Tri zápasy, jeden bod. U21 (narozdiel od áčka) úvod sezóny nevychádza

Nedarí sa a pritom ofenzívna hra je miestami ukážková. Lenže to zakončenie. Mladíci z Kirkby sa v koncovke trápia.

lista-komentar

Na Madejski Stadium sa The Reds v zostave aj s Ilorim a Teixeirom chceli tešiť z prvého ligového víťazstva v 15/16. Naproti tomu prišla prehra s Readingom a opäť zahodených až priveľa čistých šancí.

Prehra 2:1 neteší. Však, koho by aj. Liverpool síce na pôde The Royals mal pár naozaj vyložených možností (João Carlos Teixeira, Kent 3x, Canós 2x, Dunn 2x, H. Wilson), ale tie zostali nevyužité.

Naproti tomu v 35. a 42. minúte inkasoval, v závere síce strelil (resp. si ho domáci dali sami, resp. gólman Moore) kontaktný gól, napokon už ale k vyrovnaniu napokon neprišlo, aj keď Harry Wilson mal po Dunnovej strele v samom závere 1000% šancu, ale nedal.

Zverenci Michaela Beala boli bez zranených Jeroma Sinclaira a gólmana Ryana Fultona, o strelcovi Yeşilovi nie sú správy. K dispozícii nebol ani Rossiter, ktorý v áčku debutoval v ligovom zápase na pôde Arsenalu.

Zaujímavým je určite sledovať strelecká nemohúcnosť liverpoolskych mladíkov v úvode sezóny.

Tak, ako proti Chelsea (0:1) a Evertonu (3:3), dokázali aj v dueli s Readingom zahodiť neskutočné množstvo jasných príležitostí, ak by ich niekto spočítal, číslo sa za tieto tri duely pokojne vyšplhá aj na dvadsiatku.

lista-stats

Reading – Liverpool 2:1

góly LFC: vlastný

zostava LFC: Firth – Whelan, Maguire, Cleary, Ilori (Randall 72), O’Hanlon (Gomes 78), Canós, Brannagan, H. Wilson, J. Teixeira (Dunn 72), Kent.

lista-foto

foto: internet

lista-highlights

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply