Vzostup a pád Bena Woodburna. Čo s ním bude?

Narodil sa 15.10 1999 (v Nottinghame), má teda 19 a už v 17-tich debutoval v prvom tíme The Reds. A odvtedy skoro nič a v poslednej dobe len zranenia a pochopiteľná stagnácia. Treba už mladíka odpísať?

Každý, kto ho nemá napozeraného, by na nekvalitnejšom videu videl Coutinha. Skvelý pohyb, lopta nalepená na nohe, krátke kľučky, výborné videnie hracej plochy, toho, kde má spoluhráča a prihrávka, za ktorý by, čojaviem J. Henderson „vraždil“.

Ben Woodburn je nesporný futbalový talent. Keď v 2016/17 debutoval v ligovom zápase so Sunderlandom (2:0), boli sme viacerí unesení. Nie ale výkonom, však na trávnik prišiel v 90. minúte, ale tým, že z Akadémie sa do áčka predral futbalista, ktorý to naozaj hrať vie.

Walesan sa v spomenutej sezóne dostal do zápasovej nominácie 23x. Zasiahol však „len“ do 11 duelov, 4x sa ocitol v základe. Pri dvojzápasovom FA-cupovom trápení sa s Plymouthom, následne v 4. kole tejto súťaže bol aj pri prehre s Wolves, aby si napokon v apríli pripísal základnú zostavu aj v Premier League – na Britannia Stadium ho v dueli so Stoke (2:1) striedal v polčase Firmino.

V 2017/18 ale nič. Ak sme čakali, že svoju zápasovú dávku v A-teame navýši, stal sa pravý opak. Deväť nominácií, 2 nasadenia v pozícii náhradníka. Naposledy v máji 2018 si na konto pripísal 7 minút v dueli s Brightonom (4:0), keď vystriedal Salaha.

Čo sa stalo? Prečo mladík v ostatnej sezóne výrazne zastagnoval? Ťažká otázka. Zdravotné problémy sú fakt. To, že fyzicky výraznejšie nespevnel tiež nie je pri fakte, že na seniorskom leveli sa hrá do tela, je to po tejto stránke veľmi náročné, žiadna výhra. A či na neho Klopp zmenil názor, neviem.

Isté ale je, že aktuálne je v príprave na 2018/19 prvého tímu. A tu v prvých štyroch stretnutiach nepresvedčil. Žiaľ. Naopak Curtis Jones áno, Woodburn ani zďaleka. Fyzická hra tímov z nižších líg mu nesedela, loptu dostatočne skoro od nohy nedával, vzásade nič (až na malé výnimky) z jeho futbalových skills nepredviedol. A tak je namieste otázka, či nepôjde len o ďalšiu veľkú nádej, z ktorej napokon nič nebude.

Keď si pripomeniem Woodburna spred niekoľkých mesiacov a porovnám ho s tým dnešným, tak je to 100 a 1. Alebo, aby som nebol až taký zlý, tak 50 a 1. K horšiemu. Navyše mu asi príliš nesedí ani fakt, že aktuálne hrá o dosť hlbšie. V dueli proti Bury (0:0) si dokonca po lopty chodil až na vlastnú 16-ku. A to bol pred 2 rokmi jasným AM, často hrával tvorcu hry, lebo na to má všetky predpoklady – nie však tvorcu – dispečera spred vlastnej 16-ky, ale toho, ktorý je veľmi blízko tej súperovej.

Ben na áčko ešte nemá. Toľko verdikt. Potrebuje hosťovanie. Toľko rada. O ktorej, samozrejme, kompetentní vedia. Alebo hrávať za U23 – pravidelne, nie ako v 17/18, v ktorej odohral dovedna tak 20 duelov. A potom sa snáď dočkáme rozvinutia jeho nemalého potenciálu. A možno aj v užšom kádri hráča, ktorý má tak veľa z Coutinha. Držím palec, ale som skeptický. Lebo mená ako Nacho, Morgan, J. Sinclair, R. McLaughlin, J.C. Teixeira, Ngoo a pod.

1 Comment

  1. jirka6454

    22. júla 2018 at 12:32

    Věřím,že když bude hrát pravidelně za U23,tak se prosadí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply