Toto meno si zapamätajme (9): Adam Lewis – Robertson ako veľký vzor

Kto to ale Adam Lewis je? 8.11. 1999 narodený mladík udivil v 2017/18 v tímoch U18 a U19 desiatkou gólov i asistencií. Ako ľavý bek.

Je scouser. Rodený. Našinec by mu teda príliš nerozumel, čo ho ale na Adamovi upúta, je jeho dravosť. Taká robertsonovská.

A práve Andy Robertson, čerstvý kapitán škótskej reprezentácie, je pre čoskoro 19-ročného futbalistu, vzorom číslo 1. „Je pre mňa skvelým príkladom,“ povedal mladík pred kamerami LFC TV. „Páči sa mi jeho energickosť, snažím sa hrať rovnako.“

Lewis je dopredu výborný. Až by si jeden pomyslel, že ho je na ľavej obrane škoda. Možno práve takto sa na neho pozerajú aj tréneri U23, s ktorou absolvoval prípravu pred sezónou 2018/19, Adam totiž začal nastupovať na ľavom krídle. Presnejšie povedané – striedavo. Raz ako ľavý obranca, raz o pozíciu vyššie.

Jeho rýchle nohy, dravosť, dobrá práca s loptou i drzé prieniky do nebezpečného územia človeka sú jednoznačne jeho devízou, ďalšou je potom to, že ako miestny chalan presne vie, za aký klub hrá a zároveň vie aj to, že zaň chce hrať. A obetovať sa.

Adam Lewis (foto: liverpoolfc.com)

Musí však zlepšiť obranu. Aj teraz v novej sezóne už ako člen U23 „urobil“ hneď v úvode dva kiksy, po ktorých padli góly. Pripomenul Alberta Morena a druhého takého na Anfielde nepotrebujeme. „Viem, že sa musím viac zamerať na moju defenzívu, na obraná stránku mojej hry a rozhodne ju zlepšiť,“ uvedomuje si tínedžer svoju slabinu.

„Dúfam, že sa mi podarí zlepšiť sa, navyše by som sa rád práve s Andym (Robertson) pobil o miesto v zostave,“ prezradil svoje sny a zároveň ciele. Medzitým ho verejnosť prirovnáva k ďalšiemu odchovancovi Alexanderovi-Arnoldovi, ktorý sa dokázal dostať do prvého tímu.

Adam Lewis je členom LFC od šiestich rokov, v 2017/18 bol kapitánom U18, ktorý viedol Steven Gerrard, v decembri 2017 navyše podpísal s klubom od rieky Mersey dlhodobý kontrakt.

Takisto je členom anglickej 19-ky, na repre úrovni debutoval v marci 2018.

A takýto gól strelil Adam Manchestru United.

 

4 Comments

 1. keeno

  6. septembra 2018 at 18:00

  Prechod do acka je nielen najtazsi a prvy krok na najvyssi level, ale aj velmi zradna zalezitost.

  Drzim mu prsty ako kazdemu mlademu hracovi, ale povedzme si pravdu, kto z akademie Liverpoolu sa za poslednych 5 rokov dokazal presadit , co I len do zakladu hociktoreho timu prvoligoveho krizom cez celu europu, a ktory z nich je klucovym hracom?

  Posledny krok je prvy, ale …..

  • kwop

   6. septembra 2018 at 19:56

   Suso, Sterling.. Aj keď ti neboli v lfc od detských čias..

   Coady je tiež dobrý príklad, hral síce za Wolves 2. ligu, ale Championship je rozhodne liga hneď za top 5..

   • keeno

    6. septembra 2018 at 21:13

    na susa som hned myslel , sterling moze byt, coady ? stratil sa v mojom zornom poli, ale , opat je tu ale, ani jeden z nich neurobil okrem sterlinga karieru, , ac milan pre susa fantazia a je mu co zavidiet, coady wolves ok, ale , opate sa pytam, koloko za poslednych x rokov nadeji sa dokazalo etablovat?

    je to kuva tazky prechod a v podstate stretnutie sa s realitou kazdeho jedneho talentu a odpovedou na ich kvalitu, silu psychicku pokracovat v praci, atd atd

    • kwop

     7. septembra 2018 at 6:48

     súhlasím s tým, čo hovoríš..

     TAA je veľký príklad aktuálne, Robbo detto, dokonca Lewisov vzor.. A scouseri navyše tým – hrať za LFC – plnia sen nielen sebe, ale aj svojim blízkym, rodine.. Pre nich je ti zásadná vec.. Takže chalan musí viac než makať, a potom mu klopp šancu dá…taky TAA tie nebol najtalentovanejší spomedzi rovesníkov.. A predsa to nateraz dal, lebo prene vie, aký prístup sa vyžaduje, čo je to hrať za LFC..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply