Talking points: Upršaná fantázia a famózny Mané (aj tímový výkon)

Výhra o 5 gólov, to asi v prvom osemfinále, dokonca na pôde súpera, nečakal nikto. The Reds nedali Portu šancu (či veľa šancí), a tak je tu prekvapivo vysoké víťazstvo i slastne skvelý herný prejav.

Č. 1 – Mané a jeho fantastické predstavenie

Sadio potreboval skórovať, potreboval aj týmto spôsobom ukázať, že jeho výkony nie sú zlé.

Tri góly v prvom zápase, zaslúžený honor hráča zápasu a potvrdenie, že je TOP player. Toto všetko nás teší, teraz už len na to v ďalšom priebehu sezóny nadviazať.

Živel ho v review ohodnotil známkou 10. Naozaj mi nenapadá iná, akú by mal dostať. Proste palec hore. Mané made our day.

(… a potom v lete príde multimiliónová ponuka)

Č. 2 – Milner ako veľký hráč

James Milner, teda ako hovorí môj obľúbený Twitter účet Boring James Milner zahral parádne.

Urobil 17 tackles. 17!!! Jeho pôsobenie v strede poľa bolo nielen príkladné, lebo jeden z najstarších hráčov liverpoolskeho kádra neúnavne napádal, neustúpil zo žiadneho súboja, lebo jeho výkon rástol zo sekundy na sekundu.

Milnerovi ako hráčovi do stredovej rady neverím. Tomu typickému Milnerovi. Ale tomu, ktorý sa prezentoval v Porte, tak tomu úplne.

Ex-futbalista Aston Villy či Man City je v tejto sezóne len squad player a tejto úlohy sa zhostil ako ťažký profík. Aj za to palec hore.

A teraz niečo z toho twitterovského účtu, ktorý Angličana paroduje 🙂

Č. 3 – Záloha a obrana jedna báseň

Je to o van Dijkovi? Alebo sa defenzívna činnosť proste zlepšila. Tréningom, iným prístupom, zlepšením individualít…

Každopádne, VVD, Robertson, Alexander-Arnold i dokonca Lovren zahrali v Portugalsku výborne. Vyššie spomenutý Milner tiež, Henderson bol nadpriemerný, Wijnaldum sa konečne prebral.

Mať to takto stále, tak nie sme 100 bodov za Man City.

PS: Salah strelil už 30. súťažný gól v sezóne. A ten bol zasa raz úplne parádny. Bojím sa leta, bojím sa, že lukratívnej ponuke neodolá. Ale dovtedy … 🙂

Č. 4 – LFCway na Estádio do Dragão

Asi sa to sem nehodí, ale budiž. Nestáva sa pravidelne, že na zápase LFC máme 3 členov lfcway.com. V Porte sa takto stretli Trapy, Xabi18 a Mengi a zápas si aj napriek faktu, že boli otrávení z celodenného dažďa, užili.

5 gólov v sieti súpera, to sa počíta, budú na tento zážitok ešte dlho spomínať.

Č. 5 – Gerrard prezradil viac ako mal?

OK, netýka sa to priamo výsledku či výkonu The Reds v zápase na Estádio do Dragão, Steven Gerrard ale v predzápasovom štúdiu jednej z televízií povedal, že Emre Can odchádza z Liverpoolu.

Jasné, Nemcovi v júli skončí aktuálny kontrakt a môže odísť zadarmo, ale že by to bolo už teraz také isté, že naozaj Anfield opúšťa. Gerrard vie rozhodne viac ako my tu. Žiaľ.

12 Comments

 1. MengiCZE

  15. februára 2018 at 10:42

  Ohledně Gerrarda… stejně to každý tuší, že Emre pujde. Osobně jsem ake rád, že aspoň teď nechává na hřišti všechno

 2. kwop

  15. februára 2018 at 12:11

 3. kwop

  15. februára 2018 at 12:11

 4. kwop

  15. februára 2018 at 12:12

 5. robbie66fowler

  15. februára 2018 at 12:28

  Včera som bol v robote ale k bodu 3 a našej defenzíve.

  Lovren hral vynikajúco už v zápase so Spurs. Keďže nás celý druhý polčas tlačili a hrali smerom na Kop, mali sme z Kopu veľa príležitostí odsledovať si našu obranu. Okrem tej jednej chyby, keď mu lopta preskočila nohu a Kane simuloval na prvú penaltu, neurobil Lovren žiadne chyby a v ten deň mi pripadal ako poriadny obranca. Nekompromisný, tvrdý, bez rešpektu obranca. Vyzeralo to, ako keby sa chcel ukázať popri VvD, že aj on to dokáže. Nikdy som ho neobľuboval ale v ten deň mu to proste išlo.

 6. MengiCZE

  15. februára 2018 at 20:01

  My vyhrajeme 5:0 a tady mrtvo…. asi musíme prohrávat 🤣

  • kloppinho

   15. februára 2018 at 21:49

   Že prejdeme cez Porto… s tým každý počítal 😉
   Teraz jurgen naplánoval sústredenie…hráme doma….potrebujeme 6bodov..potom prípravný s portom a hurá na mrdky.. keď happy-one nezaparkuje doma autobusy tak vyhráme.
   Ale o týždeň začína cukotke asi najnáročnejšie obdobie histórii​… Nechcel by som byť v conteho koži, podľa mňa to neustoji dostane padáka

   • MengiCZE

    15. februára 2018 at 23:17

    Svatá pravda, je fakt že jsem se bál toho, že před United bude těžký zápas s Portem, ale naštěstí si můžeme dovolit prošetřit síly. Osobně doufám, že to chelsea neustojí a i kdyby, tak prostě 4ka bude určená už pár kol dopředu. Uvidime

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply