We like: Na hřišti jsem jako Johnson, Lucas a El Zhar v jednom

Zjevem trochu připomíná zpěváckou kometu, Eda Sheerena. Na hřišti je, jak sám říká jako Johnson s Lucasem. Profesně by chtěl do společnosti Bosáka. Další z členů redakce lfcway.com se Vám představuje, Švandík.


Stejně jako kwopor se pohybuje mezi novináři. Studuje na Masarykově univerzitě Žurnalistiku a v Brně občas chodívá do Arény, kde sledují zápasy LFC fanoušci. Když jsem ho poznal osobně, právě v Aréně při remíze se Swansea a říkali jsme si, jaká ten Moses může být posila, po zápase jsem jaksika neměl kde přespat a Švandík mě bez váhání vzal k sobě, jako správná rodina LFC 🙂

Tak teda mladej, představ se ve zkratce našim čtenářům prosím.

Blbější otázku na úvod nemáš?  🙂 Jsem dvaadvacetiletý student žurnalistiky, který miluje fotbal a především pak Liverpool. Sám fotbal aktivně hraji, ale už to není taková sláva, jako bývala za mých mladých let.

Jinak pocházím z menšího města Moravské Budějovice na úplném jihu Vysočiny. Chodil jsem tam na gymnázium, odkud jsem směřoval své kroky na Masarykovu univerzitu do Brna právě za žurnalistikou, protože už od raného dětství bylo mým snem komentovat fotbalová utkání. V době rozhovoru právě sedím v redakci Třebíčského deníku, kde jsem na povinné praxi a píšu článek o psech v útulcích.

Na jakém postu nastupuješ ve svém týmu?

Složité odpovědět. Momentálně zastávám pozici lepiče sestavy.  Od žáků až po dorost jsem hrával středního záložníka. Jak defenzivního, tak ofenzivního. Po přestupu mezi muže jsem po sezóně na křídle s fotbalem skončil. Po dvou a půl letech mě znovu přemluvili, abych šel pomáhat alespoň na lavičku a rozhodl jsem se na to kývnout. Teď toho lituji, protože jeden zápas hraji na levém bekovi, další na pravé záloze a teď naposledy jsem si zahrál konečně i uprostřed zálohy.

Takže takový kvalitnější Emre Can jo? 🙂

Řekl bych to spíš takhle, na beku Glen Johnson, na středním záložníkovi Lucas a na křídle třeba El Zhar. A s fyzičkou jsem na tom asi jako libovolný brazilský útočník po třicítce.

Takže ta kvalita tam je určitě značná  Co tě přivedlo k Liverpoolu?

Nejprve jsem měl jako malý kluk mnohem raději hokej než fotbal. Mým hrdinou byl Dominik Hašek. Pak jsem ale začínal přičichávat k fotbalu a kolem roku 2000 začal hrát FIFU, kde jsem si vždy vybral Liverpool. Popravdě už ani nevím, co mě k tomu vedlo. Nejspíš za to mohl Patrik Berger, jehož dres jsem jednou dostal. Byl zelený s Carlsbergem na přední straně. Poté jsem dostal ještě liverpoolskou šálu a bylo vymalováno.

Hašana máme jako svůj dětský vzor asi všichni, přeci jen, Nagano nepustí. Co fotbalové vzory? Zizou? Ronaldo?

Steven Gerrard a Pavel Nedvěd. Oba byli srdcem svých týmu a nevyčnívali ani tak technickými dovednostmi jako bojovností a zarputilostí. Navíc hráli na stejných postech jako já, takže jsem měl jasno. Zidane, Figo, Cafú nebo Roberto Carlos byli také fantastičtí, ale vzory jsem měl ve dvou prvně zmíněných hráčích.

Kde jsi prožíval finále LM 04/05, pamatuješ se vůbec ještě?

Vzhledem k tomu, že mi bylo dvanáct let (Bože, to letí), tak jsem ho prožíval zcela pochopitelně doma u gauče.  Tehdy jsem to ještě tolik neprožíval, ale i tak to bylo něco nezapomenutelného. I tenhle večer upevnil mé pouto k Liverpoolu.

Na druhou stranu mě trochu mrzí, že se ta noc neodehrála třeba vloni. Přeci jen prožit si to s dalšími fanoušky někde v hospodě, to musel být zážitek do konce života.

Taky bych to rád vyměnil za ten gauč. Ale vítězná noc se může opakovat docela brzy. Je za námi los letošní LM co na něj říkáš?

Upřímně řečeno, jestli nepostoupíme, tak je to ostuda. Strašně jsem si přál Barcelonu, protože bydlím s jedním Culé a mělo by to pro nás velký náboj. Ale Real Madrid můj požadavek na atraktivního soupeře v pohodě splňuje. Nechci snižovat kvality Basileje, ale koho hratelnějšího jsme mohli z druhého koše dostat? A z Razgradu sice nadšený nejsem, protože tam mi to smrdí nějakou ostudou, ale pořád lepší než dostat AS Řím. Na los si vážně stěžovat nemůžeme

S tímto souhlasím. Co Anfield? Už jsi měl tu poctu nebo tě to teprve čeká?

Bohužel, na Anfieldu jsem ještě nebyl, i když bych tam moc rád. Paradoxně už jsem naživo viděl i Everton, ale Liverpool ne.

Kde a proč viděl Everton?!

V Olomouci hrál se Sigmou v Evropské lize (tehdy to myslím byla ještě UEFA). Kamarád měl lístky a pozval mě ať jedu s ním. Sice je to rival, ale pořád klub, jaký tady nehraje každý týden, a proto jsem neodmítl. Od té doby chodím už jen na Zbrojovku.
Měl bych asi říct, že ne, co?  🙂 Z pohledu někoho, kdo o tom snil od dětství je to super obor i celá fakulta. Bohužel na ní musíme mít dvouoborové studium a z nějakého mě záhadného důvodu jsem si k ní zvolil Bezpečnostní a strategická studia a není den, kdy bych toho nelitoval. Ale žurna je skvělá. Volíš si dost praktických předmětů podle toho, na co se chceš zaměřit. Navíc to není nic, co by se nedalo u zkoušek složit. To přijímací řízení bylo u tohoto oboru asi nejtěžší.To tedy chápu   Jaké je to na žurnalistice? Já sám jsem se zkoušel na tento obor dostat. Bohužel mé naděje uhasilo přijímací řízení kde jsem shořel jako svíčka a musel jsem vzít zavděk Fsps. Mám čeho litovat?

To teda rád slyším no… 🙂  Na co se tedy zaměřuješ ty? Na další bulvární, ehm..mrd**u, nebo snad Míra Bosák?

Já se chci jednoznačně vyprofilovat jako sportovní novinář. Uvažuji, že příští léto bych požádal o stáž ve sportovní redakci České televize a pak uvidíme. Teď jsem na povinné praxi, kde musíme psát zpravodajství bez nějakého zaměření a ne, že by mě to nebavilo, ale rozhodně si psaní tolik neužívám.

Nehledě na současnou kvalitu komentátorů. Cítím svoji šanci… 🙂

Ani se ti nedivím  ta kvalita tam prostě jak u nás, tak na Slovensku téměř není .Můžeme trochu zamířit k našemu webu. Kdo tě na něj a kdy přivedl?

Jejda, mám takový pocit, že to na podzim budou dva roky v redakci LFCWAY. Dříve jsem jen pročítal „náš“ web i konkurence. Pak jsem ale nastoupil na vysokou, seděl na přednášce a v duchu jsem si říkal, kolik mám času a že když už tu žurnu studuji, měl bych i psát. Konkrétně pro tento web jsem se rozhodl, protože v té době byl v redakci Leoš Nejerál (nepamatuju si přezdívku), který bydlí kousek ode mě a tak jsem u něj zjistil nějaké informace a bylo to.

Každý by se tě mohl zeptat na to co se ti na našem webu líbí nejvíce, ale proč to dělat, co se ti naopak na našem webu nelíbí?

Chybí mi větší aktivita čtenářů pod články, i když mi přijde, že se to v posledních dnech trochu lepší. Hlavně v článcích po zápasech, tak snad to není jen moje zdání a bude to tak. Jinak mi nic moc nevadí, LFCWAY je parádní místo!

Očekával jsem trochu více kritiky ….:) A přeci jen se zeptám, čím ti web imponuje?

Naopak se mi líbí, že když už někdo pod článkem komentuje, bývá to věcná debata. Žádné urážky, nadávky. A samozřejmě také to, že neskáčeme po kdejakém žvástu a publikujeme pouze ověřené informace.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply