We like: Najviac potešil Kelly, najviac sklamal Torres

We like. Obľúbený špeciál je po niekoľkotýždňovej odmlke späť. Tentoraz som sa pozrel do vlastných radov a víťazom sa stáva .. 🙂


Mladý a používajúci mozog. Taký je okrem iného aj horlivý fanúšik LFC Ol!ver, s ktorým si na lfcway.com môžete spájať pozápasové hodnotenia. Hodiny rozhovorov na tému LFC má nielen so mnou za sebou a tak sa posaďte, je tu zaujímavé čítanie.

Aký najzásadnejší rozdiel mimo príchodu Kennyho Dalglisha vidíš medzi LFC prvej a druhej polovici sezóny 2010/11?

Hmm… Teraz si hráči viac veria, hráme sebavedomo, viac bojujeme. Je vidieť v zápasoch dobrý tímový duch, ktorý sa môže pod Kennym len zlepšovať. Možno sme aj lepšie takticky pripavneý, zásluhou trénera Clarkea. Rozdiel je aj v tom, že názory fanúšikov sa už tak nerozchádzajú ako pred tým, čo sa týka trénera. Všetci chceme Kennyho.

Nevadí ti, že Steve Clarke je úzko spojený s úspešným pôsobením Mourinha v tíme zo Stamford Bridge a teraz má v LFC pomôcť prinavrátiť zašlú slávu? Resp. aký máš pohľad na to, že pôsobením hráčov, manažérov, trénerov, funkcionárov a pod. sa stiera rivalita, ktorá medzi tímami je?

Tak Chelsea nie je náš rival. Nemajú byť v Londýne takí vyberaví. Clarke tam ako hráčska legenda Chelsea určite chcel zostať. Osud bol ale proti a teraz je v LFC ako hlavný pomocník Kennyho. Chceš načrtnúť odchod Torresa či príchod Carrolla? 🙂

Ani nie, skôr ma zaujíma iné. Ako si už naznačil, King Kenny je tým, ktorý spojim pravoverných fans s tými uvažujúcimi, ktorý priniesol výrazne lepšiu náladu do tímu. Stačí to ale na to, aby mohli priaznivci živiť optimizmus hovoriaci o tom, že sa staré dobré časy vracajú?

Ako povedal Kenny: „Najprv sa musíme naučiť kráčať, až potom môžme behať.“ My sme zatiaľ „krívajúci“/ teda sa musíme naučiť kráčať. Takže by som o návrate starých dobrých – úspešných časov nepredpiehal. Závisí od toho viac vecí ako „len“ nový tréner.

Mancs s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrajú PL 2010/11. Bude to znamenať, že získajú historický 19. ligový titul, čím nadobro preskočia LFC. Ako to vnímaš?

Samozrejme neprajem im to, ale každá vec má svoje pre aj proti. Pre nás môže byť to „pre“, to že mancs nás predbehli. Mali by sme sa uvedomiť a neutešovať sa tým, že sme najlepší klub v Anglicku a začať proste makať aby sme ním boli. Pozitívna vec môže byť aj prípadný odchod Fergusona, ten dosiahol už všetko a 19. titul je pre tohto starca čerešnička na torte. Mal by už skončiť 🙂

To, že sme najlepší v Anglicku ale teraz po zápase na Arsebale vyhlásil aj Dalglish. Nemala by taká osobnosť viac dbať na to, aby nehlásala takéto bludy? Veď posledných 20 rokov hovorí o tom, že tento prívlastok už vlastní niekto iný..

Zaujímavá otázka. Zatiaľ sme najlepší my, po sezóne to hadam nevyhlási :)). Ale nie. Myslím si, že by to nemal hovoriť, veď kvoli takýmto rečiam tých 20 rokov stagnujeme a práve Kenny by to mal zmeniť. Kenny vie, že musíme makať!

Kenny Dalglish sa v posledných týždňoch pár krát vyjadril, že Akadémia LFC je po Benítezovej reforme oveľa viac konkurencieschopná. Podčiarkuje to nielen aktuálne 1. mieste v Premier Academy League Group C, ale aj fakt, že sa v áčku predstavili tinedžeri Flanagan a Robinson. Celkove sa úroveň mládežníckych tímov drží hore, rezerva len tento týždeň stratila možnosť na titul, Spearing, Kelly, Shelvey sú už súčasťou prvého tímu. Je to podľa teba len zhoda náhod, alebo sa naozaj začína napĺňať toľko krát opakované: „Čaká nás svetlá budúcnosť“?

To, že sa mladíci presadili ešte nemôžeme hovoriť. Prvý – úspešný krok k presadeniu sa urobil, ale nie je isté, že sa presadia. Hlavné je, aby Dalglish podpísal, ten to s nimi vie výborne. On im dodá sebavedomie a  odľahčí ich od tlaku, napr. ako Robinsona v zápase s Arsenalom – nejakými vtípkami. Znovu som to strhol k dôležitosti Kennyho, ale on je podľa mňa alfou omegou presadenia sa týchto mladíkov. On rozumie Liverpool – way.

Naproti dobrým výsledkom mládežníckych tímov stojí prestupová politika The Reds. V posledných rokoch do tímu prišli desiatky priemerných či podpriemerných, navyše predražených futbalistov. Čomu to pripisuješ, veď roky počúvame o tom, aký má značka Liverpool FC vo svete stále dobrý zvuk.

Pripisujem to Benítezovi, ten chlap bol, čo sa týka nákupov úplne mimo. Diletantské vedenie tiež zohráva svoju úlohu.

Čo si sľubuješ od Fenway Sport Group? Pri predošlých amerických majiteľoch to tiež bolo o 1 veľkom prestupovom období, ktoré bolo len gestom, aby sa napokon ukázalo, že Gilettovi jr s Hicksom šlo len o prachy. Pekné reči má aj John Henry, kde má fanúšik The Reds istotu, že sa história nebude opakovať?

Od FSG si sľubujem veľa (čo je hlavné, príchod kvalitných hráčov, odchod tých podpriemerných či priemerných, štadión a ekonomickú stabilitu), ale sľubovať si môžem, že. Uvidíme – čas ukáže. Liverpoolsky fanúšik nemá momentálne žiadnu istotu.

Už sa objavili hlasy o tom, že Gerrard má už to najlepšie za sebou a bolo by možno výhodnejšie ho predať, veď stále by na ňom ešte klub zarobil aspoň dve desiatky miliónov libier. Súhlasíš, alebo máš iné riešenie?

Nesúhlasím. Riešenie? Mali by prísť spomínaní kvalitní hráči, ktorí by znamenali čiastočné odbremenenie Gerrarda. Hrával by iba keď je úplne fit, unavený či zranený by nehrával. V tomto sme robili chybu. Klub nie je o jednom hráčovi a na Gerrarda sa priveľmi spoliehame. Musíme mať takých hráčov ako je Gerrard viac, čo sa týka samozrejme futbalových kvalít, tie ďalšie kvality ako Gerradovo srdce, zanietenosť pre LFC a bojovnosť tak ľahko nezoženieme.

Vymenil by si zotrvanie Dalglisha na lavičke The Reds za istotu budúcosezónneho úspechu v nejakej súťaži? Samozrejme už pod vedením iného manažéra..

Toto je otázka „na telo“. Chcem Kennyho! S ním ten úspech príde, neviem či budúcu sezónu, ale postupne príde. 🙂

Ktorému z mladíkov dávaš najvyššie šance na presadenie sa v A-tíme, resp. uveď tvoju TOP 5 v tomto smere, pričom každý hráč, ktorý prešiel juniorskými výbermi čo i len na pár zápasov sa počíta. Teda Shelvey tiež, Kelly, Spearing a pod. rozhodne.

Najväčšie šance dávam Shelveymu, veď ho už sledujeme od 15 rokov. Teda by sme mali vedieť, čo od neho očakávať. Je to veľký talent, treba aby mal nad sebou správnu ruku a chlapec sa presadí (dúfam). Veľké šance dávam aj Coadymu – lokálny chlapec, už teraz je veľká osobnosť. Netreba zabúdať na Sterlinga, Flanna a Robinsona. Kelly sa už presadil a Spearo bude dobrý lavičkár, on určite nebude chcieť odísť. Je tu aj talentovaný Suso, musia ale všetci spomínaní dosť poriadnu šancu. Talent majú.

Kto ťa v tejto sezóne najviac potešil a tiež, kto najviac sklamal?

Potešil Kelly. Sklamal Torres.

Spoločný štadión s Evertonom by bol OK? Alebo je najlepším riešením rekonštrukcia Anfieldu, ktorý by ňou zvýšil kapacitu?

S Toffees určite nie. Som pre rekonštrukciu AR, neviem si predstaviť, že môj obľúbený klub bude hrávať na inom štadióne. Anfield je klasika a ku klubu proste patrí.

Na záver ešte pár krátkych otázok .. Gerrard alebo Dalglish?

Obaja. 🙂

Škrtel alebo Agger?

Agger je talentovanejší, ale je večne zranený. Preto Škrtel.

Suso alebo Sterling?

Sterling – je priamočiarejší, to sa mi páči viac.

Neodpustím si, koľko času stráviš na lfcway.com? 🙂

Za deň?

Napríklad..

Dosť dlho, neviem to presne vyčísliť…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply