Trent Alexander-Arnold: Úspešný týždeň ukázal, že je nutné s nami počítať

Trent Alexander-Arnold verí, že 3 víťazstvá LFC v priebehu týždňa ukázali, akú silu mužstvo má a je treba s nimi v rozhodujúcej časti sezóny počítať.

Liverpool FC zaznamenal výhry proti Burnley, Bayernu Mníchov a Fulhamu. Vrátil sa tak do čela Premier League aj keď odohral o stretnutie viac než Manchester City. Posledný triumf na Craven Cottage bol pre zverencov Jürgena Kloppa akousi vzpruhou.

“Toto nás vrátilo späť a ukázalo náš charakter. To sú tie víťazstvá, ktoré možno ostanú bez povšimnutia, ale pre nás sú mimoriadne dôležité. Ak sa na konci sezóny ohliadneme späť, tak zistíme, že bez ohľadu na umiestnenie, sú práve takéto výhry nesmierne dôležité“.

“Celý týždeň sme sa pripravovali na situácie, ktoré sa odvíjali od obdržaných gólov proti Burnley. S tým sme išli na Bayern a následne proti Fulhamu. Prešli sme množstvom testov, nácvikov na tréningoch a máme 3 víťazstvá, to je podstatné“, dodáva pravý obranca.

Bol to bývalý forward LFC, Ryan Babel, ktorý vyrovnal po nezhode Virgila van Dijka a Alissona Beckera. Na chvíľu tak prerušil radosť, ktorá trvala po otváracom góle Maného. Napriek tomu si The Reds išli za víťazstvom, ktoré pečatil Milner v 81.minúte.

“Náš tím má veľkú silu a malo by sa s nami počítať. Je doležité, aby sme sa vrátili v poriadku z reprezentačného zrazu a dali všetko do zvyšných zápasov.“ 

Do konca sezóny Premier League ostáva odohrať 7 zápasov. LFC je 2 body pred Manchestrom City, avšak družina Pepa Guardioly má zápas k dobru.

Alexander-Arnold dodáva: “Samozrejme, že som v sezóne 2013/2014 fandil a veril, keď bolo prvenstvo v lige tak blízko. Teraz som priamo zapojený do boja o titul. To sa v priebehu kariéry nestáva často. Snažíme sa brať veci tak ako sú a uvidíme, čo z toho bude v závere sezóny“.

zdroj: liverpoolfc.com

 

1 Comment

  1. robroy

    20. marca 2019 at 21:16

    Je neuveritelné, čo tento chlapec vo svojich 20 rokoch prežíva v „priamom prenose“ svojou vlastnou šikovnostou buduje karieru ako málokto.

    Dufajme, že Gomez sa pomaly dá do poriadku a poslúži nielen ako vynikajúci stoper, ale aj ako záskok na pravej strane obrany. Horšie je to na strane lavej, kde zaskakovat za výborneho Robertsona, okrem starnuceho Milnera nemá kto. Možno Jurgen vytiahne opät zázračne z akademie dalšieho „zajačika“ z klobúku, ked iná možnost nebude.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply