Mladíci v lize bodovali, ženy dostaly výprask

Z týmů LFC o tomto víkendu bodovaly všechny. Mládežnické týmy bodovaly v soutěžních zápasech, ženy odehrály poslední přípravu.

A tým sice neodehrál bůhví jak úžasný zápas, přesto znovu neinkasoval a bere tři body za vítězství 1:0 nad Brightonem.

Seagulls nedali kůži zadarmo. 3 body však zůstávají na Anfieldu!

Manchester City U23 – Liverpool FC U23 1:1 (0:0)

Sestava LFC: Grabara – Camacho, Lewis (Gallacher, 81), Phillips, Johnston, Chirivella, Adekanye, Christie-Davies, Millar (McAuley, 89), Virtue, Jones

Branka LFC: 56´ Millar

Náš tým U23 v Premier League 2 zajížděl na hřiště lídra soutěže, Manchesteru City, a z Etihad Stadium přivezl již třetí remízu, ze tří zápasů v této sezoně. Dlouho byl lepším týmem na hřišti ten v červených dresech, bohužel nedokázal udržet mírné vedení z kraje druhé půle a tak se body opět dělily. Hlavně v úvodní čtvrt hodině naši chlapci na soupeře vletěli a dostávali se do tlaku. Tým táhl především Curtis Jones, který mohl v 11 minutě otevřít skóre, ale jeho střela z dvaceti metrů jen o kousek neskončila v síti.  U další šance byl opět Jones, když po pěkné akci na levé straně s Christie-Daviesem nacentroval střílený míč před branku, ale Virtue mířil vedle pravé tyče. Reds byli lepší i ve zbytku poločasu, ale obrovskou šanci měli domácí, když Adekanye ztratil míč na vlastní šestnátce, ale domácí Pozo ani Nabil Touaizi  nedokázali dostat míč za Grabarovy záda. Rozvlnit síť se tak povedlo po akci Adekayneho až Millarovi, ale v závěru poločasu pomezní odmával ofsajd a tak se do kabin šlo bez branek.

Do druhého poločasu se domácí trochu zvedli a vyrovnali hru, ale šance měli opět Reds. Adekanye sice neuspěl, ovšem v 55´ se po pravém křídle prosmýkl skvělý Camacho, našel ve vápně Millara a ten nedal domácímu brankáři šanci. O chvíli později to mohlo být již o dvě branky, do šance se opět dostal Adekanye, který se ocitl sám před Grimshawem, ale trefil jen boční síť. Reds byli i nadále aktivnější a Millar mohl přidat druhou branku v zápase, nedosáhl ale na centr Lewise a Citizens trestali. Patnáct minut před koncem odvedl dobrou práci Tyrek Wilson, jeho přízemní centr z levého křídla si našel ve vápně Matondo a důrazným zakončením rozdělil oběma týmům po bodu.

Liverpol FC U18 – West Bromwich Albion U18 5:1 (3:1)

Sestava LFC: Jaros – N. Williams, Larouci, R. Williams, Clayton, Clarkson, Sharif (Brookwell, 71), Cain (Dixon-Bonner, 61), Glatzel (O’Rourke, 67), Duncan, Longstaff.

Branky LFC: Glatzel 15′, 18′, 48′, Duncan 45′, (pen) 54′

U18 v souboji s West Bromem rychle prohrávala po brance hostujícího Rodgerse, již v 18´ ale po dvou zásazích střelce Glatzela skóre otočila a do konce duelu jen navyšovala. V zápase úřadovala dvojice Glatzel – Duncan, prvně jmenovaný vyrovnával po čtvrt hodině hry dorážkou střely Duncana, druhou branku přidal po perfektním průniku Larouciho a přesné střele k tyči. Navýšit vedení mohl Duncan, ale mířil jen do tyče, šanci Caina zase zakončil zdvižený praporek rozhodčího. V poslední minutě prvního poločasu se poprvé prosadil právě Duncan, který využil skvělého presinku a náš tým vedl již o dvě branky.

Pouhé tři minuty po změně stran završil skvělý Glatzel hattrick a tím ukončil odpor hostujícího týmu. Účet zápasu uzavřel opět Duncan, který využil pokutového kopu po faulu na Sharifa. Český brankář Jaroš se v utkání příliš nespotil a naší mladíci si připsali druhé vysoké vítězství v sezoně.

Blackburn Women – Liverpool FC Women 4:1 (2:0)

Sestava LFC:  Kitching, Robe, Bradley-Auckland, Fahey, Matthews, Roberts, Rodgers, Murray, Clarke, Daniels, Sweetman-Kirk

Branka LFC: 63´ Rodgers

Poslední duel sehrály naše ženy na hřišti Rovers, zápas jim ale vůbec nevyšel, od jeho počátku byly horší a na výsledku to bylo znát. V neděli čeká naše holky první ligový zápas proti Arsenalu, start je v 13:30.