Talking points: Premiérová prehra v lige čo to naznačila, čo to potvrdila

Tretí proti prvému, najväčší favorit na titul vs ten, kto sa snaží prekročiť svoj tieň a zreálniť 29 rokov trvajúci sen. Nanešťastie, šláger 21. kola Premier League zvládol lepšie Man City.

Prvá prehra v lige, LFC si z trávnika Man City nevezie ani bod

Klopp nás stál lepší výsledok

Záloha, ktorá nás zranila už pred zápasom. Klopp sa zasa raz rozhodol, že proti kvalitnému (a v tomto prípade tímu spoločne s Man Utd nesúcemu prívlastok najbohatší v krajine) tímu využije J. Hendersona, Milnera i Wijnalduma. V zálohe veľa seba s kápom Hendom na šestke.

Asi sa už nadobro treba vyrovnať s tým, že nemecký manažér The Reds má vlastnú hlavu. Tak, ako nás pri transfer otázkach dokáže pravidelne vyvádzať z omylu, robí to veľmi podobne aj pri náhľade na jednotlivcov v jeho tíme, pri skladaní zostavy.

Aj preto táto trojica, o ktorej môžeme donekonečna hovoriť, že nás stála mnoho zápasov i to, že v závere roka 2018 vo výbornej pohode hrajúci Wijnaldum sa zasa raz stal pri Hendersonovi ak nie neviditeľným, tak z pohľadu kvality výkonu a produkovania práce pre tím proste nedostatočným.

Neviem, prečo to Klopp robí, neviem, prečo tak strašne lipne na tom, že Hendo na pozícii dispečera je niečo viac ako len absolútny alibista. Neviem prečo pri takom biednom výkone zasa odohral celý zápas.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt klopp man city liverpool 2:1

Nechápem, prečo, keď Klopp a tím okolo neho vidia (alebo proste musia vidieť, inak to nemôže byť), že Man City je s Fernandinhom výrazne lepší a v zálohe výrazne kompaktnejší, kvalitnejší, prečo sa urobia kroky nie proti zastaveniu tejto Guardilovej výborne fungujúcej mašiny, ale proti.

Akceptovať tieto rozhodnutia tých, ktorí rozhodujú o zostave môžem a aj to tak robím (cynik by povedal, však čo iné aj môžem robiť, že?), ale úprimne, nechápem ich. A tu si bežný fanúšik, ktorý má navyše problémy spojiť si jednoduché rovnice pokojne môže myslieť, že pokiaľ je Klopp top class trénerská trieda, ja, či my tu trebárs na lfcway.com sme len v tomto ohľade nevzdelaní niemadni, ktorí nič vo futbalovom svete nedokázali. Toľko okrajovo narážka na úroveň rozmýšľania, či vlastne nerozmýšľania množstva fans.

Jedno ale poviem na plnú hubu – tento zápas nám v prvom rade prehral Klopp. Svojou tvrdohlavosťou a tým, že takmer hodinu nereagoval na to, čo sa na trávniku dialo. V prvom polčase hrali Wijnaldum, J. Henderson i Milner na úrovni 4-bodového hodnotenia, absolútne horeli pri rýchlych „ťukesoch“ The Citizens, slabo sa pohybovali smerom dopredu, boli v porovnaní so súperom málo obratní a pohotoví pri defenzívnych skúškach  a že tých bolo neúrekom. A tak len naši obrancovia nakopávali lopty na útočníkov. Taktika ako niekde v Horných Obdokovciach.

A Klopp toto asi nevidel, asi mu výkon i stav (0:1 po góle do šatne) stačil, keďže do druhej 45-minútovky postavil to isté.

Ale aby som sa v tomto bode už zbytočne nerozpisoval, Milner po zranení bol menej než polovičný, J. Henderson robil všetko preto, aby nedajbože neurobil niečo dobré a Wijnaldum spadol tam, kde reči o tom, že patrí medzi naj záložníkov v Premier League majú takú vážnosť ako keď o Lovrenovi poviem, že je naj stopér sveta. O ňom ale o čosi neskôr.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt henderson man city liverpool 2:1

Odklonená šťastena

Koľkokrát na tej čiare Edersonovej brány lopta skákala? Koľko po akcii Maného chýbalo, aby sme od úvodu duelu viedli? Koľko chýbalo, aby sme v závere vyrovnali? Koľko chýbalo, aby sa Saného víťazná strela neodrazila do ale od brány? V horšom prípade centimetre.

Nie, nevyhováram sa na to, že sme nemali šťastie, lebo šťastiu musíš isť napred a Liverpool mu až do príchodu Fabinha nešiel, len ako fakt spomínam, že sa nám to na Etihade proste neodrážalo tam, kam mohlo, kam malo.

Síce až tak neverím na niečo také, ako je urazenie šťasteny, navyše, hneď po tej Maného tyčke a následným momentom, kedy Stones vykopával loptu z brány (kedy nám na gól chýbalo až tragikomických 12 milimetrov) mi napadlo, že sme predsa toho šťastia mali v tejto sezóne až až – ako správne v diskusii pod review spomenul Keeno; konkrétne Everton sme zvládli najväčším množným šťastím, Sturridgovo excelentné vyrovnanie na Chelsea sa pravidelne nevidí a keby aj ten Mahrez v prvej tohtosezónnej konfrontácii s Manchestrom City (0:0) nekopol penaltu ako idiot, tak máme hneď o 5 bodov menej a Guardiolovci by nás aktuálne v tabuľke najvyššej anglickej súťaže preskočili. A to by už bolo o dosť horšie, ako je to teraz.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt man city liverpool 2:1 goal line technology

Psychológia i psychika

Otázne teraz je, ako sa tím dokáže vyrovnať s faktom, že 6-bodový zápas nezvládol. Že nezvládol duel, pred i počas ktorého bol na ňom najväčší možný tlak, taký, aký v tejto sezóne ešte nezažil. Že z možného a absolútne snového 10-bodového náskoku, či veľmi veľmi uspokojivého 7-bodového, je razom len 4-bodový.

Trojbodový systém je zradný – aj keď aktuálne máme stále všetko vo vlastných rukách, dokonca je tu aj priestor na ďalšie zaváhanie, tlak na The Reds sa bude priamo úmerne skracovaniu sa počtu zápasov (ktoré ešte do konca ligy zostávajú) i výhrami Man City (či Tottenhamu) zvyšovať.

Hráči ako Robertson, van Dijk i tupá tlčhuba Lovren sú presvedčení, že je v ich silách tomuto tlaku odolať, povinnosti k najväčšej možnej spokojnosti zvládnuť, jedno je ale isté, že psychológia ohraničujúca šláger s Man City dostala neželaného výsledku.

A potom je tu ešte psychika – hráčov i celkovo tímu vrátane realizačného tímu, o ktorej sa aktuálne dá polemizovať. Možno je teraz dobre, že je na programe pohárový duel FA Cupu na pôde Wolves (7.1.) , aspoň bude priestor na urovnanie si myšlienok a pokusu vytvoriť atmosféru plnú pohody spred zápasu s The Citizens.

A možno sa nám práve zrútila sezóna. Uvidíme, tento tím je objektívne mentálne silnejší ako tomu bolo v minulosti. A zasa a úplne otvorene – súčasné postavenie v lige by bral aj ten najväčší snílek a optimista. Bral by ho pred sezónou, v októbri i pred mesiacom. Berme ho všetkými desiatimi.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt klopp guardiola man city liverpool 2:1

Jeho veličenstvo Lovren

Nie prvý raz, nie desiaty si Dejan Lovren zaslúži samostatný odsek. Žiaľ, len v pramálo situáciách to bolo o pozitívnej rovine. Tento chlap je chodiace ego, stelesnená hlúposť, niemand, ktorý si o sebe myslí, že je TOP, niekto, kto nemá ani trochu sebareflexie a súdnosti.

Po tom, ako dostal pomerne skoro žltú kartu hral nervózne a priposrato. Po tom ako pred prvým gólom Guardilovho tímu v celej svojej zahľadenosti do seba, namyslenosti a nesústredenosti ani len netušil, že nejaký Agüero exituje, hral nie, že zle, hral ako človek, ktorému z nejakých dôvodov nefunguje mozog. Po tom, ako v celom tom svojom hernom kŕči sa v závere snažil hrať na futbalistu len takmer privodil ďalšie góly v našej sieti a navyše nasral van Dijka. Zlatý dobrý Joe Gomez.

A toto chorvátske (nič proti Chorvátom, ako nemám nič voči žiadnemu národu) poleno, samozvaný balkánsky Beckenbauer a ego siahajúce až vesmíru, namiesto toho, aby držal po zápase hubu a kajal sa, dokáže zasa raz vygrcať niečo, čo jeho tuposť dostáva ešte vyššie. A to sme si viacerí mysleli, že to už neprekoná.

Zašite mu niekto hubu, prosím.

Poprosil by som aj o nenasadzovanie do zápasov, ale to je len absolútna utópia a naivita v jednom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt henderson man city liverpool 2:1

 

12 Comments

 1. ManehoPravacka

  5. januára 2019 at 12:01

  Pekná analýza. Myslím si že aj Jurgen pomaly stráca dôveru v Lovrena nakoľko je momentálne unho až stopérom číslo 4. Po prvom polčase bolo na strely na bránu 1:1 pokiaľ by sa v takomto duchu niesol aj druhý polčas a zápas by skončil remízou myslím že by sme Kloppa vychvalovali ako to takticky zvládol a udržal 7 bodový náskok, bohužiaľ to nevyslo. Fabinha považujem za nášho momentálne najlepšieho záložníka to že nehral v základe ma sklamalo. Btw tie Horné Obdokovce ma dostali 😀 zato city hrali jak Čermany 😀

 2. robbie66fowler

  5. januára 2019 at 14:47

  Kwop, musím sa priznať že už ma štveš. Minule si urazil myslím Orešany a dnes sa navážaš do ďalšieho môjho obľúbeného klubu – Horné Obdokovce. Obdokovce majú v strede Paľa a Miša Majerovcov a Tóna Ďuráka. Určite teda nenakopávajú obrancovia dlhé lopty na útočníkov, Mišo Majer vie loptu potiahnuť stredom a jeho brat po pravom krídle. Veľmi ich urážaš…

 3. robroy

  5. januára 2019 at 15:35

  Ja neverím, že s mančaftom, táto prehra „otrasie“, sezona sa nám určite „nezrúti“. Ak si chalani pozreli tento zápas zo záznamu, (a to si určite pozreli a analizovali..)ako dobre si v drvivej časti 90. minut počínali, musí ich to naopak… pozdvihnút.

  Oproti minulej sezone a sezonam, máme vytvorenu pevnú „kostru“ mužstva a to ešte nie hocijaku. Alisson a Dijk su ako zo žuly a pokojne sem priložim aj Robertsona, s nimi len tak niečo, ako je jedna tesná prehra nič nespraví. A zase vpredu, ten náš trojzáprah si jednoducho ide svoje, skúsme s počítať, kolko sme mali vyložených goloviek, kde stačili milimetre, alebo krok k lopte a bolo by to tam. Myslím, že domáci sice boli na lopte viac a mali viac z hry, ale v nebezpečných situaciach vo vápne ten počet tutoviek bol skoro aj rovnaký..

  Mna štve naša (už)klasická nepresnost, ako dokážeme spackať úplne jednoduchú prihrávku na 10- 15 metrov a súper stači zareagovat.. Náš najväčší hlavybôl je a bude, že naše hlavná letné „akvizície“ len z tažkostami dostávaju do „Kloppovho zápasoveho ritmu“, tušil som že rychlejším bude naoko neohrabaný brazilec, ale že Keita je polroka vedla – jak jedla, hráč z ospevovanej BL, eso Lipska za 65 mil. je trochu silná káva, ktorá ako hrác na klučové pozície, skrz svojich neschopností tímu dnes chýba a obávam sa aby situacia neprerástla do podobnej línii ako to bolo s Bentekem.. Preto volám po kvalitnejšom AM, v prípade zranenia hocikoho z predneho trojlístku sa usmievat budú chlapci z Manchestru.

  Podla mna Shaq, aj OX nám už svoj „vrchol“ ukázali, sú ľahkí nadpriemer, náš káder je kvalitatívne stále úzky, však si porovnajme lavičky z posledného zápasu. Chceme sa „usadit“ v Europe, potom to jednoducho „byt oporou“ ako bol Couts nestačí..

 4. Trapy

  5. januára 2019 at 17:15

  Stotoznujem sa,s kazdou vetou.Velmi profesionalna a pragmaticka analyza.
  Len tie Horne Obdokovce ma dostali.Ja som myslel,ze to je nejaka Horna Dolna Stredom,ale oni fakt existuju:-))) Nebyt Robbieho,tak si to ani nevygooglim.
  Rob,uz Ti ide AM:-) 19-rocny Omur z Trabzonsporu za 27.mil.£.

  • robroy

   5. januára 2019 at 18:16

   19 ročný zas*ran za tak horibilnu sumu, tentokrát Klopp si hádam dobre vyberie..

   • Trapy

    5. januára 2019 at 18:55

    Zasran,nezasran..A co povies na toto – super agent Raiola chce za de Ligta,19 rocneho stopera od Barci 75 mil.,proviziu 10 mil.za prestup pre seba,plat 12 mil. rocne(240 k/week,co je plat VVD.Ceny su v €.

    • robroy

     5. januára 2019 at 19:40

     Astronomické.. prvé čo súdneho človeka napadne, je otázka, kde je hranica, či strop.. maxima..

     • Trapy

      5. januára 2019 at 19:50

      Neexistuje,rozhoduje trh,ked niekto za neho zaplati,tak asi na to ma,na zmenky sa nekupuje:-)
      Ked sa tu sem tam vyskytla kritika,ake nehorazne peniaze sme dali za Vvd a Beckera,tak s odstupom casu vidis,ze sme ich kupili za facku:-) Aj Klopp s polohumorom povedal,ze keby vedel aky su dobri,tak da dvojnasobok. Na druhej strane Edwards je super salesman,to co popredal za posledny rok je obdivuhodne,pocnuc Coutsom a konciac Solankem.

      • robroy

       5. januára 2019 at 20:20

       Pri nákupoch našich borcov do obrany, som presne takto uvažoval 🙁 a dával si otázku ako dokázal Klopp presvedčit hlavneho suchára, aby fakturu preplatil 😀
       Teraz však vidím, že tieto extra pálky prinášaju zápas za zápasom svoje ovocie a cesta vedie len stadialto ( a teda s preplácanim drahých hráčov..). A taký prípad (s cenou) podobný Robertsonovi, bude čoraz redšie čo nás postretnut môže..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply