Věty v médiích po zápase s Dortmundem

Reds v první zápase na International Champions Cupu prohráli s BVB. Prohra 1:3 na sebe nenechala dlouho čekat a máme tu ohlasy ze zápasu.

Početný kádr přicestoval na americkou půdu s cílem, zabojovat o místo v A-týmu. Ač se včerejší prohra může jevit jako hrůzostrašná, tak až na brankářský post se zápas nejevil až tak zle. Bohužel Liverpoolu nevyšel zejména druhý poločas, a proto to také odneslo LFC 3 góly, ze kterých 2 padly až v 89‘ a 90+2‘ minutě. Největší mínus zápasu v kádru Jürgena Kloppa je určitě zranění Jöela Matipa, který musel kvůli svalovému zranění střídat už ve 20. minutě.

Manažer Liverpoolu po zápase ohledně Matipova zranění řekl: ,,Nejedná se o to stejné zranění, bohužel je to jiný sval. Vypadá to na jemné natrhnutí, ale zatím uvidíme. Zatím vám toho víc říct nemůžu. Víme jen to, že to bylo pro něho bolestivé a je jisté, že Jöel nestihne začátek sezóny co opravdu není „cool“.

Výsledek obrázku pro matip injury

Přesto že zranění určitě zasáhlo do plánů Jürgena, tak si mohl ale dovolit i chválu na Daniela Sturridge, který si po příchodu Nabyho Keïty znovu získává respekt a chuť na jeho hře je viditelná. Přesto, že se anglický hrotový útočník v druhém poločase neprosadil, Klopp směřoval po zápasová slova i na jeho adresu.

Čo so Sturridgom? Berie veľa, dáva málo .. a to vadí (?)

,,Daniel se nachází ve skvělé formě. Byl součástí vlastně všech tréninkových jednotek od začátku přípravy. Kdo o něm pochybuje, když je zdravý? Já určitě ne! Manažer pak dále pokračoval i o jeho možné budoucnosti: „Snad zůstane fit. Byla by to potom skvělá budoucnost. Daniel je zkušený a na trávníku je zdravě arogantní. Když něco zkusí a nevyjde mu to, nevytratí se ze hřiště na dalších 15 minut. Hned se zapojí do další akce a snaží se vybojovat míč. Jsem s ním 100% spokojený.

V zápase s Dortmundem se znovu protočily dvě odlišné sestavy v obou poločasech, kde sice v prvním poločase skóroval Van Dijk, ale herně na tom lépe byla určitě druhá 11. Hlavním důvodem prohry byla však i ranní tréninková jednotka, kterou si Klopp ve svém chtěném tvrdě fyzickém stylu neodpustil.

Energii v kreativitě dodává už od samého příchodu do týmu již víše zmíněný Keïta, kterého ocenil i Klopp: ,,Samozřejmě že Naby může hrát o hodně lépe. V posledních dnech byl ale hodně unavený, zejména ke konci zápasu už bylo vidět, že se snaží ušetřit krok. Po fotbalové stránce je na tom skvěle, je přirozeně šikovný. Naby je kreativníá záložník s taktickou disciplínou, je to jeho velká přednost. Nechci mu ale teď dávat 500 informací o taktice. Chceme ho nechat, aby si na náš styl zvykl.

Výsledek obrázku pro naby keita vs dortmund

I když výkon hráčů Liverpoolu nebyl dokonalý, ze zápasu si určitě však všichni znovu odnesou chyby Lorise Kariuse, který si od finále LM v každém zápase neodpustí minimálně jeden kiks. V první 5 minutovce se skoro postaral o asistenci gólu Dortmundu, kde namazal v poklidné rozehrávce právě střednímu záložníkovi a posléze v druhém poločase vyrazil lehkou (první) střelu hned k útočníkovi hostů, který se nemýlil. Samozřejmě kritika se na jeho osobu snesla rychle.

Loris, který vlastní značku LK1 vzkázal na instagram hodně ostrou odpověď, která ale podle některých fans není na místě a měl by se spíš uklidit do postraní.

„Lidi, kteří se radují z neúspěchu druhých – je mi vás líto. Ať vás ve vašem životě nutí k tomuhle hněvu a posměchu cokoli, modlím se za to, aby se vám už v životě staly pouze a jen lepší věci.

Zajímavé, že tento příspěvek ani není z úst Kariuse, ale pouze zkopírovaná pasáž z vyjádření Lewise Hamiltona, po nevydařené kvalifikaci ze závodů F1.