The Reds si z Middlesbrough odváží důležité tři body i čisté konto

Snaha vypořádat se s nepříjemně ztracenými zápasy proti Bournemouthu a West Hamu zavedla Liverpool na Riverside k utkání s nováčkem z Middlesbrough. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Utkání začalo ve velmi pozvolném tempu a šancí bylo jako šafránu. Middlesbrough zahrozilo po přímém volném kopu, na který se nejvýš vyšplhal Gibson a otestoval Mignoletovu pozornost.

Lallanova bojovnost nabídla míč v pokutovém území Origimu, který ještě posunul na Maného. Senegalec si narazil s Firminem, ale pozorní obránci domácích byli včas u Maného, aby jeho střelu zblokovali.

Blesk udeřil až těsně před půl hodinou hry. Wijnaldum vysunul po pravém křídle Clyna, který naservíroval nadýchaný centr na zadní tyč a Adam Lallana v náběhu se zbavil Forshawa, aby z bezprostřední blízkosti zarazil míč hlavou za Valdésova záda – 0:1.

Následoval kontr do otevřené obrany v podání domácích. K zakončení na přední tyč se odhodlal Fischer, ale Mignolet skvělým zákrokem vytlačil míč na roh.

Parádní pumelici vyslal z odraženého míče po rohovém kopu Clayton, ale Lovren stál jako skála a nedovolil balonu projít až k Mignoletovi.

Traoré unikl po pravém křídle, přesprintoval Klavana a přihrával pod sebe, kde Clyne na penaltovém puntíku dokázal přetlačit Fischera a Forshaw už napálil jen jednoho z obránců.

Těsně před koncem poločasu vyslal Origi do dlouhého úniku proti Gibsonovi Maného, který obránci unikl, ale jeho střela na zadní tyč skončila pouze na brankové konstrukci a s dorážkou neuspěl ani Origi.

Druhý poločas se poté už nesl v moderně zvané Liverpool by Jürgen Klopp. Na trávníku byl najednou zcela vyměněný tým, který soupeře válcoval a do ničeho nepouštěl. Naopak sám se do šancí dostával.

Po hodině hráči The Reds vyťukali obranu domácích a Origi pohodlně zvýšil za záda bezmocného Valdése. A když o osm minut na to po podobné akci v jednoduché pozici proměnil i Lallana, nebylo o zisku tří bodů sebemenších pochyb. LFC si zbytek zápasu zkušeně pohlídal a může se chystat na derby.

Liverpool čeká v příštím duelu městské derby s Evertonem. Ten se přesune na Anfield v pondělí ve 21.00.

lista-stats

Middlesbrough FC – Liverpool FC 0:3

(Premier League 16/17, 16. kolo)

stats:

góly: 29. Lallana (Clyne), 60. Origi (Lallana), 68. Lallana (Origi)

žlté karty: Gibson

červené karty:

rozhodca: Jonathan Moss

zostavy:

LFC:  Mignolet – Clyne, Lovren, Klavan, Milner, J. Henderson, Wijnaldum (87. Ejaria), Lallana (82. Lucas), Mané, Origi (90+1. Alexander-Arnold), Firmino

lavička: Karius – Moreno, Woodburn, Stewart

M’Boro:  Valdés – Barragan, Chambers, Gibson, Fábio, Forshaw, Clayton (56. Leadbitter), de Roon, Traoré, Negredo (77. Rhodes), Fischer (56. Downing)

lavička: Guzan – Espinosa, Nsue, Nugent

lista-conamzapasukazalsvk

1.  Lovren nepotřebuje Matipa, aby zahrál kvalitní zápas. Proti Boro byl v obraně dominantní a jeho vysoké sebevědomí vyústilo i v mohutnou podporu útoku. A to i přes ne stoprocentní zdravotní stav.

2. Rodgersovský alibismus. Ať se na mě Klopp nezlobí, ale pokud vyhlašuje, že dá v zápase s Boro a dalšími šance mladým a jeho tým vede v 70. minutě 3:0 a naprosto kontroluje hru, proč mladíky na hřiště nepošle? Alexander-Arnold se na plac dostal až v nastavení, Ejaria pár minut před ním.

3. Origi a Sturridge jako vejce vejci? Mladý Belgičan dal opět branku, ale hlavně opět nedokončil zápas zdravý. Je velmi smutné vidět, jak stále laboruje s bolístkami.

4. Ničí pozice není nedotknutelná, ani Lorise Kariuse. Jeho kauza rozdělila fanoušky na dva tábory. Zdá se že vášnivé debaty po spolehlivém výkonu Mignoleta alespoň na chvíli ustaly. A ano, čisté konto těší.

5. Alexander-Arnold hrál poprvé v Premier League. A přestože odehrál jen dvě minuty, povedlo se mu zaujmout. Snad i Kloppa, aby příště dostal několikanásobnou porci.

lista-hodnotenie

MIGNOLET (7) – Chytil se na lehčím zákroku, poté se předvedl, když výborně chytil střelu na bližší tyč. Zaujalo, že se s míčem v rukou jednou málem dostal mimo pokutové území.

CLYNE (7) – První gól jde za ním, vynikající náběh vyškerkovaný o přesný centr na hlavu Lallany. Aktivní byl po celý zápas, přičemž se hodně stahoval do středu hřiště. Předvedl pár rychlostních soubojů.

LOVREN (8) – Souboje řešil s přehledem, srdnatě zblokoval dělovku mířící na bránu. Předvedl dominantní výkon, kdy výrazně podporoval ofenzivu a také dával dlouhé pasy.

KLAVAN (7) – Rozehrávka jistá, několikrát si dokonce povodil útočníky soupeře, avšak kromě slušné techniky vynikly i jeho rychlostní indispozice.

MILNER (6) – Opět toho spoustu naběhal, ale v první půli jej spolu s celou levou stranou cvičil Traoré. Centry byly nepřesné, jeden z horších výkonů v sezoně.

WIJNALDUM (6) – Moc nevím, co v jeho hodnocení napsat. Za mě opět průměrný výkon s jediným výrazně světlým momentem, a to narážečkou před gólem Lallany na 3:0.

HENDERSON (7) – V první půli stejně jako Wijnaldum nedokázal pořádně ovládnout střed hřiště, navíc často úplně zbytečně brzdil hru. Ve druhé půli se svezl s týmem.

LALLANA (9) – MOTM, byl u všeho důležitého, dvě branky dal, další připravil. Velmi jistý a efektivní také v kombinaci. Byl to jeho zápas.

MANÉ (8) – V první půli mohl dát gól, ale nakonec trefil jenom tyčku, byl aktivní a prsty měl také ve třetím gólu. Opět hýřil pohybem a energií.

ORIGI (8) – Byl užitečný po celý zápas a opět prokázal vynikající krytí míče. Věřil si v osobních soubojích, vytvářel šance pro spoluhráče a jako nadstavbu přidal branku.

FIRMINO (6) – V prvním poločase byl takřka neviditelný, ve druhém už byl mnohem výraznější, předvedl krásné sólo a také vytříbenou techniku.