Talking points: LFC si po veľmi dobrom výkone odniesol z Wembley tri body

Liverpool pricestoval do Londýna, aby si zmeral sily s domácimi Spurs. Zápas vo Wembley skončil 1-2 pre červených od rieky Mersey. Prinášam pár bodov v talkingu.

1. Tottenham vs Liverpool

Spurs bol prvý súperom z minuloročnej prvej štvorky, ktorý privítal zverencov J. Kloppa. Tottenham sa v minulom roku umiestnil na tretej pozícii a v domácich zápasoch prehral iba dvakrát a štyrikrát remizoval. Doma sú silní a takisto budú robiť všetko preto, aby sa v boji o titul umiestnili čo najvyššie.

Sezóna 2017/2018 bolela, čo sa týka londýnskeho celku. Liverpool vo Wembley už v 12. minúte prehrával. Salah síce znížil, ale Dele Alli dal gól do šatne na 3-1 a Liverpool definítivne odrovnal.(Skončilo to 4-1.) V domácom zápase na štadióne Anfield sa zrodila remíza 2-2. Liverpool teda mal motívaciu urobiť všetko preto, aby zabodoval na plno. A zabodoval.

2. Gini a jeho prvý gól v sezóne

Nevýrazný holadnský záložník, ktorý viac bráni ako útočí. Nie je to kreatívny záložník, ktorý zasekne loptu pomedzi 4 hosťujúcich hráčov, každému z nich dá jasličky a útočnikovi nahrá takú prihrávku, že tomu stačí len dotknúť sa lopty. Georginio je ten, ktorý bráni a posiela loptu preč k ďalšiemu záložnikovi. Charakterizoval by som ho, že je neviditeľný. Vo včerajšom zápase po odrazenom rohu sa lopta dostala k nemu a on hlavičkoval a zrazu gól! Nebol to úplne gól do šatne, ale bola 39. minúta a Liverpool šiel do šatne s úsmevom. (Zároveň to bol prvý gól, ktorý Wijnaldum strelil vonku za LFC v Premier League.)

Wijnladum

3. Pracant Roberto Firmino

Roberto Firmino odohral svoj klasický zápas. Zo všetkých troch útočníkov nabehal najviac. Behať, napadať, atakatovať, to je presne jeho. Koľkokrát sa vrátil do vlastnej 16ky po loptu alebo zabránil nejakému útoku. Máloktorý útočník pribehne po loptu do vlastného obranného pásma, vybojuje loptu, rozohrá útok a rozprúdi krv ofenzívnej hre. Včerajší výkon ešte okorenil gólom. Za ten gól treba pochváliť aj Maného, ktorý celý gól vybojoval. Zdá sa, že sa vracia chémia medzi Sadiom a Bobbym.

Škoda faulu na Firminove oko, ale zdá sa, že je všetko pripravené a Brazílčan bude k dispozícii.

Roberto Firmino

4. Druhý polčas

Porovám druhý polčas s Leicesterom. V King Power Stadium sa Liverpool radoval z troch bodov. Po prvom polčase vyhrával LFC 2-0, ale v druhom polčase akoby prestal hrať. The Foxes ťahali celý druhý polčas. Ich ofenzívny výkon sa rapídne zvyšoval a Liverpool viacmenej len došiel na polovicu a chýbala im nejaká prihrávka, čokoľvek.

Vo Wembley to bol typický druhý polčas Liverpoolu. Zo začiatku chceli ukázať, že 0-1 im nestačí a utekali dopredu. Bolo tam niekoľko šancí. Do brankára pálil Salah, Keita, ale ani jeden z nich neprekonal brankára Worma. Prekonal ho potom až Firmino.

V nadstavenom čase z rohu Kohúti znížili stav na 1-2. Zdramatizovali ho, ale našťastie sa už nič nestalo a Liverpool si odváža z Londýna 3 body, ktoré sú dobrou satisfakciou za minuloročný výkon vo Wembley.