We like: Ako z rýchlika a tiež svojsky

Opäť Čechy. Rubrika „We like“ nabrala týmto rozhovorom na nekonvenčnosti. Hlavne kvôli „respondentovi“.


Už pred tým, ako som Tadeáša oslovil, mi bolo jasné, že dávať mu otázky na spôsob filozoficko-psychologicko-sociologického neviemčoho, nie je to pravé orechové. Nie, že by na to nemal (rozhodne má a aj na viac!), ale niekedy je to ah o takejto rovine, ktorú si každý môže nazvať sám. Preto som si teraz radšej iný druh otázok nedovolil. Teda nie, že by som nemohol, ale skôr som nechcel a keby som chcel, tak skôr niekde pri myseľ uvoľňujúcom moku.

Takto strojene internetovo je tu teda iná várka otázok a tým pádom aj odpovedí. Scestovaný Pražák, milovník piva, nerád sa nudiaci zbytočnosťami. Toľko krátka charakteristika, samotný Tadeáš to dokonale dokazuje v nižšie rozpísanom rozhovore. Užite si ho.

Začnem trochu netradične. Pivo alebo LFC?

LFC.

Carragher alebo Gerrard?

C23.

Dalglish alebo Gerrard?

Jako trenér? Dalglish.

Čo by si poradil súčasnému LFC? Čo ti vadí, čo naopak chváliš?

Poradil bych : Vrátit se o 20 let zpět a začít znova. Víš jak, vždycky se najde něco co nefunguje, ale dá se přes to přenýst – 3:0 od City mi vadí, ale další zápas je za rohem na hlubší úvahy není ten správný čas ani místo. Líbí se mi že po zpackaný sezoně konečně začla další. (rozhovoror ešte z 24. 8. 2010)

Počas tvojich ciest po svete si určite stretol aj fans LFC. Nadviazal si aj nejaký kontakt, alebo si proste riešil vlastné veci?

Stretol, navázal a sem za to rád – neumim žít v kleci internetových diskuzí a české omezenosti.

Liverpoolsky.net, lfcway.com alebo liverpoolfc.sk?

Abych byl upřímný, ani jedno z toho.

Pred časom si sem tam aj niečo blogovo napísal. Nedáš sa znova na to?

Nedám, dění v klubu raději proberu u piva s lidma se kterýma se znám a můžeme si upřímněji zanadávat, poslat se do prdele abychom pak zas v lecčems mohli souhlasit.

Benítez alebo Hodgson?

V LFC? Hodgson zatím nic neudělal, není co porovnávat.

Máš ešte pri pracovnej vyťaženosti vôbec čas na zápasy The Reds?

Díky bohu ano, bohužel ne tolik v přímých přenosech.

Fenomén Škrtel či Torresfans. Aký je tam hlavný rozdiel?

Žádný. Ale každému co jeho jest. Klub potřebuje i takovéhle…

Čo pravoverní vyhánači diabolských amerických majiteľov?

Mají svůj ideál. Každý máme nějaký. Oni pro to mají argumenty kterým věří proti tomu se nedá nic namítat. Je to kolektivní sport tak jako stát na druhé straně barikády. Za oponu nikdo z nás úplně nevidí a proto se tim snažím moc nezabývat. Pravověrní vyháněči am. Majitelů to je stejný pojem jako Skrtel / Torres fans – v lecčms pravdivý, v lecčems nadsazený. Když se bude LFC dařit pod američanama (čehož se asi nedočkáme) budu štastněj, bude li to pod někym jiným, bude to stejný – nebude li se dařit, we carry on. Fotbal už dávno není fair play na hřišti a mimo něj.

Ak by si v čase (jeseň 2008), kedy Hicksov syn prišiel do Sandonu (liverpoolsky bar) , v ňom len tak nezáväzne popíjal, pridal by si sa k zborovo nadávajúcim antiamerickým priaznivcom?

Psychologie davu podle le Bona je jedna věc, a to že přijde kovboj s bílým americkým úsměvem do Sandonu s tím že prorazí skálu hlavou je druhá. Jo polil bych ho pivem a to práve za to.

Kto je, horší Moores alebo Hicks&Gillett jr? Prečo?

Radši bych odpovídal na to kdo byl kdy lepší a proč. Čistě subjektivně a na to co se počítá – co je kriterium? Nevím jestli to je o jednom / dvou mužích v saténové kravatě. Je to příliš velký spletenec věcí na to, aby si dostal odpověď Moores / HG. Když to LFC přebrali yanks byl jsem naivní a byl jsem rád za to že přijdou a postavěj klub na nohy – nestalo se. Moores udělal co udělal – neměl na to to táhnout dál, ale k lepšímu to nevedlo. Teď bych si přál aby HG nepřišli – v ničem to dle mýho neprospělo. Doufám že taková odpověď stačí.

Obľúbení hráči?

S. McManaman, R. Fowler. G. Mac., ti mě bavili nejvíc, – koho bych chtěl v LFC ? C. Puyol!

Ak by si nefandil LFC, komu potom?

Neznám odpověď.

Rivalita LFC vs Everton. Existuje ešte vôbec?

Možná víc než kdy před tím – pokud vím nebylo zvykem aby toffees přáli titul víc man utd než lfc.

Komu by si prial titul viac, mancs, Man City alebo Chelsea?

WHAT?

Ako vidíš The Reds v 2010/11? PL, poháre ..

Není důvod si myslet že máme menší ambice než kdokoli jiný v lize.

Budú mať The Reds do konca roka nového majiteľa?

Na to jsem se ptal i minulý rok a nic se nezměnilo – a tak ptám se dál.

Škrtel alebo Šmicer?

Nechci to porovnávat. Není to fér ani k jednomu z nich a snižuje to úroveň stránek na kterých bude tenhle rozhovor zveřejněný.

Koho z bývalých hráčov by si videl v drese LFC najradšej?

Oba víme, že by teď byli k ničemu. Jsem rád za ty co jsem v tom dresu mohl vidět. A jsem rád že to bylo tehdy a teď je teď, nechci vzpomínat na „starý dobrý časy“.

Je Lucas naozaj až taký loser?

Jaký taký? O kolik je Škrtel lepší obránce než všichni ostatní, o to je Lucas horší záložník? Nehodlám se účastnit takovýchto diskuzních honů na čarodejnice, hráli za nás mnohem větší prkna. Traore, Biscan, Diomede…a taky za nás hráli lepší. Abych odpověděl – v mých očích není takový loser jakým ho vykreslují internetové diskuze, které občas omylem navštívím.

Najhorší hráč, ktorý kedy obliekal dres The Reds?

Pro mě D. TRAORE – a vidíš vyhrál LM. To sou paradoxy

Field of Anfield Road alebo Ring of fire?

When the reds go marching in !

Nová éra LFC. Aká bude? Od čoho to závisí?

Která byla ta stará éra LFC?:)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply