We like: Byť fanúšikom LFC je záväzok na celý život

Prichádza vianočný We like. Tentoraz s navrátilcom do radov redakčného tímu lfcway.com. Tak sa usaďte a príjemné čítanie.


Pino je medzi fans Liverpoolu pomerne známy, veď má za sebou pár sezón redaktorčiny. Svojho času už pôsobil na lfcway.com, dokonca bol medzi tými, ktorí ho pomáhali rozbehnúť, potom prišlo obdobie, kedy riešil niečo iné, ale vrátil sa, čo teší. Mladý pedagóg s utriedenými názormi pre ktorého je LFC stále pútavým je ďalším z radov zaujímavých ľudí, ktorých okrem tímu z Anfieldu spája aj seriál We like.

Po dlhšom čase si vrátil na lfcway.com do pozície redaktora. Prečo?

Áno asi pred dvoma rokmi som skončil ako redaktor, ale na stránku lfcway.com som nezanevrel. Chodil som a chodím pravidelne čítať články a musím povedať, že z hľadiska kvality sú v porovnaní s konkurenciou najlepšie. A prečo som sa vrátil? Rozmýšľal som nad tým už dlhšie, som fanúšikom Liverpoolu už nejaký ten rok a možno aj týmto spôsobom chcem pomôcť. A dúfam, že pomôžem.

Čo by si na lfcway.com zmenil, naopak, čo sa ti páči?

Neviem či by som niečo menil. Články sú kvalitné a pútavé. Vždy je priestor na zlepšenie to je jasné, ale myslím, že nastolená cesta je dobrá. Možno viac histórie a práve tomu by som sa chcel povenovať.

LFC je v porovnaní s érou Hodgsona, či posledným rokom Beníteza na tom herne viditeľne lepšie. V librách vyše 100-miliónová investícia ale prináša až príliš veľa výsledkových výkyvov, LFC sa už tradične doma trápi s papierovo slabšími tímami, atď. Kedy príde očakávaná zmena k lepšiemu? Taká, ktorá The Reds dostane medzi špičku Premier League.

Je to pravda, konečne sa dá na to aj pozerať. Každý tréner má svoju filozofiu a tú treba rešpektovať. Je pravda, malo byť tých bodov viac, ale na druhej strane zlepšila sa hra. Myslím, že treba byť trpezlivý, stabilizovať základnú jedenástku, vhodne doplniť káder a ono to pôjde. Potrebujeme kvalitné krídlo ako soľ. V mnohých prípadoch sme mali smolu, ale vyhovárať sa na to nemôžeme. Myslím, že k lepšiemu to speje a boj o Ligu majstrov je reálny. Teraz prichádza dôležité obdobie, ktoré treba zvládnuť.

Nepremieňanie šancí, a na duel s Aston Villou (2:0) výrazne slabé rohové kopy, celkovo aj štandardky, množstvo tyčiek, brvien (dovedna doposiaľ 17), ešte viac zahodených vyložených šancí a Liverpool tak stráca body, ktoré ho v konečnom dôsledku stoja lepšie umiestnenie. Ako to zmeniť?

Áno, to je pravda, naša gólová efektivita je veľmi slabá. Myslím, že, keby sme vo Villa Parku nedali rýchly gól asi by sme sa zas trápili. Rýchly gól mužstvu pomôže a to hlavne so súperom, ktorý vyložene bráni. Možno chýba kúsok šťastia, pohoda na kopačkách, ale myslím, že sa to zlomí. Potrebuje sa chytiť Suárez. Ten chlapec maká, vie to, ale mu to tam nepadá. Snáď to prelomí a bude strieľať už konečne do siete. Možno by mal väčší priestor dostať Carroll. Downing sa potrebuje tiež presadiť. Tešia ma výkony Bellamyho.

Kenny Dalglish je v pozícii manažéra LFC od svojho návratu už skoro rok. Ako hodnotíš jeho pôsobenie v klube?

Vždy sa dá urobiť niečo lepšie, ale myslím si že mužstvo ide hore a to je dobré. Dal priestor mladým. Jediné, čo mu môžem vytknúť je striedanie. Pripadá mi, ako keby nevedel zasiahnuť do rozbehnutého zápasu.

Najobľúbenejší hráč súčasného kádra?

Steve Gerrard.

Najobľúbenejší celkovo?

Ian Rush.

Ideálna 11-ka?

Reina – Finnan, Carragher, Hyppiä, Riise – McManaman, Gerrard, Alonso, Berger – Owen, Fowler.

Koho by si v kádri The Reds už najradšej nevidel?

Poviem dvoch. Oobidvaja vyzerajú sympaticky, ale Kyut a Lucas nemajú LFC už čo dať.

Ako vnímaš kauzu Evra vs Suárez, kedy francúzsky obranca Man Utd obvinil po októbrovom vzájomnou zápase Uruguajčana z rasizmu? FA s verdiktom otáľa, čo rozhodne na Luisovej pohode nepridáva, prípad vyzerá ako len tvrdenie proti tvrdenou. Kenny Dalglish dokonca nepoprel, že to vyzerá tak, že chce niekto Suáreza očierniť..

Suárez určite nie je anjel, každý pozná jeho výstrelky a každý videl ako sa správa s čím rozhodne nesúhlasím. Ale Evra to už raz skúšal a myslím, že to ešte vyskúša. Presne ako hovoríš tvrdenie proti tvrdeniu. Myslím, že už by sa to malo nechať tak.

Jamie Carragher je teraz pri forme Škrtela s Aggerom v pozícii, na ktorú nie je zvyknutý. Proste nehráva. Dostane sa mu ešte šance, predsa len, už nie je najmladší a nie je vylúčené, že forma a zdravie jeho priamym konkurentom zostane?

Myslím si, že teraz funguje obrana výborne Danny a Škrtel sa skvelo dopĺňajú sú mladí a ak im vydrží zdravie, tak tento post máme skvelo vykrytý. Ešte nech nám to začne strieľať. A Carra ešte priestor určite dostane, je to srdciar.

Prečo fandíš práve LFC? Čo ťa na ňom baví najviac?

Od malička mi prirástlo k srdcu. 🙂 História, Anfield, Ian Rush, Kenny, Steve Gerrard, fanúšikovia, to je len niekoľko dôvodov. Myslím, že byť fanúšikom Manchestru United či City, Chelsea môže byť každý, ale byť fanúšikom Liverpoolu FC je záväzok na celý život.

Na záver. Videl si už LFC naživo?

Nie nevidel, ale dúfam, že v krátkej dobe si tento sen splním. A vieš ako ma to zožiera?

Držím palce, nech sa to podarí čo najskôr a dík za rozhovor.

Diky..snáď čím skôr.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply