Talking points: LFC stagnoval výkonom a stalo sa mu to osudným

Neapolský štadión Stadio Sao Paolo privítal The Reds od rieky Mersey. Liverpool v tejto sezóne prvýkrát prehral v Lige majstrov. Tu je niekoľko talking points.

1. Niečo pozitívne?

Nebol to dobrý zápas, pretože sa hráči na ihrisku nevideli. Jednoducho to nefungovalo. Nahrávky išli inak ako sme zvyknutí. Chalani neboli koncentrovaní a nehrali práve tú hru, ktorou oslňujú svojich vášnivých fanúšikov. Príde mi to ako vybuchnutie v škole pred dôležitou skúškou, kde to jednoducho nejde.

Premýšľam nad otázkou, ktorá sa vynára. Naozaj to bolo až také strašné? Smerom dopredu to určite nebolo dobré. Nie, nebudem tu písať o zálohe, že dodnes nie je náhrada za Brazílčan Coutinha. Ani o Salahovej forme neforme. Proste to nešlo. Smerom dopredu to škrípalo a chalani si nedokázali poriadne prihrať. S časom rastie nervozita, nechuť, a tak sa už možno zmierili s remízou, ktorá neprišla. (Úprimne, za ich neaktivitu dopredu nemohla úplne iba záloha a úplne iba Salah. Jednoducho to dopredu nešlo z celého mužstva.)

Čo však defenzívna činnosť? Ok, nebola stopercentná, ale smerom dozadu to je úplný rozdiel ako to bývalo pred niekoľkými mesiacmi. Musím pochváliť brankára Alissona. Nebyť jeho, Neapol dá oveľa viac gólov. Takisto ma včera zaujal smerom dozadu Gomez, ktorý zastavoval útoky. Iste, porobil niekoľko chýb, ale prišlo mi, že najviac bojoval.

Za pozitívne beriem to, akú má Liverpool stopérsku dvojicu. Van Dijk a jeho „organizačné schopnosti“ a obrovská dravosť a bojovnosť Gomeza. Veľká vďaka chlapci. Pravdaže, spravilo sa niekoľko chýb a jedna z nich stála gól, ale keď sú stopéri obaja menovaní na ihrisku, človek si nemusí ohrýzať nechty od nervozity.

2. Pressing Neapolu

Chvíľku som premýšľal, ako vnímam Neapol. Taliansku ligu už niekoľko rokov nesledujem ako kedysi. Pochopiteľne, že sa teším z úspechov Mareka Hamšíka. Čo ma na Neapole zaujalo?

Hrali útočne. Napadali hráčov Liverpoolu, útočii a nedali im „pričuchnúť“ si k lopte. Proti takému štýlu sa veľmi ťažko hrá. Carlo Ancelloti prišiel s taktikou napadať útok Liverpoolu a to mu vyšlo. Neapol hral skutočne dobre, čo potvrdil svojim agresívnym pressingom.

3. Dochádzajú baterky?

Začiatok sezóny Liverpool vyštartoval. Tu víťazstvo, tam víťazstvo a zrazu akoby mužstvu dochádzali baterky. No nie je sa čomu diviť. Od začiatku Premier League ich futbal bolel. Množstvo nabehaných kilometrov s boľavými nohami a vydretým potom.

Bola to krásna rozprávka. Pozrime sa na to tým pozitívnym okom. Minulý rok mal Liverpool dokopy s Cheslea a Tottenhamom 2 body za celú sezónu. V tejto sezóne už majú 4 body s oboma spomínanými celkami a oba zápasy hrali vonku!

Ono to muselo prísť. Musela sa prelomiť tá šnúra aj v tejto zostave. Iste, mňa takisto zápas, ktorý hrali v Neapole, rozčúlil. Žiadna snaživosť, bojovnosť. Futbal sa hral akoby každý čakal koniec. Hráčom takisto dochádzajú baterky, tiež sú to ľudia. Naviac ľudia, na ktorých je vyvíjaný obrovský tlak. Bol to zápas, ktorý vôbec nebol lahodiaci. Úplne súhlasím s Xabim, ktorý píše, že radšej prehrať 1:3 a dať do toho srdce ako hrať na remízu 0:0. LFC jednoducho stagnoval vo svojej hre, výkon bol katastrofálny a to ho stálo všetky body.

Avšak raz to prísť muselo. Škoda, že to bolo v zápase Ligy majstrov. Nevadí, chalani si oddýchnu, naberú druhý dych a pôjde to. Verím v to!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply