Talking points: špatná obrana, rozladěný Klopp a ryzí radost Dannyho Ingse

Ztráta dvou bodů a facka před veledůležitým zápasem s AS Řím, jiný popis si utkání na půdě posledního West Bromwiche nemůže nárokovat. 

1. Danny Ings

Začněme pozitivně, Danny Ings možná největší bojovník v současném kádru The Reds dostal od Kloppa příležitost v základní sestavě a předvedl se v tom nejlepším možném světle, vstřelil gól po kterém tolik toužil a nebyl snad nikdo, kdo by jej sympaťáky s 28 na zádech nepřál. Všimli jste si té upřímné, až téměř dětsky impulzivní radosti?

Ings mohl přidat i druhou branku, ale stejně jako několikrát v zápase jej zradil první dotek a poté se předvedl golman Forster. Aby toho nebylo málo, tak mu kromě soupeřů pořádně naložil i hlavní rozhodčí. A to když nepískl naprosto jasnou penaltu po faulu na dnešní akvizici v základní sestavě, chvíli na to zase nijak neocenil Gehazyho úder pěstí do břicha Ingse, za což by následovala přímá červená.

Uvidíme, zda tato situace bude pro FA natolik zajímavá, aby ji řešila a zda to vůbec bude v její kompetenci, podle důvěryhodných informací je totiž zcela zavalena podněty pro přezkoumání střelce branek, přičemž si je všechny nárokuje Harry Kane. A dokonce dává branky i mimo Anglii!

2. Salah útočí na historický rekord

Jsou tomu 4 roky, co uruguayský sniper Luis Suárez atakoval historické tabulky Premier League a zapsal se s 31 brankami za 38 zápasů na dělené 3. místo historické tabulky, před ním zůstali pouze výkony Andrew Cole ze sezony 199/94 a Alan Shearer o rok později, ale oba vstřelili 34 branek ve 42 startech, Mo Salah je aktuálně 31 brankách za 35 zápasů. Takže stále reálně živí šanci přepsat celou historii.

Egyptský fantom hraje v životní formě ikdyby se mu nepovedlo v následujících třech duelech vstřelit další branky, nikdo jej už nesmaže z aktuálně děleného třetího místa historických tabulek.

3. Špatný den obrany

Jestli dnes něco nestálo za nic, byl to výkon obrany včetně brankáře Kariuse. Samozřejmě i zde se najde výjimka a tou byl i tentokrát nejdražší stoper světa Virgil van Dijk, který jako jediný držel obranu LFC alespoň trochu nad vodou. Hladina však byla příliš vysoká, čemuž dosti pomohl i příchod Dejana Lovrena.

Kloppovy experimenty se 3 stopery jsou dlouhodobým cvičením stability kardiovaskulárního systému fans LFC a nejinak tomu bylo i tentokráte. Infarkt stejně jako vyrovnávací gól po nějakém odrazu ze standardky visel ve vzduchu. A skutečně se tak také stalo. Na druhou stranu je možná dobře, že LFC dostal facku, protože dlouhodobě pod JK je schopen své zaváhání ihned v následujícím zápase odčinit.

4. Rozladěný Klopp

Manažer The Reds po utkání hledal jen velmi těžko pozitiva, ve skutečnosti je najít nemohl a tak prskal síru na všechny strany a nebral si okolky s čímkoliv. Kritika rozhodčích (zcela zasloužená) byla očekávaná, avšak takřka nikdo nečekal, že Němec prolomí i trenérské dekórum v otázce diplomatického vyjadřování se k soupeři.


V momentě, kdy byl v ráži a zrovna si stěžoval na suchý trávník, neodpustil si jedovatou poznámku o tom, že na suchém trávníku si hráči WBA mohou hrát příští rok v Championship, ale na Premier League by mělo být pokropeno. Není náhodou, že za tato slova schytal obrovskou vlnu nevole na sociálních sítích.

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply