Talking points: Nebezpečný Salah výrazne dopomohol k trom bodom

Liverpool vyhral vo svojom predvianočnom zápase na Molineux Stadium. Porazil domácich Wolverhampton 0:2. Tu je niekoľko Talking points.

Hustý dážď, zranenie a potvrdenie prvej pozície v PL

 

 

1. Mané-Fabinho-Salah

Záloha nastúpila v zložení: Henderson, Keita, Fabinho. Posledný menovaný rastie každým zápasom. Mám pocit, že si to začína užívať. Hrá Kloppov pressing, bojuje a nebojí sa. Pri prvom góle bol práve Brazílčan. Fabinho nahral Manému a dostal spätne peknú prihrávku. Kopol loptu k bielemu bodu šestástky a Salah vycítil loptu. Pobehol k nej a otvoril skóre, veľmi pekný gól. Páči sa mi Fabinhova hra. Len tak ďalej.

 

2. Wolves je silný súper

Hráči domáceho celku predviedli veľmi sympatický výkon. Silný nováčik, ktorý sa nebojí hrať smerom dopredu. V prvom polčase mali dokonca zopár šancí, ktoré potrápili defenzívu Reds. Wolverhampton hral sympaticky dopredu a vôbec to nevyzeralo, že bude klasicky betónovať proti favoritovi.

Do toho ich ešte hnali fanúšikovia a hráči Liverpoolu to nemali jednoduché. Bol to veľmi zaujímavý zápas. Wolverhampton je sympatický súper, očaril ma svojou bojovnosťou a na takých si treba dávať pozor. V tom je to čaro Premier League. Každý zápas je zaujímavý a dôležitý.

3. Salahova nádhera

Egypťan ukázal svvoje umenie. Najkrajšie na celej ofenzíve Liverpoolu je to, keď si to chalani užívajú. Na Molineux Stadium Salah strelil prvý gól, ktorý bol dôležitý. Fascinovala ma jeho rýchlosť. To je to jeho.

Aj, keď sa zdá, že lopta je už stratená, Mo beží a koľko takých lôpt pochytá a založí nejaké nebezpečie. Buď vystrelí, prihrá, založí útok a podobne. Okrem svojho gólu prihral na ďalší gól a mal ešte ďalšie nebezpečné šance. Nebezpečný Salah výrazne pomohol k ďalším trom bodom.

 

4. Prvý gól Virgila van Dijka v tejto sezóne

Holandský stopér od svojho príchodu ukázal, že sila Liverpoolu je aj v obrannej činnosti. Diriguje obranu, pomáha stopérom a tí sa od neho naučili. Obrana je istejšia, spoľahlivejšia a hlavne bojovnejšia.

Virgil Van Dijk strelil svoj prvý gól proti Evertonu v FA Cupe na Anfielde. V Premier League zatiaľ gól nestrelil. Molineux Stadium priniesol pre Virgila dve zaujímavé štatistiky. Bol to prvý gól v Premier League za Liverpool a zároveň to bol prvý gól v tejto sezóne.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply