Talking points: LFC vybojoval ďalšie tri body aj vďaka obom nohám Xherdana Shaqiriho

LFC privítal v domácom zápase Southampton FC. Anfield hostil zaujímavého súpera, v ktorom bol favoritom. Výhra domácich potešila, prinášam zopár talking points.

1. Usmievajúci sa Salah

Mohamed Salah bol v minule sezóne nielen kráľom strelcov, ale aj obrovská opora Liverpoolu. Čo táto sezóna? Nebudem sa tu rozpisovať o tom, či sa mu darí alebo nedarí.

Klopp je tréner, ktorý chce od hráčov, aby si futbalové zápasy užívali. To isté Egypťan včera predvádzal. Hral pre mužstvo, kombinoval, strieľal. Dokonca aj improvizoval a skoro mu to vyšlo. Jeho päta, ktorá minula bránku o pár metrov, bola perfektná.

Mo Salah si zápas užíval. Keď mu niečo nevyšlo, usmial sa a každého bavil svojim smiechom. To je to, čo mám na ňom asi najradšej (samozrejme po góloch.) Milujem zápasy, keď si to chalani užívajú a usmievajú sa na seba, kývajú si rukami a dodávajú tú spravnú atmosféru zápasu. V zápase proti The Saints behavý Salah spôsoboval nejeden problém defenzíve hostí. Teší ma, že sa Salah usmieval. Len tak dalej!

Salah

 

2. Shaqiriho strely

Xherdan Shaqiri absolval debut v základnej zostave LFC v Premier League. Kto si pamätá na jeho prvý zápas za Liverpool v priateľskom zápase? Jeho parádne nožnice do siete United?

Proti Southamaptonu ma zaujal tým, že neustále pobehoval všade možne. Odovzdal loptu a utekal do voľného priestoru. Nebál sa, užíval si zápas, skúšal a prišlo ovocie. V 10. minúte urobil kľučku a pravou nohou „nakopol“ loptu takou akoby strieľanou nahrávkou. 1:0.

Nakonci polčasu mu dali spoluhráči priestor, aby zahral priamy kop. Ľavačkou napálil do konštrukcie brány a Salah zvýšil na 3:0. Dalo by sa povedať, že Shaqiri pripravil 2 góly, každé inou nohou. Ďalší obojnohý futbalista?

 

 

Shaqiri a Salah

3. Obrana

Za výkon musím pochváliť obranu. Virgil Van Dijk je nielen skvelým stopérom, ale hlavne dirigentom. On si diriguje obranu, kričí na hráčov, podporuje ich. Prvýkrát v základe nastúpil Matip a veľmi ma potešil. Bránil dobre, pri rozohrávkach sa nebál a svoj výkon okorenil gólom.

Čo však, keď Van Dijk bol vystriedaný? Prišiel namiesto neho Joe Gomez a svoje si oddrel. Behal, nepúšťal útočnikov a nebál sa. To je dôležité. Páčilo sa mi, že obrana Liverpoolu sa nebála a bojovala aj po vystriedaní Virgila Van Dijka.

4. Jurgen Klopp a jeho 600. zápas

Jurgen Klopp absoval na lavičke svoj 600. zápas ako tréner. Iste, všetci ho máme radi pre mnoho vecí. Teší ma aj víťazstvo, ktoré si Liverpool pripísal. Čím je pre vás Jurgen Klopp?

Jurgen Klopp dokázal niekoľko vecí. Spojil faúšikov a stal sa súčasťou nich. Pripomína mi staré časy, o ktorých som kedysi čítal. Hráči a futbalisti chodievali po zápase s fanúšikmi na pivo a žili futbalom.

Ďalšou dôležitou vecou je to, že začal si do Liverpoolu hľadať hráčov, ktorí za klub chcú hrať. Vytvorí im podmienky, usmerní ich a tí chlapci majú pocit celej tej obrovskej zodpovednosti a kreatívnej hre. Poďme sa baviť a bavme sa aj divákov. (To mi príde také Jurgenove.)

Má skvelé kroky a ja pevne verím, že v nich (a nielen v tých, ktoré som uviedol) bude pokračovať.

 

Jurgen Klopp

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply