Výkriky do tmy 1. Alebo, čo to ten Liverpool vyvádza?

Hodnotiť sezónu po dvoch zápasoch je asi predčasné, hodnotiť však prestupové okno po 2 prestupoch tak byť už nemusí. Čo to však ten Liverpool robí, čo je toto za realitu?

Na začiatok je asi potrebné povedať, že napriek všetkému, čo sa deje v klube a okolo klubu si neviem predstaviť fandiť niekomu inému, tobôž z Premier League. A hoci podobne ako mnohých iných ma neúspechy nenechávajú chladným, stále sa snažím veriť, že sa veci vyvinú v prospech The Reds.

Je síce pravdou, že „ak robíš veci stále rovnako a čakáš iný výsledok, si minimálne blázon“, avšak i tak mi nedá veriť, že za „neschopnosťou“ na prestupovom trhu či uspokojovaním sa s „nákupmi“ hráčov z listiny zranených či z dorastu, ktorí si i tak nekopnú, je čosi viac ako dokážeme či môžeme vidieť.

Každý horší podnikateľ sa snaží v období keď sa nedarí šetriť na nákladoch, aby nemal veľké straty. Každý lepší podnikateľ sa práve vtedy snaží inovovať, investovať a naštartovať „nefungujúci“ stroj, aby mu prinášal zisky. Pri majetku, ktorý patrí pánovi Henrymu by si jeden myslel, že ho treba radiť k tým druhým, vyzerá to však, že opak je pravdou.

John Henry

PRESTUPY

Trápiť sa každou zvesťou, ktorú napíšu médiá asi nemá zmysel. Dnes už si každý s jedným prstom, klávesnicou a obrazovkou (ba dokonca i bez nich), môže napísať vlastný „zaručene pravdivý“ článok o tom, ktorý tím koho kupuje a za aké peniaze.

Preto sa pri LFC dá aktuálne rozoberať len 6 prestupov. 3 z toho boli dokonané, a tými sú Robertson, Salah a Solanke. 2 z nich vysoko pravdepodobne „opäť raz nedopadnú“, a tak si môžeme zdať o stopérskej dvojici Matip – van Dijk, či o stredovej zálohe Coutinho – Emre Can – Keita. A náš plán B… Proste len trvá.

Kedysi v dávnych dobách, kedy nejeden fanúšik LFC nechcel veriť, že tréner ako Klopp sa odhodlal vziať pod svoje krídla klub, ktorý z náskoku 18-7 dokázal za 20 sezón Premier League pustiť pred seba svojho úhlavného rivala (Man Utd) v počte titulov. Rozbilo to zvyk „pravoverných“ poukazovať na svoj klub ako „najúspešnejší“ anglický klub a po víťazstve Man Utd v Europa League, tí získali aj tú „poslednú“ trofej, ktorú ešte nemali.

A tak prišiel čas veriť, že Klopp prinesie vavríny. A on priniesol finále a potom ďalšie, a nič z toho. Ohliadnuc sa do histórie, jeho predchodcovia (skoro všetci poslední) dokázali vo svojich prvých sezónach vyhrať aspoň jednu trofej. Či to bol Pohár UEFA, výhra v LM alebo domácich pohároch. Klopp proste musel byť „iný“, znamená to, že konečne bude ten, ktorý vyhrá Premier League?

Všetci v to veria a dúfajú a preto s veľkými očakávaniami sledovali, akých hráčov Liverpool prinesie. V Dortmunde si Klopp postavil vlastný tím, keď nemal problém v jednom prestupovom období kúpiť aj 7 hráčov (do základu). V Liverpoole však začal odrazu splietať niečo o tom, že nám stačia dve posily, že máme skvelých stopérov, vlastne celú obranu a ďalej ani radšej nepíšem. Čo sa stalo?

Philippe Coutinho a Jürgen Klopp

Celé to už len podčiarklo vyjadrenie ohľadom Phila (Coutinho) „každý máme svojich bossov a čo tí povedia sa aj stane“. To neveští vôbec nič dobré. Platí zásada, že každý hráč má svoju cenu a ponúknuť za Coutinha 150 mil. je proste suma, ktorá sa odmieta asi ťažko, hlavne ak i sám hráč sníva a túži ísť „do väčšieho klubu“.

Na druhej strane, má niekto pocit, že po tom čo sme prednedávnom vybrakovali Southampton, tak ten bojoval o ligový primát? Že po tom, čo predali Spurs Balea, tak vyhrávali trofeje. (I keď v druhom prípade tie financie aspoň späť investovali do hráčov pre základ a nie na lavičku… rezervy)

Preto po vyššie spomenutých prestupoch by sa musel stať zázrak, v ktorý už neverí ani invertovaný dvojník Kwopa, a tak nielen že toto leto neposilníme, my vysoko pravdepodobne prídeme i o „mozog“ tímu a napriek vysokej pravdepodobnosti kvalifikácie do Ligy majstrov si ani nerozšírime hráčsku základňu, veď Klopp sa vôbec nesťažoval, že hrať zápas obdeň sa proste nedá. Tých našich cca 15 hráčov A-mužstva tú porciu skoro 60 zápasov (za 10 mesiacov) určite s prehľadom zvládne, bez zranení, bez zaváhaní, bez frustrácie, bez… (bodov 🙁 ).

A hoci som niekde na začiatku písal o viere v nepoznané a nepochopiteľné, veriť sa už nedá. Nie je predsa možné, aby sa po sezóne, kedy hráč odohral ledva pár zápasov a miesto neho nastupoval krídelný záložník zrazu javil ako „super posila“ na ľavú obranu.

James Milner

Nie je možné, aby druhým najlepším stopérom bol hráč za pár drobných, ktorý vo svojom veku sa už tešil, že bude len zohrievať lavičku a kryť chrbát skvelej stopérskej dvojici, prípadne zaučovať mladého Joea Gomeza.

Nie je možné, aby bol kapitánom hráč, ktorého prínos v zápase je podobný ako prínos Paris Hilton v švajčiarskom Cerne.

Nie je možné, aby sme nakúpili dvoch ofenzívnych hráčov k už v tíme zavedenej šestici, pričom do neschopnej a stále horiacej obrany nekúpili v podstate nikoho.

Ale áno, priznám sa, že i tak som aspoň trošičku spokojný s týmto prestupovým obdobím. Bola to veľká bolesť, vidieť ako od nás odchádza „Biely Pelé“, keď som pri skákaní od radosti zakopol palcom o stôl.

Do konca TW však stále ostávajú dva týždne. Nádej umiera posledná a občas sa dejú i zázraky, a tak sa snáď udejú i v červenom. Predsa len, hoci je lichotivé, že fandím klubu, ktorého finančná bilancia týkajúca sa prestupov je vysoko pozitívna, a že takému rebríčku kraľujeme, už by som radšej prekusol pár mínusov vidiac ich v rukách držať nejakú trofej, najlepšie tú, na ktorú Liverpool čaká od môjho narodenia. (Dúfam, že to nie je mnou, umrieť sa nechystám.)

ZÁPASY

Ešte je tu veru jeden aspekt, ktorý by negoval všetko vyššie napísané, a tým je dokonalý herný prejav a valcovanie súperov. Tento sme mohli vidieť napríklad v zápase s Bilbaom, kde tento klub, ktorý ho zobral veľmi tréningovo bol pomaly lepším a hravejším ako tím, ktorý v tom čase vrcholil predsezónnu prípravu a šiel sa nabudiť na prvé súťažné zápasy.

Nanešťastie to nebol ojedinelý výkrik, a tak tam, kde končila minulá sezóna, začína nová a prvá strata bodov prišla hneď v prvom kole s tímom, ktorý má v pláne bojovať o 5. priečku (od konca ligovej tabuľky).

Aspoň že z toho Nemecka sme priniesli „tri body“. Našli nového exekútora štandardiek (Alexander-Arnold strelil svoj prvý gól v áčku, pozn.). Objavili ďalšiu pozíciu pre nášho vice-kapitána (Milner hral v strede zálohy). Zistili, že občas i ten Simon (Mignolet) niečo chytí. Ale hlavne videli, že náš kapitán (Henderson) je srdcom tímu. (akurát že srdcom desiatky rokov fajčiaceho tuberáka s arytmiou srdca, ktorý sa rozhodol nepoužívať strojček.) Že naša stopérska dvojica je proste istota (že dostaneme gól). Že defenzívny štít nepotrebujeme ani náhodou. Že…

Jordan Henderson

NA ZÁVER

Ale aby to neskončilo tak negatívne, tak si dajme nejaký vtip.

Viete koľko fanúšikov LFC treba na výmenu žiarovky?

Žiaden. Radšej si sadnú po tme a budú rozoberať to, aká dobrá bola tá stará.

 

Ale teda…

 

Carragher a Owen vojdú do pekárne. Owen rýchlo vezme a skryje si do vrecka tri koláče, na čo vyjde von a chváli sa tým Jamiemu, že nikto nie je taký šikovný ako on.

Jamie výzvu prijme a vojde naspäť dnu.

„Chceš vidieť kúzlo?“ spýta sa majiteľa, ktorý po chvíľke váhania súhlasí.

Carra pokračuje: „Daj mi jeden z tých koláčov.“ Pekár mu jeden podá a on ho rýchlo zje.

„Daj mi ešte jeden,“ vraví Jamie a po tom, čo mu ho pekár podá, tak si ho dá do úst a zje.

Potom si vypýta ešte tretí, ktorý mu síce s pochybnosťami, ale, pekár, predsa len dá. Aj ten spráska Jamie za pár sekúnd.

Pekár je už vytočený a vraví: „Povedal si, že urobíš kúzlo, ale zatiaľ si iba zjedol 3 koláče!“

Jamie sa pousmeje a dodá: „Pozri sa do Michaelovho vrecka.“

3 Comments

 1. keeno

  19. augusta 2017 at 0:01

  CITUJEM a absolutne suhlasim, ale len z 90 percent

  Preto po vyššie spomenutých prestupoch by sa musel stať zázrak, v ktorý už neverí ani invertovaný dvojník Kwopa, a tak nielen že toto leto neposilníme, my vysoko pravdepodobne prídeme i o „mozog“ tímu a napriek vysokej pravdepodobnosti kvalifikácie do Ligy majstrov si ani nerozšírime hráčsku základňu, veď Klopp sa vôbec nesťažoval, že hrať zápas obdeň sa proste nedá. Tých našich cca 15 hráčov A-mužstva tú porciu skoro 60 zápasov (za 10 mesiacov) určite s prehľadom zvládne, bez zranení, bez zaváhaní, bez frustrácie, bez… (bodov 🙁 ).

  Zareagujem v zmysle fanatickeho sialenca

  neverim, aj napriek nespocetnym prestupovym sklamaniam lepsie opisane nekonecnym sagam takmer rovnajucim sa detskym bublinam radosti zabavy beztarostnosti vyletenym z bublifuku ,
  ze do konca prestupoveho okna nekupime minimalne Howedesa za 20, ktory ma rad futbal , s Matipom by si mal co povedat, a minimalne by doplnil priemernu dvojicu, aby nebola , ked jedna vypadne nie podpriemerna, ale neexistujuca stratena, atd atd atd

  takto, by som mohol pokracovat neskutocne dlho, so skusenostami fanusika liverpoolu plnych frustracii, opravnene?

  Samozrejme, ze opravnene, slovencina je najkrajsi jazyk, rovnako ako cestina, ale anglicania maju krasne slovne jednoduche spojenie NO DOUBT, na to, co si myslime, ze sme v riti…

  A tu sa s vami rozchadzam, iba v jedinom , ze verim v Kloppa absolutne , v to, co robi, a ako to robi, nezabudajme, ze Gerrard prisiel do akademie, nielen do Akademie, je dennodenne v klube a je to ako Zidane v Reale,

  kde som to skoncil?

  jaaaj, ze verim v Kloppa, a v to, ze sa v nom mylite, ze by bol taky slaboch, aby tam taral dve na tri a neveril v sam seba, v to co robi a s kym to robi

  z sezona a konecny vysledok mi ukazu, ci som zaslepeny liverpoolsky fanatik, a klopp blazon, alebo budem s vami skakat od radosti

  • keeno

   19. augusta 2017 at 0:20

   verim v Kloppa, aj napiek ocividnym chybam a zlym rozhodnutiasm, ktore podla mna robi

   ale, nevidim do jeho hlavy, nesedim v kabine, neviem aka taktika je stanovena, a mozno ked robi take nepochopitelne pre mna striedania, tak kedze to sa nestalo raz nevie spravne posudit situaciu a potrebuje lepsieho asistenta, rovnako ako liverpool vymenit komplet vsetkych skautou

   kurva , nepotriast rukov po nestastnom finale Dalglishovi bol jasny signal kam FSG mieri, smeruje a preco prislo, prevzalo zxadarmo LFC
   mierim k majitelom, len k ich vypocitavosti, zamestnat spravnych ludi, to uz take lahke nie je, a toto je jasny znak nielen ich vseobecnej chamtivosti, vypocitavosti, ale aj , ze zamestnavaju poslusnych mladych, naivnych RODGERS, alebo totalne zapalenych, zaslepenych , veriacich Klopp,

   Preto verim v Kloppa a v to , co robi, on pracuje na vyssej urovni Leicesteru city

 2. kloppinho

  19. augusta 2017 at 7:50

  Ty si pil keeno ☺

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply