Talking points: Salahove umenie rastie

Liverpool vyhral svoj druhý domáci zápas Ligy majstrov v sezóne 2018/19 proti Crvenej Zvezde Belehrad 4:0. Tu je niekoľko talking points:

1. Virgil Van Dijk ako kapitán

Henderson ani Milner nenastúpili do zápasu a tak kapitánsku pásku prebral Virgil Van Dijk. Ako mu to šlo? Stopéri to majú ťažké. Celkovo obrancovia to majú veľmi ťažké, pretože ľudia si pamätajú hlavne ich neúspechy, ale stopéri to majú najťažšie. Byť dobrým stopérom neznamená byť len dobrým obrancom. Jeho úloha je hlavne v tom, aby obranu dirigoval a vedel prípadne zakopnutie zastúpiť. Z mnohých stopérov vyšli skvelí lídri a Virgil Van Dijk je jedným z nich.

Ja ako fanúšik červených som veľmi rád, že Virgil Van Dijk prišiel do Liverpoolu. Ukázal obrancom správny smer. Veľmi dobrým príkladom je aj Joe Goméz. Vďaka Holanďanovi anglický mladík zbiera veľmi dôležité skúsenosti.

V zápase proti Crvenej Zvezde mal Goméz jeden veľmi pekný zákrok. Namiesto pokĺzunutia zabral a vybojoval loptu. To ho podľa mňa naučil Virgil Van Dijk, v tomto zápase prvýkrát s kapitánskou páskou na ruke od začiatku zápase.

Virgil Van Dijk získal právom kapitánsku pásku a ukázal, že si ju zaslúžil. Dirigioval celé mužstvo a mňa veľmi teší, že si ho hráči vybrali ako kapitána. (pokiaľ nemôže Henderson a Milner.) Ktovie ako to bude ďalej, jeden stopér s číslom 4 tiež nosil kapitánsku pásku a nebolo to tak dávno.

 

2. Fabinhov výkon

Brazílčan dlho čakal na svoju premiéru. Jurgen Klopp sa mu rozhodol dať dôveru a on od začiatku nesklamal. Je pravda, že spočiatku to bolo také kostrbaté, ale to sa celé mužstvo rozohrávalo. Fabinho ma zaujal svojou technikou. Vybojoval loptu a hneď ju posielal dopredu. Dokonca bol aj pri druhom góle a neustále sa snažil podporovať útok..

V zápase som si všimol, že Fabinho naštudoval akúsi chémiu mužstvu. Pokiaľ nebol najlepším na ihrisku, určite bol jeden z najpracovitejších. Veľmi pekný výkon, obetavý, odovzdal sa mužstvu a a jeho zásluhou vyhral Liverpool 4-0.

Ak existuje niekto, kto mi v zálohe chýba, je to Ox. Obaja majú podobnú hru a podobnú bojovnosť. Podobnú hru v štýle akéhosi pressingu. Zobrať loptu a hneď s ňou niečo urobiť. Uvidíme ako to pôjde ďalej, ale keď hráči LFC budú hrať tak odovzdane ako Fabinho, čaká ich krásny úspech.

 

3. Salah a jeho 2 góly

Mohamed Salah nastúpil v základe a od začiatku ukázal, že bude pre súperov hrozba. Na Salahovi milujem jeho dravosť a to, že hrá pre mužstvo. Proti Crvenej Zvezde strelil dva góly. Prvý bol po perfketnej nahrávke od Shaqurigiho a ďalší dal z penakty.

Salah je hlavne veľká hrozba smerom dopredu. Ide o to, že sa snaží niečo vymyslieť. Vyhráva súboje, šprintuje a tým pomotá hlavu obrannej činnosti súpera. Jeho čuch na góly je tiež skvelý. V minulej sezóny sa vyšvihol. Trochu mu pomohlo, že ho tak nepoznali. V tejto sezóne ho už berú dvaja, traja hráči. Postupne sa učí hrať aj proti tomu a to z neho robí lepšieho futbalistu. Jeho umenie rastie a bude rásť ďalej. Pre mňa bol v treťom zápase Ligy majstrov jedným z najlepších na ihrisku.

 

Salah

8 Comments

 1. kloppinho

  25. októbra 2018 at 20:00

  1.Virgil je rodený vodca C“
  2.Fabinho potrebuje hrať.. zohrať sa viac s tímom a zarobíme na tom všetci
  3. Salah a reči a iné strelecké múdrosti….“Jsem rád, že se o tom snad už přestaneme bavit. Docela nám to pomůže. Já jsem o jeho schopnostech nikdy nepochyboval, on také ne, ale když se na to pořád někdo ptá, tak to není dobré,“ řekl Jurgen.

 2. kloppinho

  25. októbra 2018 at 20:05

  Salahovi na padesát gólů v dresu Liverpoolu stačilo o dvanáct zápasů méně (65z 50g+18a), než potřeboval předchozí rekordman Albert Stubbins ve 40. letech. „Z rekordu mám radost, jsem pyšný,“ řekl Salah-Akbar. „Jaký je další rekord, který může překonat?“ přidal Klopp s úsměvem.

 3. keeno

  25. októbra 2018 at 21:07

  K prvému bodu VVD,

  mzslím, že to bola 85 minúta , v ťažkej pozícii na vlastnej polovičke mohol atakovaný protihráčom loptu odhlavičkovať, on však ju spracoval na prsiach a rozohral
  Kapitánsku pásku dostal prvý krát na ruku, ale je to jasná predzvesť , kto bude kapitánom v Liverpoole

  Gomez, ak sa mu vyhnú zranenia, tak sa bude len a len zlepšovať, ani trochu mi nie je ľúto chorvátskeho beckenbauera, ako vo vnútri plače a pripravuje nové vyhlásenia do novín , že je najlepší, celkom by som sa potešil keby to jeho ego nevydržalo a povedal by niečo na adresu Kloppa ako ho prehliada, ….

  Robertson mi pripadá v tejto chvíli až moc utrhnutý z reťaze, ze neho náhrada v Liverpoole neexistuje, ľavý obranca nákup je najnutnejší v tejto chvíli, áno, Milner zahrá

  Ak sa Mané, Salah a Firmino stretnú v jeden večer v totálnej symbióze, tak aj ten najvyšší pekelník ochraňuj všetky mužstvá sveta

  Klopp sa dokáže posúvať v tom, čo robí , to je neuveriteľné a zároveň výborná správa zistenie pre fanúšikov liverpoolu fc

 4. robroy

  25. októbra 2018 at 21:14

  Asi som nebol sám, koho Klopp „prekvapil“ s až tak silnou základnou zostavou, moja obava pramenila z rôznych rotácii hráčov, ktoré sme si prednedávnom vôbec neželali.
  Uvodne tempo vela optímizmu pre domácich neslubovalo, hostia si čoraz viac dovolovali a živili nádej na dobrý výsledok až Firminov prvý gol im ukázal, kde je Sever. Nemyslím si však, že o necelé 2 týždne bude odveta jednoznačnou záležitostou..

  Všetky tri body, kt. marsur popísal, potešili fanúšika, kapitánska páska je konečne na správnych rukách, mohla by tam zostat natrvalo. Dijk so svojim mladým „pobočníkom“ vládnu najmenšim počtom inkasovaných golov v PL.

  Fabinho vypadá velmi slubne, jeho debut si tábor fans netrpezlivo očakávalo a brazilec určite nesklamal. Usmev na tvárach nám najviac vyčaril Salah, dokázal vsietit 2 kúsky a javí sa, že je už najhoršieho vonku, však viete.. z často spomínanej „neformy“. Teraz očakávame další „lahší zápas, kde by si mohol mušku ešte viac vylepšiť..

  • keeno

   25. októbra 2018 at 22:32

   robroy

   co hovoríš na výkon rozhodcov?

   keby tako pískali rozhodcovia pre Liverpool do konca sezóny , tak liga je doma

   Citujem ťa
   Usmev na tvárach nám najviac vyčaril Salah, dokázal vsietit 2 kúsky a javí sa, že je už najhoršieho vonku, však viete.. z často spomínanej „neformy“.

   Salah hral aj včera to isté , čo hrá od začiatku sezóny

   Pripájam citáciu z blogu marsura

   Salah je hlavne veľká hrozba smerom dopredu. Ide o to, že sa snaží niečo vymyslieť. Vyhráva súboje, šprintuje a tým pomotá hlavu obrannej činnosti súpera. Jeho čuch na góly je tiež skvelý

   Hnderson, Lovren a Sturridge postupne zaujmú miesto na lavičke ako back up, a to je niečo , čo nevyhnutne prichádza a stane sa

   • robroy

    26. októbra 2018 at 17:18

    ja s tebou aj suhlasím, snaha sa mu upriet určite nedá, obrany ho však strážia o 100% hustejšie, ako vlani a to ho viac – menej deprimuje.. V stredu sa mu golovo darilo ale to sa aj od neho očakáva, samozrejme preto, lebo má potencial.
    Piskali dobre, pencla bola jednoznačne prísna a preto mi ušiel presný tip v tipovačke.. 🙂

 5. Alex85

  26. októbra 2018 at 15:56

  Suhlas so vsetkym, len male upresnenie ku kapitanovi VvD. Vybral si ho mancaft hlasovanim a nie Klopp 🙂
  Tak len aby sme to tu mali napresno 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply