Pred štartom sezóny 2015/16: Aká bude pre LFC, na ktorom mieste v lige skončí?

Tri otázky pre členov redakcie lfcway.com. Téma je zrejmá, veď sa blíži úvod sezóny, od ktorej každý z nás niečo očakáva.


1. Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

2. Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

3. Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

Odpovedajú jaymz, Trtys, Robbie66Fowler, Švandík, Xabi18, Živel a kwop.


JAYMZ

Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

Myslím si že 5.-6. místo, klasika. Dosud mi není jasné co chce vůbec Rodgers hrát, ale pokud to zase bude ta typická 4231 holomajzna a protěžování svých oblíbenců, tak si velké naděje nedělám.

Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

Ne. I v osmadvacátém přestupovém okně znovu nepřichází defenzivní záložník, znovu zůstává Lucas, stále se nepodařilo pročistit kádr od milovníka selfie Enriqueho a podobně kvalitních hráčů. Konkurenci přišel dělat Mignoletovi gólman z druhé ligy, obranu vyztuží osmnáctiletý Gomez a za Bentekeho jsem tak nějak po liverpoolsku zaplatili znovu hromadu zlata, jen abychom tak půlsezony poslouchali jak si musí zvyknout na jiný klub a hromadu dalších kravin. Jsem rád že přišel Firmino, zbytek mě nějak nezaujal.

Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

Zatím asi nepochopitelně ano. Ale s Lovrenem v základu to dlouho trvat nebude. Takže snad bude všechno zlé k něčemu dobré a Brodgie poputuje někam pryč.

http://www.thisisanfield.com/wp-content/uploads/P150716183-LFC_Preseason_Brisbane.jpg


TRTYS

Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

Myslím si, že na lepší než 5. – 6. místo to opět nebude. Herně už se snad LFC nemůže zhoršit, minulá sezóna byla z tohoto pohledu hodně špatná. Ale kvalita kádru prostě na čtyřku Chelsea, Arsenal a oba Manchestry nestačí. Cokoliv horšího, než je postup do EL, však bude z pohledu ligového umístění zklamáním.

Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

Určitě si myslím, že můžeme být spokojenější, než jsme (ne)byli vloni. Hlavně Clyne na pravou stranu obrany je podle mě dobrou posilou. Ceny tradičně přemrštěné. Odchod Sterlinga je dobrým krokem, za danou cenu. Chybí příchod DM, odchody Lucase, Enriqueho, Balotelliho…

Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

Pokud se sezóna nebude vyvíjet nijak tragicky, tak si myslím, že se o manažerské křeslo v Mellwoodu bát nemusí. Otázkou je, jak vysoké cíle a ambice mají majitelé. Jestli FSG stačí boj o páté místo, pak by Rodgers neměl mít problém udržet si křeslo ani pro sezónu následující.

http://i4.liverpoolecho.co.uk/incoming/article9718969.ece/ALTERNATES/s615/JS68756077.jpg


ROBBIE66FOWLER

Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

Tak ja večný pesimista skúsim trochu optimistickejšie. Skončíme na 4.mieste. O’Driscoll a „The Enforcer“ Macca konečne Brodgiemu pomôžu s taktikou a bude to vyzerať v rámci kvalít nášho kádra lepšie ako minulý rok.

Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

Jednoducho – áno. Na 90 percent spokojný. V rámci toho čo si môžme realisticky dovoliť sme posilnili. Útok máme kvalitný, Clyne a J. Gomez boli výborné nákupy, Firmino – neviem posúdiť, ale Milner je dobrá posila. Má toho za sebou dosť a vie ako sa vyhrávajú trofeje.

Čiže dopredu sme posilnili kvalitne. Tých zvyšných 10 percent nespokojnosti pripisujem neschopnosti kúpiť dobrého DM. BR asi na ten post ráta s dvojicou Emre Can, Lucas Leiva. Obávam sa veľkej diery za našim stredom poľa…

Plus sme doviedli pár naozaj sľubných mladíkov, už len uvidíme či dostanú aj šancu. Už sa len rýchlo zbaviť Balotelliho, J. Enriqueho a Boriniho.

Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

Rodgers pozíciu istú nemá. Už mu to tak trochu naznačili výmenou jeho asistentov. Ak nezačneme dobre (čo pri našom rozlosovaní nie je nemožné), tak okolo Vianoc bude rozlúčka. Američania neprišli aby si užívali atmosféru a „great character“. Prišli robiť business. A bez Ligy Majstrov biznis nie je.

http://i1.liverpoolecho.co.uk/incoming/article9691136.ece/ALTERNATES/s1227b/JS68555589.jpg


ŠVANDÍK

Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

Sezóna to bude nesmírně těžká. Chelsea má výborný tým, mohutně posílil Manchester United a osobně letos očekávám od Arsenalu boj o titul do posledního kola, obzvlášť pokud přivedou ještě útočníka.

Navíc tady máme Manchester City, o jehož prostředcích není potřeba hovořit a další ambiciózní celky, se kterými bude velmi těžké vítězit. Pokud bych měl pistoli u hlavy, tipnul bych páté až šesté místo, nicméně věřím ve čtvrtou příčku a ve vystrnadění Citizens z první čtyřky.

V Liverpoolu je hodně hráčů, kteří mají potenciál, mají i ten tolik proklínaný „skvělý charakter“, jen je potřeba s tím umět pracovat. Víc než kdy jindy bude platit to, že tým je víc než jednotlivec, protože nevidím jednu postavu v kabině The Reds, která by měla sama od sebe vyhrávat zápasy.

Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

Vzhledem k tomu, že jsme se neprobojovali do Ligy mistrů a jak probíhalo například loňské přestupové okno, tak spokojený jsem. Je tady pár otazníků, jako třeba cena Bentekeho.

Na druhou stranu jsem přesvědčen o tom, že se jedná o kvalitního útočníka a ačkoliv jemu podobné typy v Liverpoolu posledních let neuspěli, Bentekemu celkem věřím.

Líbí se mi příchod Clyna, který by měl vyřešit problém s pravým bekem spolehlivě a především Joe Gomez mile překvapil v přípravě. Milner bez přestupového poplatku podle mě nemůže být špatný přestup.

Na Roberta Firmina se moc těším a čekám od něj velké věci. To od Divocka Origiho očekávám provar sezóny, na druhou stranu v přípravě se mi líbila jeho snaha zapojit se do mezihry, jenom ta koncovka byla příšerná. Na druhou stranu např. právě vedle Bentekeho by mu to mohlo klapat, uvidíme.

http://i3.dailypost.co.uk/incoming/article8439406.ece/ALTERNATES/s615/JS43298671.jpg

Co se odchodů týče, zatím nemám výhrad. I. Aspas s Lambertem by se pouze trápili, Coates dokonce zabíjel svůj talent, takže pro všechny strany dobré přestupy.

Zbavili jsme se předraženého a za zenitem hrajícího G. Johnsona. Sterling sice bude chybět, o tom nelze polemizovat, nicméně za padesát milionů liber podle mého názorů nebylo o čem a odchod schvaluji.

Pokud by mělo dojít na nějaká má dosud nesplněná přání, pak si nejsem jistý, kde bych chtěl posílit. Liverpool nikde nemá světovou hvězdu, na druhou stranu hráči, kteří v klubu jsou, mají poměrně vyrovnanou výkonnost.

Léta si všichni přejeme defenzivního záložníka, ale opět nepřišel, takže už začínám podléhat tomu, že na Lucasovi prostě něco je a jen to nikdo z nás nevidí.

Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

Rodgers podle mě pozici jistou nemá. Bude hodně záležet na prvních kolech, pokud se klubu nebude dařit, klidně můžeme mít na začátku října nového manažera.

Na druhou stranu, pokud by mu majitelé nevěřili, pravděpodobně by se pokusili oslovit jednu z největších trenérských komet posledních let Jürgena Kloppa, kterému by současná sestava Liverpoolu mohla vyhovovat.

Nestalo se tak, Rodgers zůstal sedět na manažerské židli a špatnou sezónu odnesli jen jeho asistenti.

Ale letošní sezónu považuji pro Rodgerse za zcela zásadní. Buď v jejím průběhu poletí, nebo na Anfieldu ještě pár let vydrží.

http://i2.liverpoolecho.co.uk/incoming/article9622681.ece/ALTERNATES/s615/JS67843289.jpg


XABI18

Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

Já jako optimista věřím v boj o TOP4, boj o titul je úplně mimo nás to je jasné. O čtyřku se porvat můžeme, naše ofenziva je našlapaná sama o sobě, zdravý Sturridge, Benteke, Firmino, Coutinho, v přípravě se dobře ukazoval Lallana, snad šanci dostane i Ibe a další mladí Ings s Origim. Plus z druhé vlny ještě Milner, Hendo (J. Henderson) a Emre Can.

Dopředu jsme silní, defenziva nám ale asi bude dělat zase problémy, tak jako každý rok. Chelsea, Arsenal jsou daleko před námi, podle mě i Man Utd, ten má ale taky starosti s defenzivou jako my, City může hodně pomoct Sterling. Takže spolu s Man Utd a Tottenhamem můžeme svést souboj o 4. flek, podle mě ale skončíme pátí, takže mimo LM…

Ale proč v ní vlastně hrát když v ní pak předvedeme to co vloni? To si radši zahrát Europa League, kde je větší možnost že do skupiny dostaneme někoho ze střední Evropy a budu si moct udělat výlet 🙂

Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

Spokojenost s přestupovým oknem? Nevím, určitě nemůže být 100%, možná ani na 90%…V ofenzivě jsme sice přišli o Sterlinga, ale myslím, že Firmino je kvalitnější a více nám pomůže, je gólovější, více šancí připraví, myslím že dobrá náhrada.

Navíc přišel gólový střelec Benteke kterého jsme po odchodu Luise (Suárez) potřebovali. Až se dá dokupy i Danny (Sturridge), může náš útok být opravdu jeden z nejlepších v lize.

http://i2.liverpoolecho.co.uk/incoming/article9773569.ece/ALTERNATES/s510b/JS69303820.jpg

Roky ale potřebujeme doplnit defenzivu, letos ji doplnit akorát Clyne z něhož ale nejsem nadšený jako většina fans, nicméně může mě překvapit a určitě ho nezatracuju.

Stevieho by zase v pozici lídra měl nahradit Milner, ten podle mě bude dobrou posilou, ať už zkušenostmi nebo výkony na hřišti.

Stále nevím co čekat od J. Enriquého, pokud odejde tak máme vlevo jen mladého Morena kterého nebude nikdo tlačit, snad jen J. Gomez, ale to je ještě mladší univerzál.

Podle mě tedy za provedení ofenzivního přestupního spokojenost, s tou defenzivní části ale určitě nespokojenost.

Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

U majitelů určitě. Tomu svědčí i další vynaložené prostředky na nákupy, Rodgers určitě dostane prostor přeci jen ukázat že může být kvalitním manažerem.

Nicméně u fans už ta jeho pozice tak neotřesitelná není. Pokud se tým bude pomalu rozjíždět na podzim, fanoušci na něj vytvoří větší tlak a může se na přelomu roku pakovat z klubu.

A ta situace pro něj není lehká, naprostou většinu venkovních zápasů tvoří utkání s těmi top týmy, bude muset tak vytvořit tvrz z Anfieldu a vyhrávat u slabších soupeřů aby vyvážil ztráty z těch těžkých duelů.

Variant může nastat hodně, tým si může hned sednout, vše ale záleží na našich ofenzivních hráčích, Rodgers totiž neumí tým naučit bránit a tak budeme dostávat dost branek, pak už bude jen na naší ofenzivě jak bude hrát.

Pokud dobře, může tady BR zůstat ještě dlouho, pokud se dařit nebude, může vydržet půl roku. Nicméně abych odpověděl, u majitelů je pozice BR velice silná, u mě rozhodně ne.

http://assets2.lfcimages.com/uploads/0342__8718__140716-preseason-match-brondbylfc24_517X310.jpg


ŽIVEL

Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

Přestože příprava nebyla dle mého názoru zrovna kvalitní a i předvedená hra se mi kolikrát nelíbila, přesto věřím, že se sezona povede a povede se skončit v TOP 4.

První dvě místa budou od nás nejspíš daleko, ale na třetí pozici by to mohlo vyjít. Loňské posily Lovren a Lallana už budou aklimatizovány a budou hrát o mnoho lépe než vloni, velká role bude ležet opět na Coutinhovi, avšak i díky příchodu Firminha s Bentekem věřím v lepší obraz ofenzivy a nebude to opět pouhé čekání na Sturridge.

Doufám, že v Evropské lize si zahraje širší kádr a mladíci jako např. Ilori, Teixeira, Rossiter, ale i širší kádr v podobě Ingse, Markoviće, či Lucase s Allenem.

Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

Ayre se nechal slyšet, že přestupové období dopadlo na 100%, že získali všechny hráče, které získat chtěli, já bych úplně tak optimistický nebyl. Už jen kvůli tomu, že Firminho a Benteke neabsolvovali většinu přípravy.

Nicméně vedení rozhodně zaslouží pochvalu za Milnera s J. Gomezem, kteří se zatím jeví velmi dobře a nejspíš se zabydlí v základní sestavě.

Naopak jsem nebyl nadšen z příchodu Ingse, to je dle mého názoru hráč pouze na rozšíření kádru. Teď je však potřeba prodávat, konečnou v klubu dostali J. Enrique, Borini, Balotelli, avšak stále v něm zůstávají – proč? Pokud Rodgers myslí alespoň trošku ekonomicky, už dávno by v klubu nebyli.

Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

Nechci říkat, že se pod Rodgersem kývá židle, nebo snad, že už má krk napůl v oprátce, ale jeho pozice je nyní jasná.

Skončila doba hájení a pokud nesplní to, co se od něj očeává, tak nejspíše to pro něj bude konečná. A právě špatný start do sezony by mu mohl zlomit vaz, protože majitelům letos výbuch jednoho týmu asi bohatě stačil – Boston Red Sox jsou ve své části části ligy poslední, v rámci celé MLB jsou pátí od konce.

Amíky možná o to víc bude zajímat fotbalové dění a budou si chtít zlepšit chuť, dopřeje jim to LFC?

http://www.theanfieldwrap.com/uploads/2014/07/140716-082-Brondby_Liverpool-1024x954.jpg


KWOPOR

Aká bude sezóna 2015/16 z pohľadu LFC? Na akom mieste v PL skončí?

Bude skvelá. Samozrejme skončí prvý. V predstavách fanúšikov a rečiach kompetentných sa to vyplní na 100%, takže nie je o čom.

OK, ale bez irónie. Skončíme medzi 6. – 8. miestom, ak bude náhodou piate, bude to pre mňa veľké prekvapenie.

Mimochodom, očakávam vyrovnanejší boj o titul ako v 14/15, pokojne so štvorkou Chelsea, Man City, Arsenal a náš obľúbený Man Utd.

V pohároch to tiež nevidím na nejakú slávu, Rodgers avizoval, že na ne bude iný tím ako na ligu. Lenže základ, v ktorom sú Lucas, Allen, Lovren (a to som veľký trúfalec, keď dúfam, že Chorvát po pár zápasoch zo základu vypadne), Marković, Lallana a pod., na nič zásadné nemá. Ani kvalitou ani obľúbeným charakterom.

PS: neverím v ani minimálnu šancu pre Teixeiru, Iloriho, mladých z U21 (mimochodom McLaughlin, Yeşil, B. Smith a pokojne aj Wisdom, Brannagan a J. Sinclair si už môžu hľadať nové kluby, Brodie ich odpálkoval podobne ako svojho času Susa, Morgana, J. Robinsona a pod.)

Môžeme byť spokojní s prestupovým oknom?

Tony Barrett pár týždňov pred skompletizovaním Bentekeho transferu tweetoval, že ak niekto schváli za Belgičana £32.5m, tak bude FBI chcieť sledovať, kam peniaze pôjdu. Toľko k najdrahšej kúpe LFC v letnom období + ešte podotázka – prečo zrazu Rodgersovi takýto typ útočníka sedí, keď dokonale prekazil liverpoolske kariéry Carrolla, Lamberta a Balotelliho?

Či som ale spokojný s transfer window? Neprišiel žiadny top class hráč, tak je moja odpoveď jasná – NIE. Aj keď, Firmino ma fakt potešil a prekvapil zároveň. Snáď to v Anglicku dá.

A keďže nie som ako väčšina fans, ktorá len v niečo dúfa, radšej si na prínos Milnera, Clyna či talent J. Gomeza počkám do doby, kedy nebudú konfrontovaní všelijakými Thajčanmi, Malajzijčanmi či priemernými Austrálčanmi a podpriemernými Angličanmi.

3. Má Rodgers pozíciu naozaj istú?

Má. Lebo FSG je úplne jedno, na akej úrovni klub hrá. Henry je bejzbalista, to je jeho vášeň, Liverpool je len biznis a ten je v kladných číslach. Aj bez Ligy majstrov aj s nálepkou (ktorá sa nedá zoškrabať) klubu, ktorý je len medzizastávkou pre top talenty. Na čo to teda meniť? Apropos, ako dlho vydrží Coutinho?

Ak teda Rodgers vydržal po minulosezónnom fiasku, pokojne tu môže vydržať roky. Aj s komisiou aj s Didaktikom M, ktorý má čo povedať do transferov.

http://i1.liverpoolecho.co.uk/incoming/article9643544.ece/ALTERNATES/s615/JS68101584.jpg

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply