Toto meno si zapamätajme (3): Matty Virtue – Poctivým prístupom až do áčka?

Nemá najväčší talent, nie je nepatrí medzi najvýraznejšie mladé hviezdy Akadémie The Reds, nie je v zozname naj talentov v krajine, či vo svojej vekovej kategórii. Matthew Joseph Virtue-Thick ale má niečo, čo ho posúva priamo pred Kloppov zrak.

Narodil sa 2.5. 1997 v Epsone ležiaceho kúsok od Londýna a po príchode do Liverpoolu nebol nijako obzvlášť zaujímavý. Virtue, ex-futbalista Chelsea, kde bol od svojich 9 rokov, má ale jednu vlastnosť, ktorou za sebou necháva konkurentov – odhodlanosť.

Poctivý stredný záložník, ktorý v priebehu rokov nastupoval na poste stredného záložníka, defenzívneho stredopoliara i krajného beka, štýlom hry pripomína napr. Nabyho Keïtu, teda pre lepšiu predstavu, veľa toho nabehá, nevyhýba sa súbojom, dobre číta hru, je dostatočne rýchly. A hlavne poctivý – u Mattyho totiž neexistuje, aby po strate lopty zostal stáť. Túto vlastnosť má aj Bobby Firmino.

Hráči tohto typu nemajú problém urobiť krok navyše, tímový úspech je pred ich vlastným. Virtue do polovice marca hosťoval v štvrtej lige (League Two) v tíme Notts County, kde obliekal dres s číslom 6.

20-ročný futbalista bol pred odchodom na hosťovanie stabilným členom U23 (a je ním aj teraz, po návrate napr. skóroval v pohári pri prehre U23 s M´brough), kde dokázal predčiť aj omnoho talentovanejších konkurentov, v jednom zo zápasov sa mu dokonca podarilo vsietiť hetrik, čím ukázal svoju univerzálnosť. Tréneri ho vďaka jeho kvalitnému pressingu začali načas stavať na post ofenzívneho záložníka – podhrota, jeho prirodzenejšie miesto je ale skôr o pozíciu nižšie – na osmičke.

3 Comments

 1. robroy

  28. marca 2018 at 23:13

  Často sme pri podobných „prezentáciach“ vyhliadávali náhradu za Fowlera, Gerrarda a podobne, no zvyčajne sme sa predsa len zmýlili. Maličkost, či detail, ale napokon sme si museli uznať, že omielaný mladík, má len málo spoločneho so svojim predchodcom.

  Pri podobných príbehoch mládežníkov, napriek celkom vydarenemu debutu Trenta, Gomeza a hviezdneho Strerlinga, (kt. nás stihol už aj opustit)som celkom skeptický.

  Učite mnohí z nich sú ozaj šikovní futbalisti, ale potom z rôznych príčin, náhod, alebo nehôd, či charakterových vlastností a často spomínanej smoly, si to aj tak nakoniec nejak nesadne a napokon je „operenec“ nútený skúšat štastie inde .

  • kwop

   29. marca 2018 at 7:16

   Súhlasím do bodky..

   Virue je ale presne ten poctivý tip, kt nemá toľko talentu ako cojaviem brewster, kent, ojo, predtým suso ci sterling napr., svojim prístupom, poctivosťou, odovzdaním sa pre tým, univerzálnosťou – a to ani nemusí byť prvá voľba na daný post – jednak odsúva pri vybere základnej zostavy talentovanejsich spoluhráčov a jednak to môže pozitívne zapôsobiť na kloppa.. Alebo proste skončí v 4. lige:)

   Každopádne, ani u flanagana mi nikdy neprišlo, že by niekedy mohol dostať šancu v prvom tíme, u spearinga už vôbec nie (jasne, žiadnu prevratnú kariéru v acku neurobili) a napokon ju dostali lebo prístup.. A virtue môže byt ďalším takýmto prekvapením..

   • kwop

    29. marca 2018 at 7:19

    No a ešte som zabudol, Virue je herne niečo medzi gerrardom a keitom.. Jasne, kvalitou na nich nemá ani náhodou, vôbec ho nou k týmto dvom hráčom neprirovnavam, to ani nejde, ale herným štýlom je veľmi zaujímavý a fakt ako taký mix ich dvoch ..a pritom tak za špinenie od čiernej roboty, obetovania sa pre tím..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply