Talking points: Vydřené body se počítají

Jediná chyba na začátku utkání málem stačila k tomu, že lišky znovu obraly Reds o body. Bojovnost a síla, kterou reds vynaložili k otočení zápasu byla ukázková. Fanoušci pějí chvály. Oprávněně?

Č.1 – Změna v bráně neznamená změnu kvality

Manažer Klopp udělal v sestavě zásadní změnu, když s odkazem na rotaci postavil do brány Němce Kariuse, který si naposledy zachytal PL proti Arsenalu. V lize mistrů podával stabilní výkony, tak nebyl důvod paniky. Loris nezačal dobře, když už vlastně ve 3. minutě lovil ze sítě míč, ale celkově s jeho výkonem můžeme být jako fanoušci spokojení.

Karius zachytal tak jak mu možnosti dovolí, všichni samozřejmě volají po jeho zákrocích při centrech, nebo nějaké té koordinaci obrany, ve finále dnešního zápasu však několikrát tým podržel. Můžeme tedy po brankáři, který není world class chtít něco jiného nebo se spokojíme s průměrem?

Č.2 – Tvrdý útok

Přesto, že lišky nejsou žádný snadný soupeř, Reds vytáhli s taktikou totálního fotbalu a nasazení. Svědčí o tom i fakt, že Leicester si za 80 minut takřka nedal kloudnou přihrávku a stále bránily protiútoky dirigované naší zálohou. Dnes to Liverpool vyhrál srdcem a bojovností. Taktiku, kterou ale zvolil Klopp byla dnes OK.

Dnešní chuť Maného byla znát v dnešním zápase nejvíce. Zakončil to skvělou patičkou Salahovi na srovnávací gól. Takovéhle vydřené vítězství nám musí do nového roku dát ještě více, než mohlo.

Související obrázek

Č.3 – Matip – Lovren naposled?

Po příchodu tolik vytouženého van Dijka se může také stát, že jsme dnes viděli toto duo ve složení Lovren Matip naposledy. V dnešním zápase obrana držela stabilní výkony a krom Matipovo chyby si větší zaváhání nedovolila. Nepočítám-li poslední 5 minutovku v podání Leicestru, který reds zamkl a házel jedny míče za druhým do vápna, nebylo moc v čem obranu řešit.

Nastává tedy otázka, jak si sedne Lovren nebo Matip s van Dijkem, stoperem, který bude number one a bude se obrana řídit podle něho a ne podle ostatních. Je jen otázkou jestli to přinese tolik tížené ovoce, nebo se Dijk sveze s nestabilními výkony ostatních kolegů v obraně.

Č.4 – Milner 

James dnes znovu zahrál nad svůj věk a ukázal, že jeho fotbalová tvrdost a myšlení dokáží i v jeho věku udělat ze středu hřiště svůj plácek na hraní. Vždy si vzpomenu při hodnocení Jamese na to, že minulou sezónu strávil celou na kraji obrany, kde si také nevedl špatně a novou sezónu z ničeho nic začal znovu jako záložník.

Dnes to v podání vyhraných soubojů a kapitánských povinností bylo jeho představení. V tomto namačkaném období plných důležitých zápasů, se nám každá zkušenost může hodit.

Výsledek obrázku pro james milner vs leicester

Č.5 – Jak na Burnley

Před i po zápase se skloňovalo hlavně časové rozmezí mezi zápasem dnešním a s Burnley, které se odehraje hned za dva dny. Hráči reds mají tedy pouze 24 hodin na regeneraci, trénink a taktické pokyny. Zápas s Burnley bude velice důležitý z hlediska postavení v tabulce, Reds, kteří se dotáhli pouze na 3 body k Manchesteru United, budou chtít za každou cenu brát všechny 3 body. Burnley, které se první polovinu souteže dotýkalo pohárových příček, se dostalo do ztráty formy a chtějí si proti Liverpoolu nabrat zpátky svou chuť.

Z hlediska manažera je tedy otázkou s jakou sestavou vyrukuje. Zda-li postaví od začátku Lallanu s Oxladem, nebo postaví tu samou sestavu včetně brankáře i proti dalšímu těžkému soupeři.

5 Comments

 1. Steeler

  30. decembra 2017 at 23:11

  Som rád, že si spomenul Milnera dnes hral fakt super a ten prehľad hry a držanie lopty a hlavne klud nám velmi pomohol

 2. kloppinho

  30. decembra 2017 at 23:31

  mengi nice work
  ale nemyslim ze burnley je z formy, v pos kolach mali tazky los.. caka nas dalsi zapas pravdy… sa tesim jak mi bude zle po opici a vychutnam si dobry match 😉

 3. keeno

  31. decembra 2017 at 0:12

  Mengi citace

  Takovéhle vydřené vítězství nám musí do nového roku dát ještě více, než mohlo.

  Presne, sebavedomie konečne má rásť a januárové prekliatie zlomiť, vyhrávať vyhrávať
  Nastává tedy otázka, jak si sedne Lovren nebo Matip s van Dijkem, stoperem, který bude number one a bude se obrana řídit podle něho a ne podle ostatních.

  Preto fsg zaplatilo 75 mil, aby v tíme bol vodca, dúfam, že bude, predpoklady má

  Dnes to v podání vyhraných soubojů a kapitánských povinností bylo jeho představení. V tomto namačkaném období plných důležitých zápasů, se nám každá zkušenost může hodit.

  Milner je najvyšší level univerzálneho hráča, ktorému popri futbalových zručnostiach to aj myslí a mám ho rád

  Z hlediska manažera je tedy otázkou s jakou sestavou vyrukuje. Zda-li postaví od začátku Lallanu s Oxladem, nebo postaví tu samou sestavu včetně brankáře i proti dalšímu těžkému soupeři.

  Tak to som aj ja zvedavý ako bude vyzerať tím proti Burnley, každopádne by som si veľmi prial, aby v tom zápase stálo šťastie na 100 percent na našej strane

 4. kwop

  31. decembra 2017 at 16:23

  Lallana od začiatku nepôjde..bolo by to veľké prekvapenie..

  Matip – Lovren tiež nehrali spolu naposledy..

  Milner je správne pochvaleny..

  Poukazovať na brankársku kvalitu v zápase, kedy gólman v zásade nemá čo robiť asi nie je to pravé orechové, na druhej strane, Nemec mohol rozohrávať aj presnejšie – vykopávať..

  Porovnávať ale Mignoleta s Kariusom nie je, podľa mňa, na mieste, lebo Belgičan dostal 200 možností ukázať, že nie je tlk a ukázal pravý opak.. Karius naopak, teda jeho hodnotenie je veľmi poznačené tým, že ľudia su nasratí na Migneuera, kt nás stál nespočet bodov a dávajú to vyzrat aj Nemcovi, kt ale poriadnu šancu a tým mám na mysli, že nechytal napr 10 duelov v rade, nedostal…

 5. kloppinho

  31. decembra 2017 at 21:40

  dneska zas same remizy…. ta PL je fakt tazka 😉

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply