Třetí příprava v režii Jürgena Kloppa. S jakými hráči vůbec pracoval?

K prvnímu červenci se sjíždějí hráči Reds, kteří neplní reprezentační povinnosti do Melwoodu aby zahájili již třetí kompletní sezónu v podání našeho německého manažera.

Liverpool začíná novou sezónu a Klopp si pomalu musí vybírat hráče, se kterými hodlá počítat pro nadcházející sezónu. Poté co si Reds v minulé sezóny došli až pro finále LM, se znovu kvalifikovali do skupinové fáze této soutěže a manažer musí počítat s tím, že pokud chce s týmem uspět, bude potřeba daleko širší kádr, než jaký byl v minulé sezóně.

S jakými sestavami se vůbec Klopp za působení v klubu setkal?

2016

Výsledek obrázku pro liverpool fc pre season training 2016

Liverpool squad:

Goalkeepers: Mignolet, Karius, Manninger

Defenders: Clyne, Moreno, Matip, Loven, Sakho, Klavan, Gomez, Alexander-Arnold, Randall

Midfielders: Henderson, Can, Wijnaldum, Milner, Lucas, Lallana, Grujic, Stewart, Ejaria, Markovic, Ojo, Woodburn

Forwards: Coutinho, Mane, Firmino, Sturridge, Origi, Ings

 

Klopp si na začátku přípravy dotáhl náhradu za Pepeho Reinu v podobě Lorise Kariuse a i se snažil vystužit obranu, kde hlavním lídrem měl být příchozí mladý stoper Jöel Matip. Největším tahounem měl být v útoku křídelník Sadío Mané, ten se sice i ve zbytku podzimní části prezentoval skvělou formou, no poté co odjel na Africký pohár se nepodařilo ho plnohodnotně nahradit.

Přípravu jsem zakončili skvělou výhrou ve Wembley proti Barceloně 4:0 a mohli jsem se těšit, že povedená příprava bude skvělým vstupem do sezóny. Sezónu jsme nakonec zakončili na skvělém 3. místě, které zaručovali další sezónu po dlouhé době v LM.

2017

Související obrázek

Liverpool squad:

Goalkeepers: Mignolet, Karius, Ward

Defenders: Clyne, Alexander-Arnold, Gomez, Lovren, Matip, Klavan, Robertson, Moreno

Midfielders: Henderson, Can, Milner, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Coutinho, Grujic, Ejaria, Woodburn

Forwards: Salah, Mane, Fimino, Ings, Solanke, Sturridge

 

O poznání aktivnější byl klub na přestupovém trhu poslední letní přestupové období, kde si Klopp začal budovat sestavu podle sebe o něco důsledněji a přivedl si své koně. Nejprve Reds loupili v Římě, kde si německý manažer vyhlídl Salaha a po sléze se k němu jako nováčkovi přidali ještě Robertson a Oxlade Chamberlain. Přes znovu vydařenou letní přípravu, která byla zakončená prestižním Audi Cupem znovu nahrávala k povedené sezóně. Reds bohužel však trápila obrana, kde se Liverpool nedokázal domluvit na příchodu van Dijka a také to bylo v první půlce sezóny vidět.

I přes například nepovedený vstup do sezóny se však Reds nakonec zasloužili o nezapomenutelnou jízdu v LM, která skončila až ve finále Ligy Mistrů. Jediný problém byl v šířce kádru, kde se Kloppovi vytýkala hlavně neaktivita na přestupovém poli co se týče rozšíření kádru. Sezónu jsem pak zbytečně dohrávali se 2 až 3 zdravými záložníky.

2018

Výsledek obrázku pro liverpool fc keita in melwood

Liverpool squad:

Goalkeepers: Karius, Mignolet, Ward

Defenders: Clyne, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Lovren, Matip, Klavan, Robertson, Moreno

Midfielders: Henderson, Milner, Wijnaldum, Fabinho, Keita, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Grujic, Woodburn, Kent, Markovic

Forwards: Salah, Mane, Firmino, Ings, Solanke, Brewster, Sturridge, Origi, Wilson

 

Nabitá sezóna, která momentálně čeká Reds nenechala aktivitu na přestupovém poli dlouho čekat a ještě před otevřením přestupového okna se do řad Liverpoolu přidal Fabinho. Brazilský defenzivní záložník, který působil minulou sezónu v Monacu bude určitě posilou, která nám na pozici defenzivního záložníka dlouho scházela.

LFC nakúpil v Monacu, nejde však o Lemara. Prichádza defenzívny záložník

K týmu už se také připojil Africký záložník Keïta, který se hlásil v tréninkovém centru hned mezi prvními. Nově příchozí posily tak absolovují celou letní přípravu, kterou okoření pestré duely na půdě USA, kde se Reds utkají například s Manchesterem United nebo Borussií Dortmund.

Příprava bude hlavně poslední šancí několika hráčů dostat se do prvního týmu, jelikož kvůli probíhajícímu Mistrovství světa se hráči jako Firmino, Henderson a další, budou hlásit v Liverpoolu až někdy před koncem Července. Navíc bude potřeba posilnit kádr, jelikož v nohách hráčů, kteří budou mít za sebou MS určitě bude větší riziko zranění.

Klopp hodlá zapojit mladíky, kteří budou buď nadějí pro budoucnost nebo se dokáží adaptovat tak rychle aby mohli oblékat dres LFC již v této sezóně. Hráči jako Brewster, Wilson nebo Grujíc budou mít dostatek času v přípravě.

Výsledek obrázku pro brewster wilson lfc

Komu byste dali šanci ukázat se v přípravě a věříte, že se někdo z mladíků zabydlí v prvním týmu už tuto sezónu?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply