Talking points: Vrelá vďaka Pickford, vrelá vďaka Everton ;) A sochu Origimu!

Veľa fans si želá, aby každé mestské derby dopadlo výhrou The Reds. A nie hocijakou, ideálna je taká, ktorá „karamelky“ poníži a potupí. A čo takto scenár, keď sa Everton poníži sám? Mne sa páči a čo vám?  Toto sú Talking points.

Merseyside derby rozhodol náhodný gól, hrdinom zabudnutý Origi

Socha pre Origiho

Len v krátkosti, lebo belgický útočník má na tému Merseyisde derby vlastný článok – ak sa nevoláte Mesi, C. Ronaldo, L. Suárez či čojaviem Pelé, nie je veľa chvíľ, kedy o vás rozpráva celý svet. Ak sa voláte Divock Origi a v 23 rokoch hrávate nanajvýš tak za rezervu Liverpoolu, asi ani nie je dôvod.

Tento futbalista ho ale aktuálne našiel, presnejšie, ten na neho spadol – z brvna brány Evertonu, v najneskoršom možnom čase a vďaka gólmanovi EFC „calamity“ Pickfordovi.

Nevýrazný Firmino

Na twitteri som zachytil, že Bobby je v tejto sezóne tragický. Myslí si to viacero fans. Chce to ale trochu súdnosti a nie zasa raz mať hodnotiacu latku na tohto Brazílčana vyššie lebo opakovane ukázal, že futbal hrať vie a je náramne platný.

Mengi, prepáč, nie je to útok, je to len príklad – ak by takto, ako v tejto sezóne hrá Firmino hral Lallana, nebude veľa tých, ktorým pri jeho výkonoch napadne slovo tragický.

Faktom ale je, že Bobby bol nevýrazný, miestami neviditeľnéý a na to, ako výborne ovláda loptu aj zavše poriadne nepresný. Proste mu to v tejto sezóne nejde a to nutne potrebujeme jeho formu. Lebo na nej sú závislí aj Salah a Mané.

Klopp mu ale verí, aj preto tých 84 minút. Popravde ale mal ísť reprezentant „kanárikov“ dole oveľa oveľa skôr.

Image result for roberto firmino everton

Výhra z derby sa počíta. A prišla bez Lovrena a Henda. S Fabinhom

Je jedno ako. Tri body sa rátajú. Tri veledôležité body.

Teší ma, že na nej nemali podiel kapitán J. Henderson a Lovren. Lebo tak Fabinho ako aj J. Gomez ukázali, že ich v základe nepotrebujeme.

Toto nám už viacerým doplo pred dlhým časom, dokonca aj to, že nie sú potrební ani ako súčasť kádra. Snáď to niekedy dôjde aj Kloppovi. Lebo Fabinhových 6 tackles to je tak polsezónny priemer Hendersona.

7 Comments

 1. kloppinho

  3. decembra 2018 at 21:13

  Kua si ma blokol na 24hod? Diki keeno
  Super match…konec úplná eufória hehe Mike jeferus si musel vytrhať vlasy heheheh skvelý ťah od jurgena…origi dostal šancu v pravý čas. Fabinhov najväčší problém je v komunikácii, keď prišiel na ostrovy nevedel ani ceknuť, ale včera ukázal kvalitný výkon a bude to ešte lepšie. Jak jurgen posadil skalnatého dejana, tak posadí aj dreveného henda. Len teraz máme nabitý program… Zajtra ho čakajme v základe 😂

  • kwop

   3. decembra 2018 at 22:29

   Haha brutal náhoda.. Hneď na to, ako som ti napísal, že si bloknutý, tak padol lfcway.. Takže si mohol konšpiratorovať.. 😉

 2. Yogino

  3. decembra 2018 at 21:23

  Origimu šťastie nepadlo na hlavu, on mu išiel na proti. Všetci hráči, sa po voleji VVD na to vykašlali (vrátane obrancov Everton) mysliac si, že ta lopta pôjde za bránu. Jediný Origi pokračoval v hre, dosledoval celu situáciu, ktorá nakoniec skončila ako skončila. Zase sa raz ukázalo ako je dôležité hrať, kým je lopta v hre.

 3. robroy

  3. decembra 2018 at 21:27

  Jednoznačne suhlasím s „obhajobou“ Firmina, asi všetci vidíme že z hernej krízy z kt. sa Salah pomaly dostáva, Firmino sa práve len „utápa“ v útlme a dufajme, že jeho herná krivka, naberie stupajuci rast a čaká ho už len a len zlepšenie.. V zápase mal hodne nepresností, sice bojoval, behal, ale zavše potrebuje jedinec aj kusok štastia v hre..

  Je zaujmave, podla mna aj minimálne kontraproduktívne, že Klopp „odožil“ niekam Solanka a zbavil sa aj Origiho.. Potom si zoberme pre porovnanie konkurenciu, kolkých hráčov majú teoreticky „vhodných“ NA strelenie golu Londýnčania, alebo Manchestráci a kolkých strelcov k dispozícii ma LFC .. Napriek tomu Klopp oboch mladých, trúfam si povedat čistokrvných útočnikov ? odstráni ??
  A vlastne nielen ich.

  Má to 2 dopady a oba negatívne.
  Káder na také „úspechy“, ake dosahuje doteraz (v uvodzovkách), je mimoriadne úzky, v prípade zranení čo vyhorenia hráča (možno Firms) uplne rizikový.
  A potom sme aj lahučko čitatelný pre súpera, čo vidíme sústredeným osobným obsadzovaním Salaha, či Maneho, výslednou je elimináciou útoku LFC a vlastne negovaním najvážnejšej „zbrane“ minuloročného úspechu útoku..

  A teraz na scénu nastupuje Origi, za pár minút akrobaticky tečuje balon na brvno a pozdejšie dáva gol na aký sa nezabuda.. Neviem, nie je to virtuóz, herne nepripomína ani Torresa, či Suáreza , ale tento chlapec aj ked pôsobí flegmaticky a nesústredene, ale sa stále moce tam, kde „hrozí“ že skoruje a on tie goly dáva . Nezabudajme na jeho goly z dialky, niekolko sa mu aj podarili a boli dôležité, tak ako aj teraz.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply