Talking points: LFC v Burnley zabral, pomohol mu gól Milnera i vytrvalosť

Duel v Burnley bol náročný, presne tak, ako to pred úvodným hvizdom predpovedal Klopp. Liverpool si napokon odviezol 3 body a my pár poznatkov.

Milner je inšpiráciou

Škoda, že Boring James nie je o čosi lepší futbalista. Bol by rozhodne legendou tejto hry.

Predstavte si, že by mal nohy ako Iniesta, kľučku aspoň z polovice ako brazílsky Ronaldo, Maného rýchlosť.

To by bol hráč. 😉

Anglický univerzál (ktorý po odchode Morena z trávnika zahral na ľavej obrane viditeľne lepšie ako práve Španiel – ktorý na tomto poste hráva) by ale mohol na škole vyučovať bojovnosť, odhodlanosť, zanietenie, to, ako neuhnúť zo súboja, ako keď ťa kopnú a bolí to, sa v sekunde postaviť na nohy, ako sa premôcť.

A tieto atribúty jeho hry boli počas väčšiny zápasu na Turf Moor viditeľné. Jasné, J. Henderson má iné úlohy, povie si niekto, ale Milner aj v čase, kedy mu hra nejde (a že mu v Burnley zasa až tak nešla) proste zatne zuby a bojuje, pýta sa do hry. Čo sa týka pohybu, ukazovania sa spoluhráčom, tak bol z našich najlepší aj v čase, kedy to vyzeralo, že na pôde FCB pukneme.

No a do toho ten jeho veledôležitý gól na 1:1. Nebyť ho, nevyhráme.

PS: Konečne aj niekto zo záložníkov vystrelil spoza 16-ky. Konečne presne!

PS2: Merseysiders uspeli hlavne preto, že vytrvali, hlavne preto, že Milner, Alisson, Keïta, van Dijk šli príkladom – víťazným príkladom.

Toto je Keïta, ktorého poznáme z Bundesligy

Naby Keïta prišiel do Liverpoolu s veľkým promo, očakávaniami. A doposiaľ nič. Lebo ostrovy už „pochovali“ aj hviezdnejšie mená. Lebo zdravie, aklimatizácia, iné počasie, kultúra. Rovnako tak málo príležitostí.

V príprave ukázal, že môže byť želanou posilou. A na Turf Moor tiež.

Jeho pohyb, klamanie telom, nebojácnosť v hre 1 na 1, či sa vysporiadať so situáciami, kedy je na neho presila protihráčov.

Guinejský futbalista musí na tento výkon naviazať. V prvom rade ale potrebuje niekoľko zápasov v základe v rade. Nech sa chytí, nech svoj talent a potenciál potvrdí.

Origi, Moreno

Keď som ich videl v základe a pri nich ešte Milnera, Hendersona a napokon aj Sturridga, myslel som si, že som sa zobudil z pekného sna a je stále rok 2015, kedy majiteľov i fans The Reds oblboval poloblázon menom Brendan Rodgers.

A ono to aj 60 minút zo strany Liverpoolu ako rodgersovský futbal vyzeralo. Žiadny nápad, viac než slabý pohyb, namiesto futbalu hádzaná, milión prihrávok dozadu.

Origi neurobil nič. Vlastne som nič ani nečakal. Úprimne prekvapilo ma, že dostal šancu v základe, tak ale, vyhral nám derby, tak nech sa páči odmena. A aj keď neurobil nič, skončil zápas s asistenciou. Zatiaľ je teda maximálne produktívny a ak by tu bola nejaká garancia, že to takto bude aj na´dalej, nech pokojne v LFC zostane. Len sa obávam, že toto sú len také výstrely pred jeho definitívnym koncom v tomto tíme. Teda, neobávam sa.

Ak Origi v zápase neurobil nič, tak Moreno zhola nič. Ten chalan je v jednej veci stopercentný – vidí na kraji hracieho poľa priestor, rozbehne sa plus mínus 10 m za stredovú čiaru, zastane a posunie loptu dozadu. Je po možnej nebezpečnej akcii, je po dúfaní. A vlastne, pri jeho mene nedúfam v nič. Nevie brániť, nevie útočiť, snáď bude tých zápasov, kedy bude v základe či na trávniku absolútne minimum.

Image result for moreno burnley

Famózny Alisson

Opora v pravom zmysle slova. Hráč, na ktorého je spoľahnutie, brankár, akého sme tu nemali veľa rokov.

Brazílsky reprezentant dosť smoliarsky neudržal čisté konto, ale nevadí, príde nabudúce. Na druhej strane však ukazuje nespornú a hlavne vysokú kvalitu a je jedným z ťahúňov tímu, jedným z dôvodov, prečo sme v lige tak vysoko.

Zranenie Gomeza

Dovolím si povedať, že toto bude nadlho a je to prúser ako Brno. Teda neviem, či je Brno prúser, ale hovorí sa.

Joe Gomez ako futbalista rastie, jeho výkony sú na veľmi dobrej úrovni, sú stabilizované. Dlhodobé zranenie ho ale v progrese zastaví a nám to urobí riadny škrt cez rozočet, lebo dvojica Gomez – van Dijk je na stopéra najlepšia možnosť. Teda v rámci toho, čo na Anfielde máme.

Je to jednoduché, predstava, že bude v základe Lovren zvyšuje riziko straty, tá, ktorá v ňom vidí Matipa je výrazne horšia, ako keby na trávniku stal Big Joe.

Navyše nepredpokladám, že by Klopp v januári stredného beka kupoval.

PS: Gomez pri prvom vážnom kariérnom zranení v októbri 2015, kedy si poranil krížny väz, stál 234 dní. Naposledy – v marci 2018 – si poranil členok a maródoval dovedna 82 dní (čo bolo rozdelené na dve obdobia, keďže sa do hry vrátil, ale hral cez bolesť a napokon musel podstúpiť operáciu, kvôli čomu prišiel o finále Ligy majstrov).

Image result for gomez injury burnley

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply