Talking points: Na Anfielde nestačila Citizens ani penalta. Body sa delili

LFC privítal na Anfielde Guardiolov Manchester City. Po nepremenej penalte sa zrodil výsledok 0:0. Tu je niekoľko talking points.

1. Atmosféra na Anfielde

Keď som pustil zápas, počul som fanúšikov ako spievajú hymnu. Po pravde, toto je najmagickejší moment celého štadiónu pre mňa.

Fanúšikovia Liverpoolu dokážu vyvolať zimomriavky po celom tele. (A to som doma pri televízore.) Ako sa tam musia cítiť hráči? Je to magická atmosféra, ktorú strážia Bill Shankly a Bob Paisley. Veľmi sa mi páčila atmosféra, ktorá poháňala hráčov vpred. Bojovať. Až dokonca. Behať, behať a vypľuť dušu. Ruvať sa o každú loptu a poháňať sa vpred. To je akýsi symbol a odkaz fanúšikov na Anfielde.

Dnes čakal Anfield ťažký zápas, po ktorom bolí celé telo. Aký bol zápas o prvé miesto oboch mužstiev? Ťažký pre obe strany. Ťažký zápas, kde obaja šli s obrovským pressingom. Obe mužstvá majú spoločnú vlastnosť proti sebe. Vyčkávajú ako mačka na myš a potom udrú. Preto som nesmierne rád za fanúšikov na Anfielde. Povzbudzujú hráčov, tešia sa z ich bojovnosti.

Čo výsledok? Na jednej strane škoda, že LFC si nevytvorilo poriadnu šancu, ktorú by dokázali trestať gólom. Na druhej strane som veľmi rád za ten bod.

 

Anfield

2. Lovren

Nebudem sa vás pýtať ako ste prekrútili očami, keď ste videli Chorváta v základe. Dejan Lovren prvýkárt v základnej jedenástke Liverpoolu. (V Premier League samozrejme.) Na kraji Gomez? Ono to išlo. Obrane to išlo a hrali dobre. Lovren zahral so svojich lepších zápasov. Ok, boli tam 2 momenty, kedy by sa po jeho zákrokoch mohla pískať penalta. Ale inak hral bojovne, snaživo a behavo.

Takisto treba pochváliť Virgila Van Dijka. Holanďan síce urobil faul, z ktorého bola penalta. Nutno však dodať, že Holanďan dirigoval obranu, odkopával lopty a rozohrával sa. Pre celú obranu to bol veľmi náročný zápas.

Lovren

 

3. Vďaka Bohu za jeden bod?

Pred zápasom som si hovoril, že Liverpool by mohol vyhrať. Jednak ta domáca atmosféra, City na Anfielde hrať nevie a snáď by možná výhra nakopla útočnú trojicu.. Naviac, Liverpool je dobré mužstvo, ktoré chce vyhrávať zápasy. Keď som pozeral zápas, druhý polčas som dúfal, že tam padne zo strany Liverpoolu nejaký gól.

V druhom polčase začal Liverpool smerom dopredu hrať veľmi pekne. Len neviem prečo sa vždy pri 16ke zastavili.

Koncom druhého polčasu Mahrez nepremenil penaltu a ja som ďakoval bodu aspoň za bod. Keď si to tak vezmem, bod proti City je dobrý. K tomu ešte treba dodať 0:0, čo je ďalšia nula a Alisson si môže pripísať ďalší zápas bez inkasovaného bodu.

Celkovo to bolo pre hráčov náročné obdobie. Z tohto hľadiska je to úplne super. Čo by sme za to dali pred rokom. (To bolo obdobie nezmyselných remíz 1:1 proti papierovo slabším súperom.)

Čo mi začína robiť vrásky? Chýba tam voľnosť a taká radosť v útoku. Chalani sa snažia a možno sa až príliš snažia. Chýba mi hravosť a ľahká útočnosť. Pár prihrávok dopredu a strieľať.

Nieže proti City dopredu nehrali. Isteže hrali a mali aj šance, ale bolo to také zvláštne. Keď mohli strieľať, nahrávali a keď mali nahrať, zbytočne prišli o loptu.

Pre mňa to ani nie je forma, neforma všetkých troch útočnikov. Ono tam chýba akási hravosť, akou nás chalani zabávali minulú sezónu. Na tom sa mi trochu robia vrásky.

 

3 Comments

 1. Alex85

  9. októbra 2018 at 9:50

  Pekne zamyslenie 🙂
  Jedna vec k tej „neforme“ utoku. Minulu sezonu sme po 8mych kolach mali o 2 vstrelene goly menej!!!! teraz sme mali v lige uz sliepky a chelsky vonku a sejkov doma, minulu sezonu junajtid a gunners doma a sejkov vonku.
  Tuto sezonu sme dostali v prvych 8 kolach 3!!! goly minulu sezonu 12!!! a to sme dalsie 4 fasli v 9tom kole na sliepkach….
  Overall: vpredu sa nam dari o cosi lepsie a vzadu vyyyrazne lepsie 🙂

 2. tinest

  14. októbra 2018 at 1:16

  tenisy – kurzové sázení, 100% spolehlivé informace
  http://bentres.blogspot.cz/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply