Talking points: příprava začala (v útoku) na výbornou

Včerejším zápasem na půdě 6 ligového Chesteru FC započala i zápasová příprava Liverpoolu FC. Jako vždy jsou tu po zápasové Talking Poitns!

1. Fabinho a Keïta v plné síle

Debut v zápase na půdě Chesteru FC v Liverpoolském dresu si premiérově odbyly naše dvě nové posily. Brazilský defenzivní záložník Fabinho a spolu s ním Africký záložník Naby Keïta. Co víc se může Jürgen Klopp přát, než že může s těmito hráči počítt hned od začátku a neoslabují je nějaké menší zranění či virózy.

Fabinho si připsal v prvním přípravném zápase 45. minut prvního poločasu a bylo vidět, že i na něj trošku dolehla nervozita v podobě debutu. Po 20. minutách na hřišti už ale začal hrát bez nervozity a bylo to znát. Okořenit to mohl i svým premiérovým gólem, no z poza pokutového území přízemní střelou trefil pouze tyč. Ostatní spoluhráči se však snažili dostat Fabinha do hry, takže každé založení včerejšího útoku šlo z větší části právě přes střed hřiště, přesněji řečeno přes Fabinha.

Co se týče Nabyho Keïty, tam si svůj debut tento záložník z Lipska odbyl v druhé části zápasu. Od začátku druhého poločasu se Naby cítil jako doma a bylo to na jeho lehkosti vidět. Svůj střed hřiště si, jak sem do LFC s historií přišel, opanoval a dominoval na balónu. Své přihrávky rozdával doprava doleva a připsal si i vybojovaný míč, který pak následně Daniel Sturridge uklidil za záda soupeřova brankáře.

Keïta si mohl i díky své aktivitě a důrazu připsat premiérový gól, bohužel ale ve finální fázi mu míč uskočil a vůbec se mu ho nepodařilo ani umístit mezi 3 tyče.

2. Origi se hledá i po hostování

Ačkoli to byl pouze první přípravný zápas nové sezóny, mohli jsme vidět, že Origimu to ani v tomto zápase nelepí. Dvakrát se dostal do gólové situace, ale vždy to zakončil bez úspěchu. Ano, lze odpovědět, že je to přípravný zápas a v nohách mají hráči náročné tréninky, ale kde jinde než proti amatérům z 6. ligy by se měl Divock prosadit.

Zápas odmakal a i pár přihrávek a sprintů odvedl na výbornou, ale narozdíl od konkurenta se kterým Divock bojuje o místo v kádru se nedokázal gólově prosadit a to je hlavní informací pro trenéra Kloppa. Potřebujeme góly a proměňovat šance. Za mě tedy stále Origi ne.

3. Dva góly Harryho Wilsona

Nejlepší střelec U23 a dlouhodobě nevysvětlitelná otázka, proč právě tento mladík nedostává příležitost v A-týmu ani na lavičce už doufám od nové sezóny nebude na pořadu dne. Harry vstřelil dva góly, kde spíše než góly, zaujalo diváky jeho chladnokrevné zakončení.

Když nepočítáme góly, tak Wilson si za 45. minut prvního poločasu vytvořil několik dalších šancí a rozdával přihrávky a snažil se i v útoku tvořit hru a brát zodpovědnost na sebe. Doufejme, že dostane příležitost i dalších zápasech a na trvalo se usadí v A-týmu, nebo odejde někam na hostování, které mu pouze prospěje.

Výsledek obrázku pro harry wilson chester

4. Výborný Sturridge

Daniel když je zdravý je to znát. Tuhle větu ví každý fanoušek Liverpoolu, který mu fandí alespoň od doby, kdy z Chelsea přišel právě tento anglický útočník. V zápase s Chesterem si připsal dva krásné góly a pouze utvrdil Kloppa v tom, že svoji kariéru v Liverpoolském dresu nehodlá ukončit. Snažil se svými pohyby uvolňovat a i tvořit, což se u útočníka vždy vítá.

Na adresu Daniela se také vyjádřil po zápase Klopp slovy: Od Daniela jsem viděl mnoho kvalitních věcí. Stále toho může ale udělat víc proto aby mě zaujal. Jsem si vědom jeho kvalit. Má za sebou pozitivní týden přípravy a dnes to pouze potvrdil. Až potom co nastoupil do hry, jsme začali hrát fotbal.

Slova od manažera dávají tedy Danielovi jasně najevo, že pokud chce bojovat, má příležitost.

5. Twitter knows best

Všimněte si za reportéry zákroku Lorise Kariuse 🙂

1 Comment

  1. keeno

    9. júla 2018 at 20:15

    mengi parada nezahalas, vyborne

    mno chcem sa vyslovit k piatemu bodu k videu, ak sa toto stane Kariusovi, co len raz v tejto sezone pocas zapasu , alebo podobna kalamita, tak neverim, ze to este rozchodi, ale Lovren napriklad zazracne bez megachyb

    este k tomu videu, hlas reakcia fanusika hovori za vsetko, ved to bola len rozcvicka, bude veselo

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply