Talking points: záloha potřebuje novou energii

Remíza v závěrečných minutách znamenala, že Reds stále nepoznaly pořážku… Ovšem naše záloha prohrála na plné čáře.

Záloha potřebuje oddych

Kdybychom si před začátkem sezóny měli vsadit na složení zálohy v prvních kolech, nikdo by asi nepočítal s tím, že Henderson bude hrát místo Keïty a Milner bude hlavní stavební kámen. No včerejší záloha dala jasně najevo, že Klopp bude muset přemýšlet o složení zálohy do dalších kol v jiném složení. Zejmená 2 tragické zápasy v podání Hendersona dávají jasně najevo, že pokud Jordan bude stále hlavní část naší zálohy, Liverpool se bude muset klepat, co tam zase vymyslí.

V dalším kole nás čeká boj o první místo s Manchesterem City a máme výhodu, že zápas se odehraje na domácím hřišti. Pokud se Klopp odváží ke změně v sestavě, nebojím se, že bychom na Anfieldu ztatili.

Alisson zachránil bod

Přesto, že Becker nedosáhl na čisté konto, je potřeba říct, že ve včerejším zápase znovu ukázal jak kvalitní gólman je. Těžko meditovat nad tím, zda-li mohl Hazardův gól chytit, ale to že vychytal další 3 góly mu nikdo neveme. Díky skvělému přehledu pohotovosti a kvalitě si na něm hráči Chelsea několikráte vylámali zuby.

Potřeba zmínit je i kvalitu obrany, zejména stoperská dvojice se postarala o výraznou pomoc brankáři Alissonovi. Nutno říct, že sehranost stoperské dvojice Gomez – van Dijk začíná být na úrovni světové extratřídy a pokud se něco mladému angličanovi nestane, máme tady do budoucnosti vystaráno.

Sturridge ve skvělé formě

Ano, zápas znovu rozhodla lavička, která začíná být pro soupeře postrach. Kdybychom přehlédli tu promarněnou šanci Shaqiriho, tak největší impact přinesl na posledních 5 minut Sturridge, který zápas i rozhodl. Přesto, že ho většína sadí do role muže zápasu, já osobně ho pouze budu hodně chválit. Vím, že tyto střely umí a ve středu z takovéto vzdálenost trefil břevno. Daniel se i díky tomuto gólu dostal na metu 50. gólů v drese LFC, která ho určitě už zařazuje do kategorie nejlepších útočníků v LFC.

Daniel dostává víc prostoru, než jsme tomu byli pod Kloppem zvyklí, ale vypadá to, že menší minutáž dodává Danielovi potřebnou jistotu i co se týče zdraví. Stále máme zdravého Firmina a zálohu v Solankem s Origim. Pokud se ale zdraví neobrátí ke Studgemu zády, tak celou sezónu mít takovýto klenot na lavičce, bude pro Liverpool dar z nebes.

8 Comments

 1. kloppinho

  30. septembra 2018 at 13:28

  Včera zas okulahodiaci match a strašný banán zavesil daniel
  Moc veľa šancí spalime.. 2 góly im zachránili obrancovia na čiare… Trapy čo hovoríš na živo to muselo byť…….Strašidelný fotbal hráme kua sme silný
  A v stredu hráme ďalší zápas snov…nedeľu ďalší :))

 2. kloppinho

  30. septembra 2018 at 13:30

  Westham sa rozohral hehe

 3. keeno

  30. septembra 2018 at 22:29

  Mengi na margo tvojich postrehov, s ktorými súhlasím, takmer ako vždy vo všetkom, tak pridávam malu časť pohladu futbalového analytika pre bbc Gartha Brooksa

  Did you know? Alisson’s save percentage is 84.21% this season. Only Bernd Leno (100%) and Paulo Gazzaniga (88.89%) can top that, but Leno has only made one substitute appearance, and Gazzaniga has played just twice

  • MengiCZE

   30. septembra 2018 at 22:34

   Díky a ty čísla maji hlavu a patu. Alisson se vyplatil o tom žádná, v úterý mu bude sice 26, ale i tak tu 5 sezón bude doufam stabilní jedničkou…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply