Výkriky do tmy 2. Mení sa to v LFC k lepšiemu?

Že by sa spiaca princezná začala prebúdzať zo svojho sna? Pozor na to, lebo práve prichádza reprezentačná prestávka.

Ak by som sa pozrel na posledné sezóny tímu z červenej strany rieky Mersey, tak by som musel ísť veľmi ďaleko do histórie, aby neplatili tvrdenia ako „repre prestávka nám ublíži“, „vždy predvádzame skvelé výkony pred ňou a potom nič“ prípadne to veľmi dobre známe „na kvalitné tímy to vieme, s tímami zo spodu tabuľky máme problém“.

Čo si má preto „priemerný“ fanúšik tímu s liverbirdom na hrudi myslieť, keď posledné dva zápasy pred reprezentačnou prestávkou skončia veľmi pohľadným futbalom okoreneným zakaždým 4 gólmi a povznášajúcim pocitom než „tak teraz to už skutočne vyzerá na titul“ (aj keď tí chlapci z Manchestru Utd hrajú v tomto smere prvé husle).

Realita však bude oveľa desivejšia. K tomu ešte do konca prestupového okna zostávajú už len hodiny a na obzore to stále nevyzerá na príchod hráča na niektorý z postov (pozn. Keita sa podaril, príde však až o rok), ktoré potrebujeme obsadiť až priveľmi. Nad to sa ešte začína ozývať Londýn s peňaženkou plnou rubľov, že ten van Dijk nie je úplne na zahodenie a tú dieru vzadu po Terrym by zapchal celkom solídne.

Poďme však postupne.

UPLYNULÉ ZÁPASY

Nepatrím k ľuďom, ktorí majú potrebu kritizovať a hľadať to zlé, už vôbec v prípade, keď sa nám podarí vyhrať. Podarí vyhrať jednoznačne. Podarí vyhrať s nástrelom 4 gólov. Nanešťastie však ešte pár hodín môžeme snívať o tom, že našim druhým najlepším stopérom nebude Klavan a že našim najlepším ľavým obrancom nebude… No to je jedno.

Dôležité je, že do útoku v ktorom máme asi dvakrát viac hráčov ako môže nastúpiť do zápasu, hľadáme ďalšie posily. Áno, pri krehkom Danielovi (Sturridge) a po teplom Španielsku poškuľujúcom Philovi (Coutinho), ako i pri v Danielových šľapajách kráčajúcim Dannym (Ings) sa núka žiadať o posilnenie týchto radov.

Avšak dva 4-gólové nástrely, ktorým sekunduje z lavičky Solanke, ktorý sa javil v skvelom svetle, rázne odmietnutie (akýchkoľvek?) ponúk Kataláncov a s nádejou navrátivšieho sa Lallanu to nie sú práve ofenzívne posty, kde nás tlačí päta.

Stačí sa pozrieť len na to, že napriek prevahe sa Hoffenheimu podarilo na Anfielde skórovať dvakrát a nedá sa povedať, že by to boli práve akcie geniálneho ducha tohto tímu (čím ich nechcem zhadzovať), avšak už vôbec si ich nad posteľ nezavesí naša obrana. Hoci s Arsenalom to bolo o čosi krajšie, nula striel na našu bránu svedčí skôr o (ne)schopnostiach súpera ako schopnostiach našej „world class“ obrany.

Ale tak chápem, Southampton sme rabovali posledné roky, tak nám už hráčov nechcú veľmi vychovávať vraviac si, že Dejan (Lovren) nám stačí. Ostatné tímy kvalitných bekov asi veľmi nevedia vychovávať, resp. parafrázujúc slová Boba Paisleyho „aj tak nie sú pre nás dosť dobrí“.

No napriek tomu všetkému tak ako po ostatné roky, aj napriek varovaniu viacerých s osudom zmierených ľudí, budem dúfať, že sa stane zázrak.

NÁKUPY A REPREZENTAČNÁ PRESTÁVKA

Je to neuveriteľné, ale Sturridge už niekoľko dní nie je zranený a (keďže sa o tom nepíše v médiách) ani nepociťuje, žiadne „ťahanie, svrbenie, šteklenie, trhanie, fantómovanie..“ v svaloch a iných častiach tela, tak ho môžeme považovať za „novú posilu“ v našom tíme.

Takže k „zadarmo kúpeným“ Morenovi, Milnerovi, Sturridgovi (nie som si istý či sem radiť aj Gomeza, Alexander-Arnolda prípadne Warda) sa LFC snaží získať aktuálne ešte mladého krídelníka z Monaca Thomasa Lemara. Keďže snaha o kúpu Mbappého bola viac snahou ako kúpou, inými slovami sa LFC chcel po dlhých rokoch opäť zaradiť k „top tímom“ sveta (teda aspoň na titulkách (ne)bulvárnych plátkov, čo vzhľadom k peniazom, ktoré prerozdeľuje Premier League z televíznych príjmov môže spraviť aj Hull), tak sa nakoniec „uspokojíme“ s jeho starším a nie tak médiami prepieraným spoluhráčom.

Nevravím, bolo by super ak by to vyšlo, aj keď mi to príde trochu ako „zalepme im oči a ústa“ a tvárme sa, že je všetko v poriadku. Lebo len čo si ja pamätám, je to už dobrých pár rokov, čo nám uplával Mascherano a po ňom i Alonso a od tých čias nám na poste DM… (prepáčte, opravujem sa) … od tých čias nemáme DM – ani hráča na ten post, ani ten post na ihrisku. A hoci ho v dnešnej dobe, pri dnešnej taktike potrebuje každý tím, LFC si razí vlastnú cestu, proste LFC WAY. (Ale hej, tá sláva, keď sa nám podarí nejaký úspech i napriek tomu, keď, ak, kedy… (ach, škoda reči) )

No a potom ostáva už len ten post o jedno vzad, kde sa chyby kopia jedna radosť, pričom by malo ísť o hráčov najistejších a zároveň rázne čistiacich toto najnebezpečnejšie územie. Jedinou istotou však v kombinácii, ktorá aktuálne kraľuje v území pred našim brankárom sú „rany istoty“, teda zakopnutia, neodkopnutia a iné kiksy. Ako nevravím, oni sú určite skvelí futbalisti, len keby to nasadenie a odhodlanie, ktoré na nich Klopp vidí v tréningu v 100%-ách prenášali aj do súťažných zápasov, hneď by sa nám na tie zápasy pozeralo lepšie, pokojnejšie a s väčšími úsmevami na tvárach, či nie?

Na vrchol tohto všetkého, keď sme sa konečne rozbehli, prichádza reprezentačná prestávka a je až na počudovanie, koľko my máme vlastne v tíme tých hráčov reprezentujúcich svoje krajiny. Už menej na počudovanie býva správa, ktorá sa spolu s nimi vracia po odohratí asociačných termínov (a niekedy sa vracia i bez nich), o ich zdravotnom stave. Zostáva nám len dúfať, že sa nikomu nič nestane a že tí, ktorí sa nikam nechystajú si nestrčia prsty do ventilátora či nevyvrtnú členok pri pozeraní repre zápasov svojich kolegov. (Daniel bacha na to, ani sa nedívaj na žiadnu fyzickú aktivitu a pekne oddychuj!)

DRŽME SI PALCE

Takže nasledujú dva týždne pokoja od ligových súťaží, ktoré aktuálne tímu veľmi nepomôžu. Jednak nebude veľmi čo ešte dotrénovávať, ďalej, budú viacerí kľúčoví hráči (snáď len nosiť kľúče) vo svojich reprezentáciách. Na druhej strane, ak sa má stať ten zázrak, je možné, že i po návrate z repre stretávok bude LFC pokračovať v nastúpenom trende a aby sme neskončili na smutnú nôtu, ak platí „“na kvalitné tímy to vieme“, tak po repre prestávke nás čaká šláger u Pepa Guardiolu.

PS: Ešte aby som nezabudol, k začiatku školského roka by som si prial kúpu aspoň jedného hráča na jeden z postov DM, CB. Preferujem aspoň to druhé menované. Veď ešte pár hodín môžeme snívať a možno budú i hviezdy padať (len dúfam, že to nebude zas ten Sturridge).

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply