Ukáže Clyne znova, aký je dobrý?

Nathaniel Clyne má za sebou veľmi ťažkú sezónu poznačenú zranením. Teraz je na ňom, aby dokázal, že má na základnú zostavu Liverpoolu.

Nathaniel prišiel do Liverpoolu v roku 2015, ako inak zo Southamptonu. Takmer hneď si vybojoval miesto v základnej zostave, kedže konkurencia na jeho post v tom čase bola nulová. No prišlo ťažké zranenie, ktoré dovolilo Clyneovi nastúpiť len do 5 zápasov v sezóne 2017/2018.

„Keď som sa vrátil, bol už pomaly koniec sezóny, takže zápasy boli veľké a tím bol na koni. Začleniť sa do tímu bolo pre mňa skúškou, “ začal 27-ročný futbalista pre goal.com.

„Bolo to pre mňa veľmi dôležité, aby som si zahral pár minút a dostal znova chuť. Opätovne sa nastaviť na futbal, aby som sa zapojil do predsezónneho turné. Snažil som sa tvrdo pracovať, aby som sa dostal do svojej kondície. Pracoval som veľmi tvrdo.“

„Klub nám dáva režimy, ktoré je potrebné dodržiavať aj počas absencie v zápasoch, a tak sa stále držíme v kondícii. Pravdepodobne to potrebujem viac ako ostatní, pretože som bol tak dlho mimo. Cítim sa teraz fit ako predtým a už sa teším na začiatok predsezónnej prípravy. Ide o to, aby som teraz dokázal, že som späť a že som tak dobrý ako kedykoľvek predtým.“

Liverpool bude mať teraz príjemné starosti, pretože na post pravého obrancu dostali svoje šance Trent Alexander-Arnold a Joe Gomez. Obaja zahrali na tomto poste veľmi dobre. Alexander-Arnold si dokonca vybojoval svojimi výkonmi pozvánku do národného tímu a na majstrovstvá sveta. Clyne verí, že tlak, ktorý je spôsobený reprezentovaním svojej krajiny, dokáže Alexander-Arnold zvládnuť.

„Pamätám si, kedy prvýkrát prišiel z U-23 do prvého tímu. Pri tréningoch môžete vidieť jeho potenciál, “ pokračoval futbalista s číslom 2 na drese.

„Túto sezónu mal šancu a využil ju veľmi dobre. Je to veľmi smelý hráč, dobrý na lopte. Je to pôsobivé. Zvládol všetky testy, ktoré sa mu túto sezónu dostali do cesty a som si istý, že ak dostane šancu na majstrovstvách sveta, zvládne ju naozaj dobre.“

„Keď som bol zranený, sledoval som ako sa Liverpoolu darilo. Rovnako sa darilo aj Anglicku, a to je najvyššia motivácia.  Ako hovorím, teraz som úplne fit a nemôžem sa dočkať, kedy sa vrátim a ukážem, aký som dobrý!“

zdroj: liverpoolfc.com

4 Comments

 1. sixx

  12. júna 2018 at 20:39

  Na RB nemal s kym rotovat 2 sezony tusim? Snad ho konkurencia donuti rozmyslat pri hre, inac je pouzitelny az za Gomezom. Vyborny RB niekam do stredu tabulky…

  • Steeler

   12. júna 2018 at 21:04

   Gomez bude podľa mňa viac využívaný na poste stopéra a na pravom kraji obrany to bude rotácia Alexander-Arnold a Clyne

 2. robroy

  12. júna 2018 at 21:29

  Ked si ich tak teraz porovnávam s krajnými obrancami tak jednotkami sú jednoznačne Robertson s Trentom. Clyne na pozícii bol fakt dlho sám, hral kozistentne, lahko napriemerne, bez riskovania, pomerne spolahlivo smerom dozadu s minimálnou podporou útoku, čo vôbec nieje na chválu..

  Ked som pozeral na Milnera a jeho nasadenie, obetavosť a ochotu hoci sa dat rozkrájat pre mužstvo a porovnával som hráčov, tak Clyne práve s tomto zaostáva, nehovorím, že je úplným alibistom, ako bol G. Johnson posledné sezony, ale isté rezervy v tom mal.

  Má len 27 rokov, ešte 5 -6 sezon môže byt stále oporou, predpoklady na to má..

 3. kresi16

  13. júna 2018 at 7:24

  RB je pro mě teď post, kde máme kvalitní náhradu při zranění. TAA i Clyne stabilně a spolehlivě. Gomez se tak může zapracovat jako CB. Větší pochyby bych měl na druhé straně při zranění Robertsona, Albertovi nevěřím.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply