Talking points: rychlý gól, znamená body

Díky rychlému prvnímu gólu, si hráči Reds mohli dopřát poněkud lehčí průběh zápasu a nebát se o výsledek. Jsou tu pravidelné Talking points.

Č.1 – Stejná písnička o rychlém gólu

Už po několíkáte se stalo, že první gól ze strany Liverpoolu do sítě soupeře znamenal pohodlný průběh zápasu. Už i z hlediska formy, která proti celkům ze spod tabulky nebyla zrovna přesvědčivá, znamenalo potřebné 3 body k návratu a odtrhnutí se od pronásledovatelů TOP 4.

Včerejší zaváhání Arsenalu a dnešní vypjatý zápas Spurs – United, může znamenat, že tyto body z utkání s Huddersfieldem, jsou cennější, než se na první chvíli může zdát. Jít totiž do nedělního zápasu se Spurs ve větší pohodě, může znamenat zásadní zlom v této sezóně.

Výsledek obrázku pro huddersfield liverpool

Č.2 – Emreho dirigování zálohy

Ve včerejším zápase se jasně ukázalo, jak moc je důležité, udržet si našeho německého chlapce pro další sezónu. I když jeho výkony nejsou stabilní a potýká se i s kritikou, stále je to náš nejlepší záložník. Ztráta jeho kvalit, by pro další sezónu mohla znamenat nepodařenou chemii s budoucím hráčem LFC – Keitou.

Jeho poziční hra ve včerejším zápase, kde se snažil vybízet spoluhráče v každou možnou pozici, znamenala totalní dominanci ve středu pole. Jeho aktivita pak byla odměněna gólem a následně vybojovanou penaltou, kterou Can přenechal týmově Salahovi, který se poslední zápasy střelecky trápil.

Výsledek obrázku pro huddersfield liverpool

Č.3 – Firminovo skvělé zakončení

Včerejší gól Bobbyho byl jen důkaz jeho nadměrné fotbalové inteligence a kvality, kterou v sobě tento brazilčan má. Jeho chvály na černou práci, kterou Roberto odvádí pro zbytek týmu, je po každém zápase dost a dost. No ve včerejším zápase bylo několikráte vidět, že se vrátil i do obrany aby mohl sám založit akci.

Včerejší zápas taky ukázal, že i na penalty se naši borci shodnou, přesněji řečeno, po vybojované penaltě se Bobby ani nesnažil si o penaltu říct a plně respektoval rozhodnutí Cana, který chtěl podpořit Salaha.

Č.4 – Rozdílné úlohy krajních obránců

To, že se Joe Gomez v posledních dnech nekamarádí s formou, je všeobecně známo. Je ale určitě k zamyšlení jak hodlá Klopp jeho formu vyřešit. Ve včerejším zápase měl narozdíl od Robertsona Joe jasnou úlohu. Nepodporovat útok a soustředit se na bránění. Ve většině průběhu zápasu, se tato povinost Gomezovi dala hodnotit kladně, no neodpustil si znovu prohraný hlavičkový souboj na středu hřiště, ze které hasil možný gól až na čáře Karius.

Oproti tomu Andy Robertson včera podporoval útok co to šlo a jeho krajní místo většinou vyplňoval Lovren, někdy Henderson. V podstatě úplně odlišná pozice od Gomeze. Nutno podotknout, že Robertson se zápas od zápasu zvedá a je jen otázka času, kdy jeho výkony začnou držet levou stranu obrany nad vodou.

Č.5 – Záloha Milner – Henderson

Výhra nad Huddersfieldem, se dá také brát pozitivně pro tábor fanoušků Hendersona, který po dlouhé době nastoupil a nepředvedl zase tak špatný výkon. Ano na záložníky hodné kapitánské pásky si nelze spojit jméno Henderson, no ve včerejším zápase byla potřeba uklidnit střed hřiště a s Milnerem se této role zhostili určitě pozitivně.

Je veřejně známo, že Jordan je Kloppovo oblíbenec. Nastoupí proti Spurs včerejší záloha, nebo se dočkáme sestavy, která má šanci převzít v těžkých zápasech střed hřiště do svých rukou?

Výsledek obrázku pro jordan henderson huddersfield

 

8 Comments

 1. robroy

  31. januára 2018 at 10:34

  Domáci sa teda príliš herne nevyznamenali, hrat tak pasívne.. ani nvm. komu by som ich včerajší zápas prirovnával. Diametrálne iný výkon a hra ako Swans a WBA. Klopp sa môže tešiť, máme skvelé 3 body, plus 3 goly a čisté konto pre golmana, výborné.
  Obrana to včera zvládla takým lahkým treningovým tempom. Podobne záloha, dookola váhavo posúvala loptu na stredovej čiare, naberajúc odvahu, kto sa konečne pokúsi o prihrávku do nábehu.. Táto „fáza“ bez tvorcu hry, je hrozná a nabrala hrozivé rozmery, uz další zápas na tom stavať nemôžeme.. Neprecenoval by som výkon Cana, ja to proste v nom, aj napriek snahe a strelenému golu nevidím.. Dôležitejší bol gol do šatne od Bobbyho..

 2. rexino

  31. januára 2018 at 11:31

  Robertson je v zadu podľa mňa kvalitný a narozdiel od Morena sa pri ňom o zadné rady nebojím, ale verím, že Klopp mu na najbližších tréningoch dá iba jednu úlohu – zbehni po krídle a odcentruj na svojho hráča, nie do protihráča.

 3. keeno

  2. februára 2018 at 0:33

  Mengi snažím sa diskutovať nie kritizovať, reagujem na tvoj článoček blog

  1 rýchly gól
  Citujem
  Už po několíkáte se stalo, že první gól ze strany Liverpoolu do sítě soupeře znamenal pohodlný průběh zápasu.

  Pravda, ale Huddersfield ani len nespotil dresy, doteraz mi to hlava neberie, tvrdiť, že Liverpool bol tak super silný, že Huddersfield, keď prehráva jedna nula, tak sa nepokusi aspoň o niečo?

  Chcem tým povedať, že súhlasím,, že jednoznačne rýchly gól pomáha hrať nášmu tímu futbal snov, ale rýchly gól sme dali aj proti West Bromwich a pomohlo to?

  2 citujem

  Ve včerejším zápase se jasně ukázalo, jak moc je důležité, udržet si našeho německého chlapce pro další sezónu. I když jeho výkony nejsou stabilní a potýká se i s kritikou, stále je to náš nejlepší záložník. Ztráta jeho kvalit, by pro další sezónu mohla znamenat nepodařenou chemii s budoucím hráčem LFC – Keitou.

  Absolútny súhlas, Can nie je žiadny futbalový zázrak, ale je to Nemec (viem rodičia Turci) je vychovaný nemeckou futbalovou školou, prizná si sám sebe, že hral na hovno a snaží sa neopakovat tie isté chyby, navyše už tretí rok v Liverpoole a ešte stále mladá krv

  Bod 3

  Firmino miluje futbal a miluje každého spoluhráča s ktorými je v tíme, nepotrebuje byť na titulných stránkach, úžasný človek

  BOD číslo 4

  K tomu sa rád vrátim,, ak sa mi podarí nájsť čas a chuť, pretože to čo tu sa je ozaj o čom rozprávať, prava a ľavá strana obrany, úlohy, taktika, kvalita hráčov atď atď

  Posledný bod 5
  Citujem

  Je veřejně známo, že Jordan je Kloppovo oblíbenec. Nastoupí proti Spurs včerejší záloha, nebo se dočkáme sestavy, která má šanci převzít v těžkých zápasech střed hřiště do svých rukou?

  Henderson plní príkazy Kloppa do bodky, preto ho Klopp má rád, plus v tak priemernej zálohe akú dnes Liverpool má, môže hrať prvé husle hocikto z lavičky, ak trenerova taktika sadne ako rit na serbel

  P. S. Krajni obrancovia téma vrátim sa k tomu, len neviem kedy

  • MengiCZE

   2. februára 2018 at 6:16

   Nejlepší by bylo, až by si měl čas, hodit o tom nějaký článek 🙂 myslím, že by to bylo super

   • keeno

    2. februára 2018 at 19:54

    Za tri tyzdne koncim v praci a budem sest mesiacov nezamestnany , kupim si opat raz laptop a potom hodim konecne nejake preklady po x rokoch, zatial budte usilovni ako doteraz a slubujem ze od marca po zapase s Newcastle , na ktory idem , tak pomozem,

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply