We like: LFC nebude nikdy priemerný

Bez neho by lfcway.com bol len ťažko. Alebo keď aj, tak určite v inej a neskoršej podobe. Rubrika „We like“ pokračuje vždy ochotným chlapíkom, ktorého sa oplatí spoznať.


Čo si pamätám, tak vždy bol maximálne, alebo ešte viac vyťažený, na kamarátov si však aj napriek tomu vždy našiel čas. LFC je jeho srdcovka a jedným zo snov je návšteva Anfieldu, ktorá sa mu určite raz splní.

Ak by ste sa Divočáka spýtali, komu nefandí, tak by odpoveď bola zrejmá, mancs, na druhej strane má rád fans LFC a o klube ako takom si nemyslí, že bude niekedy priemerný, lebo je jednoducho špeciálny.

Keď pred skoro 2 rokmi odišla vyše polovica redaktorov z liverpoolsky.net, poúkol si, že vytvoríš lfcway.com, resp. ho spojazdnil a vyriešil tie technické veci, čo k tomu patria. Sám si ale zostal na liverpoolsky.net. Prečo potom tá práca na novom web?

To je jednoduchá odpověď – několik let jsme spolupracoval a byli každý den v kontaktu. Za tu dobu jsme se stali celkem dobrými kamarády a proto když jsi odešel z liverpoolsky.net tak jsem se zeptal jestli budeš chtít psát dál o LFC. Řekl jsi, že si chceš chvili odpočinout, ale že později budeš chtít rozhodně psát dále a tak jsem ti nabídnul pomocnou ruku s rozjetím nového webu. A i těd když už spolu tolik v kontaktu nejsme (to je spíš mým pracovním vytížením) tak si myslím, že spolu dobře vycházíme.

Ako hodnotíš to, že tvoj domovský web už vyše 24 mesiacov „ide“ bez starých mien?

Od vzniku prvních stránek (někdy v roce 2004) až do současnosti urazil liverpoolsky.net obrovský krok cesty. A ja jsem VŠEM lidem, kteří se na webu kdy podíleli a podílejí nesmírně vděčný a každého z nich si velmi vážím. V době kdy jsi odešel, tak s tebou odešlo i několik dalších redaktorů a přiznám se, že jsem měl z toho trochu strach. Přeci jen nebyly časy liverpoolsky.net vždy jen růžové a byly doby kdy jsi web někdy táhnul dokonce sám.

Nicméně po tvém odchodu se žezla hlavního redaktora ujmul oNDRA, který udělal nábor nových redaktorů a i když ne všichni vydrželi tak v současné době si myslím, že je základna redaktorů celkem stabilní. Pak je to takový přirozený koloběh . Přeci jen představy některých lidí, ktřeří se příhlásí jsou trochu odlišné a ne každý má tů vůli a čas. Navíc to dělají zadarmo a proto když přijde např. rodina tak už jsou priority většinou někde jinde. Jsem rád, že náš web to ustál a proto to hodnotím kladně. Byla to další zkušenost a ty jsou k nezaplacení.

Ako vnímaš lfcway.com? Podľa mňa sa mylne berie ako konkurencia liverpoolsky.net, pretože je obsahovo úplne iný – nebulvárny, neprvoplánový, navyše liverpoolsky.net má meno, ľudia ho roky poznajú.

Pokud půjdeš na liverpoolsky.net, přečteš si nové články a pak půjdeš na lfcway zjistíš , že ze 70% tam jsou „stejné“ články – předzápasové a pozápasové komentáře, překlady z různých anglických webů a až potom je to vlastní tvorba. Nejsou to uplně všechny články, ale většina článků si je prostě podobná. Není to jen tady, ale i na ostatních webech píšících na stejnou tématiku. Osobně neberu LFCWAY jako konkurenci. Pro mne je to další web píšící o LFC. Rozdíl mezi tímto webem a liverpoolsky.net je podle mne ten, že zde lidé mají více chuť vyjádřit své názory.

Dřív těch názorů bylo dost i na live.net jenže potom přišly masy nových fanoušků, kteří se snaží dokázat, že jsou ti největší fans a nejlepší odborníci, ale dávají to najevo pouze v komentářích, které bohužel většinou neobsahují příliš mnoho kvality. Na druhé straně jsem například rád když přijde nový fanoušek, a nejdřív si o klubu něco zjistí (nejen rok založení , název stadionu a jména hráčů, ale věci z historie) a až potom začne reagovat. Potom ty názory i trošku vypadají, ale liverpoolsky.net možná trošku doplácí na popularitu. Přeci jen za klávesnicí je každý fotbalovým expertem a obrovským „tvrďákem“.

„Uživí“ sa v česko-slovenskom internetovom priestore aj viac ako jeden fans web i LFC? Je vôbec možné, aby bol len jeden, za to ale kvalitný, resp. taký, kde by si každý našiel, to čo ho baví?

Rozhodně uživí. Ono již zde je několik webů, které fungují a záleží jen na těch lidech co ten web dělají jestli budou mít sílu ten web táhnout i když nebudou mít návštěvnost anebo naopak když ji budou mít až příliš velkou a budou poté bojovat s větrnými mlýny. Ad – jeden web – když se podiváš z pohledu fanouška LFC – opravdu by jsi chtěl aby byl jen jeden web??? I když je mým domovem Liverpoolsky.net, tak umím zajít i na jiné weby. Ono když si to vezmeš – pokud by jsi byl redaktorem liverpoolfc.tv – tak by jsi nechtěl chodit na liverpoolecho, lfchistory, thisisanfield a spoustu dalších webů které obsahují spoustu zajímavých a odlišných nazorů?

Práca, škola, rodina, kopec ďalších aktivít. Zostane z času na čas vôbec čas na zápas LFC?

V poslední době velmi málo. Kde jsou ty časy kdy jsem sledoval všechny zápasy živě. V současné době mi největší čáru přes rozpočet dělá škola, kterou studují dálkově a dost často si umí vybrat výuku v den zápasu 🙁 Prostě potom musím počkat až se zápas objeví na netu ke stažení a podívat se na záznam, ale když už člověk zná výsledek, tak v tom není ten správný adrenalin. Další čarou přes rozpočet je moje práce, protože dělám na směny bez ohledu na to, který je den nebo svátek. I když si umím vzít v době zápasu přestávku abych alepsoň na chvíli mrknul na část zápasu. Nejjednodušší situaci mám doma. Manželka dobře ví, že v době zápasu jsem v jiném světě a že ani nemá cenu se pokoušet se mnou komunikovat protože ji stejně neslyším a tak vezme děti ven a nechá mne v klidu vychutnávat zápas.

Komu z liverpoolskych rivalov nepraješ? Naopak, kto ti je sympatický?

Komu nepřeji. To je jasné (Manchester) United. Kdo mi je sympatický??? Z klubů z PL mi je celkem sympatický Fulham z nižších anglických soutěží Leeds a Cardiff.

Tipy na majstra a tímy, ktoré z PL vypadnú?

Chelsea tento rok zatím vypadá velmi silně, Manchester City se celkem slušne posílil, ale otázkou u City je jak se podaří sladit kádr. Nicméně já jsem spokojen s naším týmem a veřím, že svou kůži nedáme lacino a budeme se rvát!

Ako hodnotíš pôsobenie Beníteza v LFC?

Když přišel tak jsme vyhráli LM, rok poté FA Cup a toho si vážím. Jeho pracovitost byla (a stále je) neskutečná a já jsem z jeho příchodu byl celkem příjemně překvapený. Nicméně jeho neosobní přístup byl podle mne tím co mu podrazilo nohy. Z mé strany hráči potřebovali nový impulz a proto jsem rád, že je v LFC nový trenér. Benitez dovedl do Liverpoolu spostu hráčů, kterých jsem v LFC rád viděl a vidím (Garcia, Alonso, Reina, Torres…), ale taky některé z kterých mi vstávali vlasy na hlavě (Nunez, Pellegrino, Zenden…) dokázal, že umí témeř zničit výborného hráče (Keane) a taky za co jsem se na něj dlouho hněval bylo to, že nechal odejít Bellamyho.

Mnozí, kteří mne znají tak ví, že Bellamy je můj oblíbenec a proto jsem tento krok neuznával. V době kdy Bellamy odcházel tak bojoval se zraněním, nicméně zranění nebylo tím důvodem proč odcházel. Jestli tím důvodem byla potyčka s Riisem, která pak měla za následek výborný výkon obou jmenovaných v zápase s Barcelonou, zůstává pro mne záhadou. Bellamy nebyl jediný takový hráč,který musel odejít ale pro mne to byl jeden z nejméně pochopitelných odchodů. Benitezove působení je pro mne celkem rozporuplné. Někdy se nám dařilo míň a někdy víc Např. v sezoně 2008-2009 jsem dlouho věřil, že se nám podaří získat titul a on je tím pravým který nás k tomu dovede. Nicméně se to nepodařilo a člověk si říkal, že už jsme pouze krůček a že další sezona bude už úspěšná. Jak to dopadlo všichni víme.

Čo Hodgson, vydrží viac ako 2 roky, resp. posunie LFC kvalitatívne vyššie?

Spolu s O´Neillem byl pro mne tím kterých jsem chtěl vidět na místě Beniteze. Je otázkou jak se mu podaří se s tím poprat nicméně věřím, že to zvládne. Jeho práce ve Fulhamu se mi velice zamlouvala a i s jeho dosavadní prací v LFC jsem spokojený.

Moores alebo Gillett jr & Hicks? Kto ako majiteľ viac pohorel?

Gillett&Hicks. Moores je fanoušek Reds a vše co se snažil dělat podle mne dělal se snahou pomoci klubu. Což se o američanech říct nedá. Ti dělali vše se snahou pomoci sami sobě.

Si spokojný s tým, že je LFC opäť v amerických rukách?

Poprvé když jsem se dozvěděl, že se jedná o další Američany tak jsem si řekl: „Paráda – z bláta do louže“. Ale to byla prvotní reakce, která vyplynula z toho, že jsem neměl čas si o NESV nic zjistit. Jenže skutečnost je jiná. Není Američan jako Američan a já si myslím, že pod NESV nám bude rozhodně líp než pod duem G+H.

Čo si od NESV sľubuješ?

Když přišli Gillett jr s Hicksem, tak to byla pouze spousta řečí o tom jak bude nový stadión a peněz na nákupy a výsledek už známe. NESV je v tomto ohledu velmi opatrná.  Určitě to nebude žádné bezhlavé utrácení peněz, ale nad každou investicí bude pečlivě rozmýšlet. Pokud udělá ze značky LFC prosperující klub, který bude hrát pohledný fotbal tak budu nadmíru spokojen. Další věci navíc už budou jen bonus.

Máme ešte vôbec šancu pobiť sa o TOP 4? Nie je už konkurencia aspoň o krok vpredu?

Osobně pojem TOP4 neberu. Ani nevím proč se tento název v poslední době tolik používá. Možná to bude tím, že týmy v první čtyřce postupují do LM. Nicméně tento pojem přišel spíše s érou Chelsea. Je otázkou zda bude pojem TOP4 nadále aktuální pokud Liverpool vyhraje ligu a za ním bude Man. City, A. Villa a Tottenham a až poté CFC, MU a Arsenal (jedno v jakém pořadí). Bude to snad poté TOP7??? Nicméně ke kořenu otázky – ANO myslím si, že Liverpool je kvalitním týmem a má na to bojovat o vrcholné příčky tabulky.

Čo si na súčasnom LFC ceníš najviac?

Fanoušků. Těch sem si cenil vždy. Dále pak hráčů, kteří jsou hrdí za to, že můžou hrát za Liverpool.

Dalglish alebo Gerrard?

Dalglish. Steven sice toho dokázal spoustu, nicméně Kenny je King! Steven stále hraje a může toho ještě spoustu dokázat ať už jako hráč nebo trenér. I když co se týká trenérské kariery tak si myslím, že Carra bude pravděpodobně lepším. Ale to jsou už jen spekulace.

Je už LFC len priemerný klub?

LFC nebude NIKDY průměrným klubem. LFC je SPECIAL ONE.

Dokáže vôbec Hodgson dať tímu a hlavne hráčom nový impulz, iskru, niečo, čo ich posunie na vyššiu kvalitatívnu úroveň?

Určitě. Myslím, že už jsem se o tom dost zmínil v předchozích odpovědích.

Ako sa ti ale pozdáva jeho doterajšie nie príliš úspešné pôsobenie na AR?

Podle mne je příliš brzy na to hodnotit jeho práci. V prvním zápase (Arsenal) jsme začali hrát až když jsme byli v deseti lidech.

Další zápasy byli na pohled strašné a většinou jsme začali hrát až v druhém poločase nebo po inkasovéném gólu (jestli vůbec). Rozhodně ty poločasy bývají dost odlišné a moc se nedařilo. Na hráčích byla nervozita, která se projevovala v celé hře. Hráči jsou pod velkým tlakem a čeká se po nich velké věci. Jenže ty nepřijdou mavnutím kouzelného proutku. Nicméně někdy může stačit jeden povedený zápas a vše může být jinak.

Nyní jsme takový zápas odehráli (Blackburn, 2:1). I když hráči udrželi tempo jen do nějaké 70 minuty tak od začátku to byl úplně jiný fotbal. Je otázkou jestli na to měla vliv změna majitele (proti Napoli jsme hráli mizerně) anebo nová forma tréninků kterou Hogson přivedl do Melwoodu. Když jsem viděl fotky z tréninku před zápasem tak  jsem si říkal, že to nevypadá, jako klub který by měl být v krizi. Hráči měli výbornou náladu a šlo vidět, že se bavili.

Takže pokud přišli na jiné myšlenky, díky kterým se změnil herní projev, tak i to může být výsledkem práce Hogsona. Ono mé hodnocení je nyní ovlivněno jedním slušně odehraným zápasem, ale já věřím, že to proti Boltonu zopakujeme a budeme pokračovat v tabulce směrem nahoru.

Tvoje LFC prianie?

Teď nevím jestli jsem tuto otázku pochopil správně.

Pokud se tato otázka týká toho co si přeji pro klub, tak je mou odpovědí, aby nový majitel zajistit stabilitu klubu.

Pokud je otazkou co si přeji aby se mi splnilo – podívat se do Liverpoolu. Z různých důvodů se mi to již několik let nedaří a tak snad doufám, že jakmile dostuduji a dodělám opravy domku tak se konečně dostanu na vytoužené místo. Taky doufám, že mi to opětovně nepřekazí nějaký úraz 🙂

pozn. rozhovor je o septembra 2010, 27.10., teda v deň vydania bol doplnený

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply