We like: Najhoršími hráčmi LFC sú Carroll a Adam

We like je tu s ďalším vydaním. Tentoraz sa do úlohy toho, kto kladie otázky dostal AR77, aby ich nasmeroval ku kamarátovi.


Vlado je takmer 30 ročný týpek od Serede, ktorý fandí Reds a tak som mu položil pár otázok. Kamoš, s ktorým spoločne zdieľame posmešky za výkony, ktoré nám poslednou dobou servíruje náš tím.

Tvrdíš, že neprispievaš do diskusií na liverpoolskych fans stránkach. Navštevuješ ich vôbec?

Ale áno, len necítim potrebu písať. Zväčša si len prečítam článok, diskusiu veľmi nie, na liverpoolskom nete je 100 príspevkov a to sa mi ani čítať nechce, a lfc way…vystačíte si aj bezo mňa.

Viem o Tvojej povestnej nenávisti k Manchestru Utd. Priblíž nám, čo za ňou stojí?

Ono sa to nenávisťou nazvať nedá. Veď nemám problém pokecať aj s fans tohto hnusného klubu, problémom je, že ich je v našom okolí veľmi málo normálnych. A baviť sa s idiotmi, ktorí si prečítajú na teletexte výsledok, v novinách, že Suárez je rasista a podobne, fakt nemusím.

Prejdime k LFC. Kedy a prečo si začal fandiť?

Odpoveď je jednoduchá. Po neskutočnom finále Pohára UEFA s Alavesom (5:4pp). Prečo? Asi za tú nezlomnosť v zápase, ale hlavne to bol úžasný zážitok a odvtedy som začal sledovať LFC viac. Teda v rámci možností, lebo tých tak veľa ako dnes nebolo.

Pamätám si istanbulské finále, ktoré sme pozerali v bare. Bol to Tvoj najkrajší zážitok s LFC?

Na ten ešte len čakám. Ale doteraz určite áno, veď si pamätáš, ako nás posielali domov vyplakať sa a vyspať a potom ten neuveriteľný obrat, bar takmer obrátený hore nohami a spev až do rána….Lenže je to tak dávno a odvtedy nič, len čakáme.

Veď sme vyhrali Carling Cup. Konečne trofej, málo?

Jasné, CC potešil, ešte viac by potešil FA Cup a najviac titul, len k tomu je ďaleko, ale verím, že sa dočkáme.

Po peripetiách s kovbojmi (ex-majitelia LFC Hicks a Gillett jr., pozn.), prišli znova „amíci“ (Fenway Sports Group), aké máš očakávania?

Budúcu sezónu titul :)) hehehe, nie žartujem. Mám pocit, že napriek tomu, že futbalu moc nerozumejú, vedia ako vybudovať úspešný tím. Dúfam, že ich cesta bude úspešná a dovedie klub kam patrí. Ich kroky sa mi zdajú premyslené a priznám sa, že napriek strašidelnej ligovej súťaži, sa mi páči stávka na mladých, na ktorých by mal byť klub v budúcnosti postavený. Bude to, ale beh na dlhú trať, čo ukazuje aj tento ročník PL.

Takže nie si nahnevaný z výkonov a výsledkov túto sezónu?

To som nepovedal. Len som nečakal boj o titul, ale určite ani to, že v tomto čase budeme úplne mimo boja o Ligu majstrov. Síce nerád, ale objektívne musím priznať, že Man Utd je ďaleko pred nami, Arsenal tiež, City a Chelsea sa nemôžeme rovnať v nákupoch a Spurs budujú mužstvo pár rokov, takže reálne ako strop som videl maximálne boj o Ligu majstrov. V dlhodobej súťaži futbal neoklameš a nepodarilo sa to ani Kennymu. Avšak, je neospravedlniteľné, ako sa v poslednom čase mužstvo prezentuje. Pre mňa je neakceptovateľné, ako hráči zabalili sezónu, veď hrajú za LFC, jeden z najväčších klubov na svete.

Hovoríš hráči, takže Kenny na tom nemá zásluhu?

Kenny nie je bez chyby, veď sme to stokrát rozoberali. Jeho neskoré striedania, hráči mimo postov, je toho viac, ale dôležité je, že on nie je na ihrisku, on určite nekáže hráčom, aby trafili namiesto prázdnej brány tyč, alebo netrafili bránu. Rovnako je hlúpe myslieť si, že im káže, aby odchodili zápas, ako na Sunderlande, či s Wiganom….

Takže Kenny by mal zostať? Lebo sa objavujú debaty medzi fans o návrate Rafu (Benitez)

Určite, Kenny si zaslúži čas, aby mohol budovať tím. Spomeň si akú vlnu nadšenia vyvolalo jeho vymenovanie za manažéra a teraz by sme ho vyhodili? Určite sa nájde veľa takých, čo by chceli zmenu, medzi nich však nepatrím, som za to, aby ešte minimálne rok dostal šancu, lebo ani Mourinho by za rok s klubom, ktorý bol pred kolapsom nehral o titul. Rafa naspäť? Ako hovorím, moje želanie je Kenny, takže Rafa nie. Síce nám pripravil krásne pohárové noci, v tomto bol úžasný, ale tých negatív tam bolo viac, hlavne to jeho ego…..

Teraz Ti prihrám. Andy Carrol…

Ach jaj. Zbytočný, drahý a neuvážený nákup. Viem, že tú sumu sme „strakám“ ponúkli my, ale to je prvé, čo mi napadne, keď ho vidím. Za to sa dal kúpiť ďaleko kvalitnejší hráč, ako ten, čo pol roka zahviezdil. A úplne ma doráža, keď vidím tie jeho pády, debaty z rozhodcami, rozhadzovanie rukami, nezáujem o hru. Ako keby z neho bola po prestupe najväčšia hviezda, jednoducho nepatrí do LFC.

Takže najneobľúbenejšieho máme za sebou, teraz ten najobľúbenejší ?

Carra, symbol klubu, vernosti, hrdosti na Liverpool FC. Hráč, ktorý neodflákne ani minútu. Ani po strate miesta v základe nefrfle, jednoducho hráč, ktorý má klub hlboko v srdci. A samozrejme Stevie, k nemu asi netreba nič extra písať, len verím, že vzhľadom k ich veku, sa dočkajú minimálne CHL, ešte lepšie titulu, aby sa o Gerrardovi nehovorilo, ako o najlepšom hráčovi, ktorý nikdy nezískal titul….

Najlepší hráč sezóny?

Śkrteľ. A nie preto, že je Slovák, aj keď mu neprospieva strata Aggera, rozhodne má konštantne vysokú výkonnosť.

Najhorší?

No tu je väčší výber…Adam? Carrol? Ani jeden nepresvedčil, že dosahujú úroveň LFC.

Najlepšia jedenástka, z hráčov, ktorých si pamätáš?

Reina – Finnan, Hyppiä, Carragher, Riise, Mcmanaman, Hamann, Gerrard, Suárez, Owen, Torres.

Tých posledných dvoch som tam musel dať, ale som rád, keď o nich nepočujem.

Díky za rozhovor a keďže teraz budeš slávny, večer platíš:))

Jasné:) Prajem všetkým fanúšikom LFC, veľa úspechov a radosti z výsledkov a hry a hlavne……titul.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply