal zbytečné manévry navíc a ukázal, že je schopen poprat se i s tak kvalitními a silovými útočníky jako je Arnautovič nebo Hernandéz.

V zápase si připsal několik skvěle vyhraných hlavičkových soubojů, ale hlavně skvěle vystupoval společně s celou obrannou zónou, takže zbytečně nevystavoval zbytek obrany a Allissona do zbytečného nebezpečí. Paradoxem je, že pouze delší absence ostatních stoperů může dát tomuto obránci možnost ukázat se před Jürgenem Kloppem a zabojovat o stabilnější místo v sestavě.

3. Výhra číslo 500

Aniž by o tom byla nějaká zmínka na československé scéně, tak se dnes svěřenci Jürgena Kloppa zapsali do historie zatím stříbrným písmem. Dnešní zahajovací utkání, respektive první vítězství v sezóně znamenalo pokoření hranice 500 výher Liverpoolu v moderní éře Premier League. Ať už tomu pomohl v dnešním zápase Mané Salah a další, nebo v minulé sezóně jiní hráči. Tak je potřeba také poděkovat ostatním hráčům v historii, kteří se postarali o další krásné a důležité výhry.

4. Dvacet dva vteřin pro Daniela Sturridge

Jak řekl tenkrát v nahrávce ivánku kamaráde jeden nejmenovaný český podnikatel, člověk tomu štěstíčku musí jít trošku naproti. Tyto slova potvrdil  střídání Daniel Sturridge, jemuž právě tento časový úsek, ve kterém je započítané i střídání, stačilo k tomu, aby si otevřel svůj střelecký účet v této sezóně Premier League. Samozřejmě to bylo po rohovém kopu a míč přistál u Daniela víc než náhodně, přesto je tohle ale ten zabijácký instinkt útočníka, který i v z těchto situací vstřelí gól.

Daniel Sturridge tak pouze potvrdil, že po nevydařeném hostování ve W.B.A myslí svá slova vážně a hodlá zabojovat o základní sestavu nebo alespoň úžší součást týmu pro tuto sezónu. I Jürgen Klopp se vyjádřil, že ví, co v Danielovi je a je jen otázkou zda-li mu vydrží zdraví. Liverpool pod taktovkou má nyní tak skvěle doplńěný kádr, že by Daniel nemusel být tolik vytížený a mohl by mu být poskytnut ten správný čas na rekonvalescenci.

5. Konečně konkurence schopná lavička

Fanoušci LFC se dočkali. Ano jak dlouho trvalo, než si dokázal některý z manažerů poskládat kádr tak, že je schopen z lavičky poslat jakéhokoli hráče a nebude to snížení výkonosti nebo kreace. V dnešním zápase se na lavičce náhradníků ocitl: Clyne, Fabinho, J. Henderson, Sturridge, Lallana, Shaqiri a ani jeden z těchto zmíněných by na rozdíl od minulých let neoslabil o tolik tým. Ano, je pravda, že Lallana a Clyne už mají to nejlepší za sebou, ale dnešní zápas byl také o tom, že se přeci jen Kloppovi trošku pomíchaly karty z důvodu menších zranění.

Do dalších zápasů ale máme jistotu, že už se nemusíme tolik bát toho, kdo vlastně bude naskakovat v případě nouze do hry, protože například dnešní přínos Shaqiriho byl jako i v přípravě naprosto perfektní a jeho kreace se můžou týmu ještě na posledních 30 minut v budoucnu hodit. Je těžké hodnotit začínající sezónu, ale s jistotou víme, že si Klopp vybudoval konkurence schopný tým.

3 Comments

 1. jirka6454

  13. augusta 2018 at 12:02

  Je to parádní start a velká naděje do celé sezóny.

 2. robroy

  13. augusta 2018 at 16:52

  Videl som len posledných cca 20 minut. To uz sme hrali uvolnene hru sme ovládli a kontrolovali. Keita ma upútal asi najviac, hral s prehladom ako starý mazák.
  Parádička sa podarila Sturridgovi, som rád, že sa takto pripomenul. Hned som si spomenul na staré časy .

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply