Talking points: Zistenie po derby – Liverpool B >Everton

Po včerajšom derby, je tu znova obľúbená rubrika, kde si zhrnieme najzaujímavejšie body zápasu.

1. Trápne slabý Everton

Včerajšie derby nám ukázalo jednú podstatnú vec, ktorú samozrejme všetci v Liverpoole vieme. Na Everton v top zostave stačí liverpoolske béčko, ktoré odohrá zápas v tréningovom  tempe s hráčmi ako: Solanke, Klavan – ten dokonca na poste ľavého obrancu, alebo Nathaniel Clyne, ktorý nehral celú sezónu. Aspoň The Reds  ušetrili najlepších hráčov.

2. Clyne je späť

Po veľmi dlhej dobe sa v základnej zostave objavil Nathaniel Clyne. Bez zápasovej praxe jeho výkon stačil na Everton, dokonca by som povedal, že sa ukázal v celkom slušnej forme. Pre Alexandra-Arnolda je to veľmi dobrá správa, keďže konkurencia je zdravá a netreba 19-ročného chlapca vyťažovať každý zápas.

3. Bezzubý útok

Útok Solanke-Ings-Mané pripomenul staré temné časy, kedy sme v útoku mali hráčov ako: Borini, Lambert, Balotelli. Samozrejme, Mané je v tomto celom nevinne. Ťažko vymyslí niečo sám, ak mu spoluhráči absolútne nepomôžu a v podstate nevedia ani, kde majú hrať. (Taký Ings, to podľa mňa nevie ani doteraz).

Rozhodne  by sa Klopp mohol zamerať na nejakého kvalitného útočníka, pretože tandem: Mané, Firmino, Salah nemôžu hrať stále.

4. Liverpoolska maródka

Na koniec sezóny sa začínajú množiť zranenia. Pre zhrnutie k dátumu 8.4.2018, máme zranených menovite týchto hráčov: J. Gomez, Robertson, Moreno, Salah, Emre Can, Matip. Pri niektorých hráčoch je to samozrejme len drobné zranenie, ktoré by malo byť do najbližšieho zápasu (10.4.2018) v poriadku. Ostáva nám len dúfať, že k nim už nik nepribudne.

5. Karius – nová opora v bráne?

Ukončím to v pozitívnom zmysle. Loris Karius sa rozchytal do veľmi slušnej formy. Vidieť, že mu pravidelná minutáž pomohla. Ak by som to podložil číslami, tak to je posledných 12 zápasov = 8 čistých kont.

Proti Evertonu, taktiež výborne zasiahol a vytlačil loptu na rohový kop. Pri takomto progrese to vyzerá, že Liverpool konečne našiel adekvátneho hráča do brány.

6 Comments

 1. robroy

  8. apríla 2018 at 11:49

  Mám podobný náhlad na všetkých 5 bodov, nechcem tu stále fňufkať, ani to priliš dramatizovať, ale v plnéj kráse sa ukazuje náš uzučký káder, kde stačí pár zranených a odrazu nemá ani kto do základu a o lavičke ani nehovorím..

  Suhlasím s Kariusom, možno mu nevyhovovalo, ked mal chytat v novom prostredí a každý mu čumel na rukavice. Teraz je braný, ako nesporná jednotka a necíti tlak od nikoho. Dobrá práca, len tak dalej. Ešte čisté konto další zápas a sa z neho celkom po**rem ! 😀

 2. kwop

  8. apríla 2018 at 14:50

  este to chcelo mat v talking points vykoj wijnalduma na 6-ke .. podla mna zahral celkom obstojne na to, ze DM nie je jeho typicky post ..

  • robroy

   8. apríla 2018 at 17:15

   Skús ho porovnat s legendou LFC, ked sme roky nadávali „len“ na jedného hráča. Bol ním L. Leiva, no posledé zápasy čo odohral „doma“, horším nebol..

 3. MengiCZE

  8. apríla 2018 at 16:35

  Za mě na příští sezonu Karius a dvojka Ward

 4. kwop

  8. apríla 2018 at 18:09

  off topic: ladies and gentlemen ander herrera – kkt na pohladanie

 5. kwop

  9. apríla 2018 at 10:44

  hahaha … clovek by si myslel, ze skorovali a ono to je roh ..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply