Toto meno si zapamätajme (8): Nathaniel Phillips – poctivo za svojím

Pomáhal áčkarom už 2016, a to ako tréningový záskok, aktuálne sa zapája do celej predsezónnej prípravy prvého tímu., čo je pre tohto 21-ročného stopéra splnením si sna. Tým ďalším je ísť v šľapajach Alexandra-Arnolda, v posledných rokoch jediného produktu Akadémie, ktorý pravidelne hráva v áčku The Reds.

Nathaniel Phillips je prototypom poctivého futbalistu,. ktorý vie, kde je jeho miesto. Narodil sa v neďalekom Boltone a to 21.3. 1997. V tíme Wanderers prešiel mládežníckymi kategóriami, kde patril k najlepším. Pred štartom sezóny 2016/17 úspešne zvládol skúšku v Liverpoole a ten mu ponúkol kontrakt. Nathaniel, celkom pochopiteľne, neváhal.

Phillips vytvoril vo výbere do 23 rokov stabilnú stopérsku dvojicu s Conorom Mastersonom, to, že od Kloppa dostal šancu v príprave na 2018/19 je sčasti zapríčinené aj tým, že van Dijk sa do prípravy zapojil až týždeň po jej štarte a Lovren bol na MS v Rusku, teda sa k tímu pripojí neskôr.

Nemecký kouč The Reds však veľmi dobre vie, že Nat je presne ten typ hráča, ktorý obľubuje – húževnatý, neváha ísť do súboja, silný vo vzduchu, hráč so slušnou rozohrávkou a čítaním hry.

Potrebuje však popracovať na pozičnej hre, sústredenosti i fyzicky zosilnieť, čo sa ale za posledné mesiace viditeľne pohlo k lepšiemu.

A či má šancu presadiť sa v A-teame presadiť? Do toho liverpoolskeho je naozaj dlhá a náročná cesta. môže sa však učiť od van Dijka, čo to od neho pochytiť a snáď sa potom jeho talent rozvinie do podoby, kde sa už budeme môcť baviť o tom, že tu máme kvalitného stopéra. Čo sme od čias Jamieho Carraghera z domácej liahne nemali.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply