We like: Aj babám sa páči futbal

Fans a rubrika „We like“, teda rozhovory s tými, ktorí majú k téme The Reds čo povedať. Vôbec prvou ženou či dievčaťom v nej je Ashka. Príjemné čítanie.


Hneď po otvorení si lfcway.com sa pred očami každého návštevníka zobrazí záhlavie a v rámci neho aj logo webu. Jeho autorkou je práve ešte stále študentka, ktorá sa už detstve naplno oddala futbalu a neskôr aj grafike.

Pre niekoho možno prekvapujúco by si v prípade, že by nefandil The Reds vybrala iný tím s touto prezývkou. Zhodou okolností ide o nášho najväčšieho rivala. V odpovediach ďalej zaujme aj tá o Torresovi ako naj sympaťákovi či odmietavý postoj k šialenej ceste Man City.

Je veľa žien, či dievčat, ktoré futbal jednoducho nemusia. Prečo si ty výnimkou? Veď futbal v podstate je len o 22 upotených chlapoch, čo sa bezhlavo naháňajú za loptou : )

Moc hezké přirovnání! Už od malička jsem se spíš bavila s klukama, než s holkama. Ve školce jsem nenosila květované šaty a neměla dlouhé vlnité vlásky. Byla jsem prostě jako kluk, sdílela jsem tedy i jejich záliby, jednou z nich byl fotbal. I když to většina holek nechápe, fotbal je prostě dobrej, je to smysluplná hra plná překvapení a já se na něj koukám ráda jak v televizi, tak naživo. Jednu dobu jsme dokonce chtěla být fotbalistkou, ale lépe ho dokážu komentovat, než hrát 😉

Vybrať si LFC, tak to už chce nejaký pádny dôvod. Aký bol ten tvoj?

Přiznám se, že u mě to moc smysluplné nebylo. Když jsem začala LFC fandit hrál tam Milan Baroš a Vladimír Šmicer (slávistická legenda – jsem také Slávista) a to mi nějak imponovalo, dva skvělí čeští hráči, začala jsem na nějaké zápasy koukat a objevila úžasný anglický klub. Když tu sezónu vyhráli v Istanbulu lítala jsem po bytě jak šílená.

Ako si sa dostala k lfcway.com, ktorého si už aj súčasťou redakcie? Môžem napr. na teba prezradiť, že naše aktuálne webové logo je tvojou prácou + ešte vytváraš wallpapers, ktoré sa na lfcway.com postupne dostanú.

Asi před půl rokem jsem se začala více bavit se svým spolužákem z gymnázia, mimochodem fanouškem LFC. Samozřejmě jsme spolu sledovali každý zápas a sdíleli spolu všechny novinky o LFC, často mi na facebooku posílal odkazy na vaše články a já jsem stránkám postupně přišla na chuť.

Ak by si nefandila LFC, ktorý klub by si si vybrala?

Z anglické ligy? To je těžké, žádný z nich mě nedostal tolik jako LFC, ale možná Manchester United.

Obľúbený hráč? Súčasný? Minulý?

Stevie Gerrard.

Čo by si poradila súčasnému LFC?

Aby se Roy osvědčil a LFC dostal zpět na vrchol. Samozřejmě, aby prodej klubu proběhl v klidu a bez problémů a nový majitel s ním pečlivě zacházel.

Kde vidíš najväčší problém klubu od rieky Mersey?

Myslím, že všechny ty věci ohledně odchodu některých velmi dobrých hráčů, problémy s Rafou a prodejem klubu, to vše nepřispívá ani atmosféře v kádru a odráží se to i na hře. Až se vše zklidní, myslím, že má LFC všechny předpoklady k návratu do starých kolejí.

Problém s majiteľmi má LFC už 20 rokov. Teraz v posledných 2 rokoch je ale situácia vyhrotenejšia ako inokedy. Američania proste pravoverným fans nesadli. Na druhej strane im treba dať za pravdu, že sa z Gilletta jr. a Hicksa vykľuli naozaj čistokrvní obchodníci, ktorý LFC nemajú ani zďaleka na 1. mieste. Aký je tvoj pohľad na ich pôsobenie v klube?

Staří majitelé se rozhodli, že prodají klub do jejich rukou, jaký v tom byl záměr, či jestli předem věděli, že to budou jen obchodníci, nikdo asi neví, ale považovali svoje počínání za správné a měli bychom jejich úsudku věřit. Rozhodně ale není pro fotbalový klub dobré, když ho mají majitelé jen jako kasičku na peníze, je to přeci pořád fotbal. Doufám, že nový majitelé budou mít trochu víc zajmu.

Bola by si za bohatého zahraničného investora, ktorý by z nášho klubu spravil trebárs ďalší Man City?

Další Manchester City rozhodně ne! Bohatý zahraniční investor ok, pokud bude ctít zájmy klubu i fanoušků.

Si žena a tak si asi všímaš aj liverpoolskych hráčov ak trochu inak, ako futbalovo. Je táto otázka len blbým klišé, alebo má niektorý z hráčov tvoje sympatie?

No tak samozřejmě mě očaroval El Nino, asi jako všechny ženy 🙂 i když tomu nebylo úplně od začátku, přišel mi prostě jako nafoukanej Španěl, co má hezkej obličejík, ale je to skvělý hráč (pokud není zraněný) a ještě k tomu neuvěřitelně krásný!

V Čechách a na Slovensku je veľmi populárne nepovedať ani len tú najmenšiu kritiku na klub, ktorému dotyčný fandí? Aký máš k tomu postoj?

S tím kamarádem, který mě přivedl k vašim stránkám kritizujeme velmi často, ne přímo klub, ale věci, co se kolem dějí. Počas Rafi jsme nadávali v jednom kuse a na triko Lucase od nás určitě nepadly žádná hezká slova. Fanouškové nemohou být zticha, pokud se jim něco nelíbí, ano klub je naše láska, ale nemůžeme slepě věřit všemu.

Česi takisto radi vidia v tíme, ktorému fandia Čecha a Slováci zasa Slováka a často krát až v prehnanej miere na neho nedajú dopustiť. Rovnaká otázka ako pred chvíľou, pozdáva sa ti tento postoj?

Jak jsem říkala, víceméně kvůli Čechům jsem klubu začala fandit, ale nijak mě nemrzí, že momentálně v týmu žádný nehraje. Je dobré vidět v kádru někoho „svého“, jsem ráda, že tam hraje i slovenský Škrtěl, ale není to nutnost, je to přeci jen anglický klub a raději bych tam viděla více Angličanů.

Čo rada robíš vo voľnom čase?

Jsem sportovec jedna báseň, sport je u mě momentálně na prvním místě i kvůli škole, když si konečně najdu chvilku koukám hodně na filmy a nebo dělám grafiku…jako tady 🙂

Máš v šatníku aj nejaké LFC veci?

Vlastně…ne. Je to asi hanba, že? Mám sice LFC polepený diář a nástěnku, ale zatím jsem nic LFC nekoupila, čekám, až konečně navštívím Anfield a přímo v Liverpoolu si něco koupím.

Obľúbený hráč LFC? Koho by si naopak už v kádri rada nevidela?

Stevie Gerrard. Koho bych v týmu neviděla už jsme naznačila – Lucase.

Kým by sa mali The Reds inšpirovať? Čo by si poradila Royovi Hodgsonovi?

Myslím, že se nejde nějak inspirovat, každý klub je jiný a má jiné potřeby, Roy Hodgson by měl ty potřeby lokalizovat a naplnit. Zdá se mi jako velmi schopný muž a věřím, že LFC pomůže.

Hra LFC bola v minulej sezóne mizerná, čím to?

Rafael Benítez? Mohu jen hádat a domnívat se, ale Rafa se od svých zlatých časů změnil spíše v obchodníka, než trenéra a to se myslím na týmu odrazilo. Časté, nejen Torresovi zranění taky nebyly ku prospěchu věci.

Kedy si sa začala viac zaujímať o The Reds?

Zhruba v sezóně 2004/2005.

Nejaké liverpoolske prianie?

Aby vyhráli Premier League a zajistili si tak dobré místo v Champions League a následnou výhru 🙂

Tím od rieky Mersey sa roky spomína s útokom na titul a na konci sezóny si už 20 rokov hovoríme: „skutek utek“. Prečo si LFC nedokáže uvedomiť realitu a nestanoví si reálnejšie ciele?

Já myslím, že si cíle stanoví, ale horší je to s jejich naplňováním, obzvlášť když někteří hráči kvůli zranění část sezóny chybí. Řekla bych, že Roy je velká osobnost a třeba do klubu přivede nějaký řád.

Neobľúbený klub? Hráč?

Pokud to nemusí být z anglické ligy, tak rozhodně Sparta (věčná rivalita Prahy) a Řepka – jeho agresivní hra a nadávky k fotbalu nepatří.

Prečo sa zaujímaš práve o Premier League?

O anglickém fotbale se říká, že je nejhezčí a také je to pravda. Gambrinus liga je prostě naše, ale je to bída, člověk musí občas vidět opravdu dobrý fotbal a ten Premiér League nabízí. Ale ráda občas kouknu i na Ligue 1.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply