Toto meno si zapamätajme (7): Dočká sa brazílsky cestovateľ v LFC šance?

Allan Rodrigues de Souza je zaujímavý mladík, ktorý ale doposiaľ v drese LFC nenastúpil ani na jedno stretnutie. Dôležité v tomto príbehu je pracovné povolenie. A to 21-ročný Brazílčan na ostrovoch nemá.

V Liverpoole je od roku 2015. A za ten čas už stihol hosťovať vo fínskom SJK, v Belgicku v Sint-Truiden, nemeckej Herthe Berlin, aby naposledy pôsobil na Cypre v tamojšom slávnom klube Apollon Limassol. Tu však odohral len 16 duelov, pauzu zaobstaralo zranenie rameno, kvôli ktorému aj Liverpool ukončil hosťovačku a svojho zverenca poslal na operáciu.

Allan by sa podľa toho, ako sa The Reds stále nedarí vybaviť mu v UK pracovné povolenie, mohol zdať na odpis. Podľa všetkého však klub od rieky Mersey s ním nejaký plán má. Klopp detto, veď aj pred rokom vyslovil na Brazílčanovu adresu pár pekných slov. A hlavne sa nechal počuť, že ex-záložníka Internacionalu sleduje.

Allan je dispečer stredu poľa, kde uplatňuje svoju kopaciu techniku, prehľad, finálnu prihrávku i kopec malých, pomocných. Čo asi Klopp nebude mať úplne najradšej je to, že tento rodák z Porto Alegre niej e práve ten behavý typ, ktoré Klopp tak berie.

Zľava D. Ward, Karius, Allan, fitnes kouč Andreass Kornmayer, Marković a Moreno. (foto: liverpoolfc.com)

Najbližšie kroky tohto len 1.72 m vysokého futbalistu povedú s najväčšou pravdepodobnosťou do Bundesligy, veď už s Eintrachtom Frankfurt odcestoval na predsezónnu prípravu.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply