We Like: Jsem frustrovaný z výsledků, ale i tak jsme prostě jedna velká rodina

Pamatujete rubriku We Like? Tak ta se vrací ! Opravdu, beze srandy ! Začneme nejprve novými redaktory v našem štábu. Jako první přišel na řadu MengiCZE, vyučený Ajťák, hokejista a úspěšný florbalista s chatrným zdravím.
Ok Mengi, představ se prosím trochu našim čtenářům. Kolik ti je, odkud jsi, co jsi třeba vystudoval, co rád děláš mimo LFC a pod!
Ahoj Ondro, když to vememe od začátku a rycheji, tak je mi 23 let a jsem vystudovaný „ajťák“ v Českých Budějovicích. Jsem, ale z Českého Krumlova, kde bydlím od mala. Paradoxem je, že ale mám rodinu na Slovensku v Šoporni a už jsem zde na webu poznal člověka co tam bydlí. Jsem takový ten sportovní typ, kde se něco hraje tam prostě musím být. Znáš to. Od 5 let jsem hrál hokej do svých 22 let, kdy jsem opravdu byl 4x. týdně na ledě a pořádně jsem se vyblbnul.
Měl sem dobře rozjetou i kariéru ve florbale kde jsem se dostal do výběru reprezentace. Bohužel kvůli opakovanému přetržení vazů a problémům s kolenem jsem musel odvětví sportu na nějakou dobu opustit. Takže teď sem spíš ve sportu jako pozorovatel a snažím se udržet krok ve většině odvětví sportu.
Hokej, florbal..My jsme ale fotbalový web. Je pravda, že fotbal hraje snad každé dítě, ne každý se dostane k lásce jménem Liverpool FC. Jaký je tvůj osobní příběh s našim milovaným klubem?
Já jsem se k fotbalu dostal paradoxně právě v Šoporni. Vždycky jsme tam byli na prázdninách i s bratrancema a já byl nejmladší. Vždycky se sešla celá skvadra kluků, kteří jezdili k babičkám rok co rok a hráli jsme fotbal snad půl dne. Bohužel v mých mladých letech jsem byl vždycky jenom v bráně. Pomatuju si jak dneska, že mi táta koupil dres Dortmundu s Rosickým na zádech. To byl vlastně můj první dres.
K lásce jménem Liverpool jsem se dostal poprvé v roce 2005 na zimním lyžařském táboře, když jsme měli volno a ve zprávách v televizi dávali souhrn zápasů ligy mistrů a tenkrát Liverpool porazil Leverskusen ve skupině 3:1 a Baroš dával gól. Milan je můj oblíbenec z českých hráčů pořád. Nějak mi to utkvělo v hlavě a pak už sem viděl tu mistrovskou cestu každým zápasem. V té době opravdu dávali fotbal v televizi pořád, ne jak dneska že člověk musí mít 5 satelitů a stejně nemá jistotu že něco uvidí. Pak jsem dostal i první Liverpoolský dres a od té doby to šlo ráz na ráz.

 Pravý fanoušek nechybí na zápasech svého klubu. Co vše jsi už stihl vidět?

Já víceméně stihl všechno v tomhle roce, respektive v této sezóně. Vyrazili jsme s přítelkyní do Berlína na přátelák, kde v sektoru hostí to prostě stálo za to! Pak jsem vzal rodiče na Audi cup, protože rodiče jsou zase fanoušci Bayernu. No a v záři už jsem nechtěl odkládat Anfield tak jsem s přítelkyní vyrazili na Burnley. Dá se říct, že jsem si asi zaškrtl všechno v diáři, ale určitě alespoň trip do Anglie zopakujeme.

Jak jsi se dostal k našemu webu lfcway.com?
K webu jako takovému jsem se dostal pár let zpátky. LFCway, je pro mě jedinečný ve směru informací a typu článků, které tu jsou. Člověk co hledá kvalitní čtení a chce se i něco dozvědět by si měl určitě na web najít cestu. Je to naprosto odlišný web od jiných. Protože i kvalita diskuse je tu na velice dobré úrovni.
Díky tobě jsem také dostal možnost stát se součástí toho všeho a odvádět pro klub a tým lfcway to nejlepší co můžu. Jsem velice rád, že můžu být členem tak skvělé redakce jako je tady.
Poslední doubou jsi poměrně velkým kritikem Jurgena Kloppa. Koho co se ti na jeho práci tak nelíbí a koho bys raději viděl místo něj?
No.. Abych tady nerozvlnil horkou diskusi. Já jsem kritikem Kloppa, kvůli jeho alibismu a netoleranci. Klopp je kvalitní trenér, lépe řečeno v době kdy k nám přišel nic lepšího na trhu nebylo a vášeň pro jakou trénuje, skvěle zapadá do stavebnice našeho klubu. Ale Premier League není Bundesliga. Kloppův Dortmund jsem v těch dobách sledoval a byla radost na to koukat, ale tam opravdu stačí dát 3 góly a jiný tým vám většinou nedá ani ty dva. Vychoval si hráče se kterýma pracoval, ale tady v Liverpool doplácí na svou zkušenost z pohledu bránění. Ví moc dobře, že obrana prostě není to pravé, ale stejně se s tím nesnaží něco udělat.
Přesto, že je u nás už nějaký ten pátek s klubem nic neuhrál. Měli jsem 2 finále, ani jedno nám neklaplo. Mě se na tom všem nelíbí ten názor, že za Rodgerse tu hrál hlavní hru Suaréz a všichni povídali, že díky němu si tu Rodgers udělal jméno. Pokud se ale podíváme na hru nynějšího Liverpoolu, pokud je zdravý mané a coutinho, tvoří z většiny zápasu právě tito dva a Salah. Já bych tu nikoho nechtěl vidět, já věřím v Kloppa, věřím, že naše časy přijdou a on toho bude tvůrcem. Já věřím v to, že i on se poučí a třeba příští sezóna bude to pravé.
Třeba příští sezona….krásné klišé fanoušků Liverpoolu. Vážné věříš, že něco se prostě musí povést a ten titul prostě uděláme?

Řekl jsem to schválně a vidím, že i ty ses pěkně na tu větu zaměřil, že ti něco říká. Víš co, já osobně nic nečekám. Jednou jsem slyšel to přísloví, že klub si nevybíráš, ale on si vybere tebe a postupem času prostě chápu. že to platí na 1000%. Já se těším na každý zápas, těším se jak si zase za diskutujeme a budeme mluvit na nějaké téma. Liverpool je vášeň a i když se nedaří pořád jsme jedna velká rodina.

Ale jo, čekám tenhle rok vítězství v LM 😀
 😀 😀 😀 Tak aspoň něco přeci jen 🙂 Asi se všichni shodneme, že posílit je třeba hlavně na místě stopera. Vidíš tam jako ideální variantu Van Dijka nebo máš jako sen někoho jiného?
Určitě se shodneme na tom, že je potřeba posílit. Já bych rád viděl i posilu do zálohy, vždycky dávám za příklad Tottenham, který je teď kvalitou zálohy i obrany úplně jinde než 2-3 sezóny zpátky. Já Van Dijka nasledovaného nemám, většinou jsem pouze četl weby ať už zahraniční nebo tuzemské o zájmu a o jeho kvalitách. Pokud to bude pro nás opravdu posila hodná těch peněz tak budu rád. Já chtěl v LFC Manolase a Benatiu, bohužel ani jeden nepřišel takže v tomhle chci být zpátky ať něco nezakřiknu. Otázkou je jestli třeba takový Goméz by nemohl být ten kámen obrany.
Mohl, ale je otázka jestli tam může dostat příležitost. Možná po návratu Clynea do sestavy. Jaké tipuješ umístění pro letošní sezonu?
Já doufám, že Clyne a Trent budou tvořit stabilní dvojici a on se přesune na stopera. Přece jen by to dávalo smysl.
Tak to je těžká otázka to umístění. Doufám, že vyhraji tipovačku 😀 Ne, ale zpátky k věci. Pokud ukopeme top4 tak to bude úspěch. Nezačali jsme nejlíp, ale člověk když se podívá na tu tabulku tak máme jen 2 prohry, což není zase tak hrozné. Pro mě je teď důležité porazit Saints a Chelsea abychom si opravdu ten krok udrželi. Pokud po pauze tohle zvládneme a v nabitém prosinci nám bude přáno máme se na druhou část sezóny na co těšit.
Patříš k fanouškům té mladší generace a tak tě dominance v Evropě stejně jako poslední titul minuly. Jaký úspěch LFC ti nejvíce utkvěl v paměti? Případně jaký památný zápas? Vynech prosím Istanbul 2005, ten bychom asi napsali všichni 🙂
Přesně tak jsem ta mladší generace. Ohledně toho památného zápasu, bych rád řekl zápas s Manchesterem city. V té skoro mistrovské sezóně, kdy rozhodl Coutinho tou fantastickou střelou na 3:2 a chybělo tak málo a měli bychom titul. Pomatuju si jak dneska, že jsem to viděl do stavu 2:2 a musel sem jet na zápas a v autě mi pípl livesport a já začal křičet na celé auto. Tohle byl asi ten nejlepší moment. Pak bych klidně mohl říct i zápas před rokem na Evertonu a Maného gól v závěru. Byl jsem v tu dobu v Thajsku a tam se hrálo v noci a měl sem sen, že Lallana rozhodl zápas v 90 minutě. Ráno se vzbudím a Mané to tam zničil 🙂
Děkuji moc za rozhovor a snad budeš mít chuť do psaní jakou zatím máš 🙂
Taky moc díky 🙂

 

 

21 Comments

 1. Trapy

  8. novembra 2017 at 17:14

  Super rozhovor Mengi,Xabi👍 Klub si nevyberas, klub si vyberie Teba- parada👍

 2. robroy

  8. novembra 2017 at 17:41

  Myslím Ondrej, že Tvoj nábor redaktorov bol celkom úspešný, snád sa nájdu ešte aj další a tá práca sa potom rozdelí medzi viacerých fanúšikov..

  Nová krv tu na LFCWAY bolO jednoznačne potrebná, lebo jedna skupinka vystarla a druhá bohužial stratila chuť k práci navyše, spoločným menovatelom zdá sa je LENIVOSŤ, ale to je problem väčšiny..

  Odpovede na „drzovky“ šéfredaktora zaujali a na niektoré otázky však mám názor opačný.. Myslím, že otázky okolo J. Kloppa su aktualne a na mieste, úprimne, kto z nás neočakával trochu viac na poli športových výsledkov,či úspechov, kde sme pokročili snád len málinko(ak vôbec). Takže ak zhrniem, Kloppova práca v BVB bola priam inšpirujúca, kým v LFC je to len také prešlapovanie. „V snáď“ už neverím, neverím oživenia, ani oživovania kádra nehrozi, celý problem má spoločneho menovatela a ním sú naši chytrí majitelia, ktorí sa prioritne zbavili drahých hráčov..Čo aj znamená spriemernovanie kvality jednotlivcov, čiže celkovo kádra.

  Ale klub ekonomicky ozdravili, ktory im ale dnes zarába, na ktorý sice postavili novú tribunu, ALE(zvýšené vstupné a plus kapacita len zase FSG leje dalšie doláre do vrecka..atď…Smutné je, že fanušik, (ako ja) ktorý má možno trochu vyššie očakávania a rád by videl a zažil v priammom
  prenose aj zisk nejakeho hmatatelneho titulu je sklamaný a dúfania má už práve dosť..

  • Xabi18

   9. novembra 2017 at 11:57

   Souhlasím 🙂 Nábor se povedl a jak Mengi tak Steeler předvádí neskutečnou práci a hodně mi s kwopem (možná ještě zivlem :-)) pomohli. Kezbych taky měl ten novackovsky elán pro každodenní práci, ale po těch letech frustrace se ta motivace hledá velmi těžko, kwop by asi mohl nejvíce vyprávět 🙂
   Snad to chlapcům co nejdéle vydrží a bylo by fajn kdyby přibyli 3-4 noví lidé, hned by to bylo veselejší 🙂

 3. MengiCZE

  8. novembra 2017 at 18:35

  Těším se na program v prosinci 😀

  • Trapy

   8. novembra 2017 at 18:52

   No tieto 2 tyzdne to je nocna mora😂 Hokejista, a co si hravlal,aky post?

   • MengiCZE

    8. novembra 2017 at 18:56

    Pevně věřím v plný počet bodů.!

    útočník.. 😀 Ale byl sem takovej hokejovej Coutinho. Tvořil jsem a nahrával..A když sem dal gól tak stál za to 😀

    • Trapy

     8. novembra 2017 at 19:29

     Takze asi centra,Saint’s musime rozbit na sracku,min. 4:1 ,uz len za to co nam porobili v lete s Dijckom 😤

 4. MengiCZE

  8. novembra 2017 at 19:04

  10 milionů pokuta pro Keitu za padělání řidičáku. Se vší skromností jsem hodně zvědavej co předvede tady

 5. Trapy

  8. novembra 2017 at 19:11

  Teraz ma napadlo,ty hokejista( ja som hraval basket,takze v pohode:-)),mam uzasne spomienky na Ostravu,mal tam vtedy prist aj Xabi,hrali sme zapas Slovensko- Rusko.Mal som tam byt jednu noc,ale nakoniec som bol tri,a to len preto ze sofer nemal viac tabletiek na srdce:-))) Byval som v Imperiali totiz,hned vedla Stodolni,a tam bolo otvorene 24 h a jeli sme s Finmi,Amikmi a Darom Rusnakom:-)kapitanom Ceskoslovenska 86;ked sme sa stali v Praze majstri sveta. Ale bola sme super partia,Miso Gulasi,vtedy hraval voSvedsku,Misko Papadopulos,byvaly cesky repre,Lubo Guldan byvaly slov.repre.Asi ich poznas:-) Gulasi bol vtedy zalaskovany,napichol si Repkovu zenu( fotbalista),tak sme si z neho robili prdel:-))) Svet je maly.Poslem Ti na mail fotky z tej Ostravy,strasne rad na to spominam….

  • MengiCZE

   8. novembra 2017 at 19:18

   Dobré fotky! Jo jak říkáš svět je malý. Ale aspoň si ho užíváme! V ostravě sem nikdy nebyl, pocitam ze to tam take neni na stodolni pro každého:-D

 6. keeno

  10. novembra 2017 at 0:14

  Uprimne slova mengi , to sa ceni , krasne ako aj trapy poznamenal si povedal, ze klub si ta vyberie

  Klopp s Dortmundom urobil revoluciu futbalovu, pracoval s mladymi neznamymi hracmi, zameral sa na rychlost , zrucnost, totalny utok a neunavne behanie ala kuyt nazvane gegenpresing

  Hracov piplal a rozvijal hlavne spracovanie lopty a praca s loptou,, mal stastnu ruku aj pri vybere hracov, vytvoril novy system, ktory nielen fungoval, bol efektivny naviac to bola futbalova krasa

  Nic vsak nie je vecne a po cca styroch rokoch na vrchole, s jeho totalnym futbalom prichadzal pozvolny utlm , jednak ho konecne ine timy zacali citat a bayern vykupil vsetky dolezite kolieska

  Z pohladu utoku a jeho apdejtovania viery kloppovej byt este silnejsi ho chapem, aj jeho tvrdohlavost , vieru v jeho utocny system styl, ale bez super brankara a super obrany to nevybuduje

  Otazka pre mna? Su dva roky dostacujuci cas, v klube akym Liverpool FC je posledne roky? Urcite nie

 7. kwop

  10. novembra 2017 at 15:32

  Xabi, Mengi, veľmi príjemné prekvapenie..som pár dní off a vy sa o web staráte parádne 🙂

  mengi a Steeler sú skvelí,okrem energie a faktu,že ich písať o LFC baví je super, že sa neboja napísať svoj názor..

  PS: Suárez naozaj urobil Rodgersa…ten pako nebol bez neho schopný ničoho… A to fakt;)

 8. SHRLY

  1. decembra 2017 at 13:27

  Dúfam že sa naplní to že Gomez by mohol hrať stopéra, uvidíme. Každopádne fajn rozhovor v dosť veciach som sa s tebou vedel stotožniť nakoľko sme rovnaký ročník, a tiež ma minula dominancia LFC, a fanúšikom som vlastne len 6 rokov takže žiadne veľké úspechy som nemal možnosť oslavovať.

 9. ponts

  5. decembra 2017 at 16:25

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

  http://vitosen.blogspot.cz/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply