Virgil van Dijk – rozhovor s najdrahším obrancom na svete

Virgil van Dijk je najdrahšou kúpou liverpoolskej histórie a zároveň najdrahším obrancom v dejinách futbalu. Tu sú jeho prvé slová pre oficiálny web.

Virgil, na začiatok, vitaj v klube Liverpool F.C.

Ďakujem veľmi pekne.

LFC podal ponuku na van Dijka, od 1. januára je The Red!

Ako sa cítiš po tom, čo ťa Liverpool podpísal?

No, samozrejme fantasticky. Som rád, že som tu a nemôžem sa dočkať, kedy začnem.

Prečo je Liverpool správnym klubom pre teba, čo ťa do neho pritiahlo?

Myslím, že najdôležitejšou vecou je veľkosť klubu, kultúra klubu, hráči, manažér (Klopp) a samozrejme aj fanúšikovia, ktorí ho robia zvláštnym. História v klube a všetko okolo neho – dokonca aj tréningom a podobne – je to pre mňa i moju rodinu perfektný klub.

Aká dôležitá bola príležitosť spolupracovať s Jürgenom Kloppom v tvojom rozhodnutí?

Každý zrejme z perspektívy Liverpoolu vie, aký je živý, ako môže urobiť hráčov lepších a dať im aj dôveru. Rovnako to vyhovuje aj mne. Myslím, že ma môže urobiť lepším hráčom a teším sa na spoluprácu s ním.

 V tlači povedal, že tento prestup „jednoducho cíti správne“. Súhlasil by si s týmto názorom?

Mám rovnaký pocit. Samozrejme, že je to veľa peňazí, ale s týmito peniazmi nemôžem robiť nič, tak isto ani s cenou nemôžem robiť nič – nikto nemôže. Je to len trh. Jediná vec, ktorú môžem urobiť je tvrdá práca. Robiť správne veci a dávať do toho 100% každý deň. To je to, čo určite chcem robiť – a ja to urobím.

Ako by si sa opísal ako obranca?

Som hlasný a samozrejme vysoký obranca. Rád riadim obranu. Mám rád rozohrávanie hry a s loptou na kopačke som veľmi pokojný. Samozrejme, že je priestor na zlepšenie – myslím si, že mi s tým manažér dokáže pomôcť. Verím, že sa dokážem zlepšiť. Je na to ten správny čas, som tu a chcem sa zlepšiť v každom aspekte hry. Je to to hlavné a veľmi sa na to teším.“

Zmieňuješ zlepšenie; máš len 26 rokov, takže máš dostatok času na to, aby si sa ďalej rozvíjal …

Áno, dúfajme. Myslím, že je to správny čas, aby som tu bol a rozvíjal som všetky aspekty mojej hry. Teším sa na to,  to je hlavná vec.

Už si hral na Anfielde dvakrát predtým ako hráč súpera – ako sa budeš cítiť, keď budeš mať oblečený červený dres?

Myslím, že to bude niečo zvláštne. Myslím, že Anfield je veľmi špeciálny štadión a práve teraz je to môj domov. Teším sa len na to, že som na ihrisku, hlavne ako domáci hráč na štadióne. Bude to pekné, najmä večerné zápasy a európske noci.

Znamená van Dijkov príchod odchod hviezd, alebo je tu želaná zmena?

Noc na Anfielde v Champions League je krásne, špeciálne miesto; ako veľmi sa tešíš na hranie v tejto súťaži?

Veľmi. Hral som v CL za Celtic a bolo to veľmi špeciálne. Liverpool je tam tiež so svojou atmosférou a fanúšikmi. Teším sa na to! Všetko je dokonalé; štadión, tréningové ihrisko, zariadenie, ľudia, ktorí pracujú v klube, ľudia a mesto, fanúšikovia. Je to pre mňa ideálne miesto a aj pre moju rodinu.

Veľa sa povedalo o útočnom talente Liverpoolu – ako sa ti bude páčiť, že už im nebudeš čeliť ako súper, ale budeš ich mať na svojej strane?

 Áno, som veľmi šťastný! So Southamptonom sme to videli vlastnými očami (v novembri). Vpredu je veľa kvality. Myslím si, že celý tím je plný kvality. Ukazujú to počas celej sezóny.

Sledoval si to z vonku, ako na teba zapôsobil vývoj Liverpoolu pod Jürgenom za posledné roky?

Veľa. Odkedy prišiel si myslím, že dosiahol veľký pokrok smerom vpred a dúfam, že to bude lepšie a lepšie. Dúfajme, že k tomu môžem prispieť a pokračovať v tvrdej práci.

Vybral si si dres s číslom 4 – bol nejaký konkrétny dôvod, prečo si chcel toto číslo?

Mal som číslo 4, keď som hral v Groningene v Holandsku, tak som bol vždy jeho veľkým fanúšikom. Bohužiaľ v Southamptone, môj dobrý priateľ Jordy Clasie mal číslo 4, takže som si ho nemohol od neho zobrať . Mám rád číslo 4. Samozrejme tu ho mal aj Sami Hyypiä, ktorý hrával za môj bývalý klub Willem II v Holandsku, kde som hral 10 rokov, takže aj po tejto stránke je to trochu špeciálne.

Podpísal si dlhodobý kontrakt. Čo dúfaš, že dosiahneš v priebehu tejto zmluvy?

Vyhrať trofeje. Každý hráč chce vyhrať trofeje a s tímom, ktorý robí pokrok, si myslím, že sme k tomu veľmi blízko. Samozrejme, musíme v tom pokračovať. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

Kedy dúfaš, že budeš pripravený zaujať miesto v tíme?

Cítim sa pripravený. Samozrejme, že som nehral posledné dva zápasy v Southamptone, ale cítim sa pripravený. Dúfam, že sa nezaseknem a dostanem šancu hrať.

Nakoniec, pre fanúšikov Liverpoolu, ktorí toto čítali, čo by si im odkázal?

Budem tvrdo pracovať každý zápas, každý deň. Chystám sa dať  do toho všetko, snažiť sa udržať čisté kontá a pokúsim sa, byť  hrozbou aj na druhej strane. Myslím, že hlavnou vecou je jednoducho organizovať hru a snažiť sa udržať čisté kontá.V každom zápase dám do toho všetko, čo je v mojich silách.

3 Comments

 1. MengiCZE

  2. januára 2018 at 9:50

  Vítej Dijcku, no doufám, že nejsi zaplacený z peněz prodejem Coutse 😀 jinak vidím to, že proti Evertonu si odbyde debut jako střídající a proti City nastoupí naplno 🙂

 2. kloppinho

  2. januára 2018 at 12:36

  Parádička steeler.. takéto mám rád
  Takže chce byť v zadu dirigent-leader, to potrebujeme. dobrú komunikáciu rozohrávku tvrdosť …to bude radosť kukať 🙂

 3. susko

  2. januára 2018 at 13:55

  Tlak naňho bude obrovský a Klopp ho podľa mňa nebude až tak rýchlo tlačiť do zostavy. Veľmi veľmi mu držím aby sa s tým vysporiadal a aby to bol ako Top-Class hodný tej cenovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply